reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nic nie pomaga na odparzenia... jak sobie poradzić?

ewelka4ever

Gosiaczkowa mama:)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2007
Postów
41
Moja córeczka jeszcze we wrześniu brala dwa antybiotyki, i może to od tego. Ale sprawa polega na tym ze własnie równo z tym mocno odparzyła się miedzy nóżkami. Niby zaczeło to znikać ale widze że znowu jest bardzo duże i czerwon. Kąpana jest codziennie, wszsytkich możliwych kremów jakie były w aptece próbowałam. Odparzenie między wargami sromowymi już zeszło, ale nadal ma okropne chrostki i zaczerwienie własnie w pachwince, miedzy nóżkąa swoii narzadami płciowymi. Nawet pampersa nie zakładam bo sie wbija.... ale nic nie daje.Może znacie jakiś dobry, skuteczny sposób. BŁAGAM O RADE!
 
reklama
z kremów najlepszy jest sudocrem, żadne nivea na odparzenia czy alantany się nie równają, ale jeśli zwykły krem sobie nie radzi, umów się na wizytę do lekarza, mój mały po rotawirusie miał takie odparzenia, że aż rany, lekarka zapisała na przemian maść z antybiotykiem - detromycynę, pudroderm i clotrimazolum [żeby zabić grzyby które rozwijają się w odparzeniach] i naprawdę szybko pomogło:tak:
 
ja też miałąm problem z odparzeniami u synka które wciąż powracały i jedynie tormentiol pomagał a potem pediatra zapisała jakąś maść robioną w aptece ale nie wiem co to było :(
 
Ja malego kompalam w wodzie z krochmalem to podobno lagodzi takie objawy odparzenia pozatym smarowalam sudokremem ale najlepsza okazala sie zwykla wazelinka smarowalam dosyc obficie, kilka razy dziennie i ustapilo.
 
Możesz przed nałożeniem tormeniolu przysypać pupę mąką ziemniaczaną. takie połączenie skutecznie usuwa odparzenia. Poleciła mi tak robić położna. U mojej córci podziałało:)
Powodzenia w walce.;-)
 
u nas najlepiej sprawdziła sie woda i mydełko dla dzieci po każdej zmianie pieluszki trochę kłopotliwe ale każdy lekarz powie że to sposób niezastąpiony no i jeszcze wietrzenie pupy choć przez chwilę za każdym razem co do kremów to u nas linomag króluje a na gorsze dni nivea do pupy na odparzenia
 
Ja przy kazdym przewijaniu myje corce pupe woda z ziajka lub oilatum. Na odparzenia stosowalam bepanthen plus, linomag zielony, sudocrem, alantan plus, tormentiol i masc cholesterolowa z witamina A. U nas najlepszy okazal sie zielony linomag.
W szkole rodzenia slyszalam, ze na skore dobrze dzialaja kapiele w krochmalu.
 
Rad na leczenie odparzeń w internecie jest mnóstwo i każdy poleca coś innego, więc nie wiem czy któryś ze sposobów Cie naprawdę przekona.
Ja jedynie po raz kolejny mogę polecić mój sposób na odparzenia, który pomógł u mojego syna alergika. Kolejno stosowałam sudocrem, maść ze Ziaji, alantan, kalę, tormentiol, linomag i inne, i nic nie pomagało.
Rewelacyjne okazało się smarowanie bepanthenem i zasypywanie na to mąką ziemniaczaną (robiła się taka skorupka) i zamienne smarowanie 1 - 2 razy dziennie clotrimazolem, i dodawanie do kąpieli balneum hermal. Dzięki takiej kombinacji w końcu wyleczyłam ciągnące się odparzenia u synka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas na odparzenia (nawet te, z których robiły się brzydkie rany) pomagało : kąpiel w wodzie z duuuuużą ilością mąki ziemniaczanej, po kąpieli małe wietrzonko, na to Penaten i mąka ziemniaczana i goiło się wszystko bardzo ładnie. U nas właśnie tylko Penaten pomagał z kremów, żaden inny.

Aha. Raz małą odparzyło jak zmieniliśmy pieluchy, więc wystarczył powrót do poprzednich pampersów i po kłopocie
 
Do góry