reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niechęć do mleka

Dziewczyny ja jestem po szkoleniu nt zywienai niemowalat ktore odstawiaja same mleko, wbrew pozorom zdarza sie to dosc czesto. Wkleje swoje posty z innego forum na ktorym byla o tym rozmowa, moze komus pomoze :)))

Podam nizej mniej wiecej jak to wyglada, moze komus kiedys pomoze :) i zaznaczam ze Bolo rozzwija sie i przybiera ksiazkowo.

6.00 Sinlac na gesto z 150 ml wody
10.00 100ml wody + 60 g wolowiny/cieleciny + 60 g dynii + WIT C ( lepsze wchalanie zelaza z miesa )
13. 130 ml kurczak/krolik/indyk + 40 ml warzyw (dynia, marchewka, cukinia, groszek, kalafior, ziemniaki )
16.00 150 ml wody + Sinlac + ok 50 ml gotowego obiadku typu cielecina z ryzem i marchewka
19.00 Sinlac na gesto + 150 ml wody + wapno + WitD
23.00 Sinlac do picia + ok 220 ml wody

do kazdego posilku miesnego 1 lyzeczka oleju rzepakowego ( kwasy OMEGA, wazne dla rozwoju mozgu i ukl nerw.)

--------

i torche danych, dziecko potrzebuje ok 2 g bialka/ kg masy ciala, jak zajrzycie na gotowe obiadki z miesem to w calym sloiku bialka jest ok 3-4 g... kaszki maja bialko niepelnowartosciowe, dziecko potrzebuje bialka zwierzecego albo wlasnie z mleka albo z miesa, dla przykladu Hipp sam kurczak czy indyk gdzie tak naprawde jest 40% miesa, reszta to woda i ryz jest w 120 ml az 12 g bialka.
Jak bylam w Wawie mailam problem z kupnem Hippa jednoskladnikowego ale mysle ze tez jest.
Ja musze pilnowac zeby Bolo mniej wiecej 17-18 g bialka na dobe mial, to ok 1 + 1/2 sloiczka czystego miesa!

dodam jeszcze ze sie tak madrze bo tu w Czechach jesli dziecko przechodzi na diete bezmelczna mamy maja obowizek przejsc szkolenie z zywienia prowadzone w szpitalu.

najwazniejsze wnioski to oprocz tego co pislaam o bialku to:

- dziecko najczesciej samo odstawia mleko i nie ma co z tym walczyc
- najwazniejsze co dostarczac to bialko zwierzece, wit d zawsze z wapnem, zelazo w miesie z wit C lub zelazo w kroplach, kwasy omega ( w sloiczkach jest za malo ), blonnik - np dynia
- nie liczy sie ilosc pozywienia a jego jakosc ( sklad )
- ilosc plynow orinetacyjnie to 100 -150 ml na kg masy cialka, najczesciej takie dzieci nei chca pic wiec trzeba uzupelniac w posilkach
- standartem jest ze takie dzeicko akceptuje butleke tylko w nocy, przez sen, dobry moment na uzupelnienie plynow wlasnie z kaszka na rzadko
- jest jeszcze soja - najbardziej zblizone bialko do zwierzecego ale ma tendencje do uczulania maluchow do 2 rz dosc szybko, ciezko potem na nowo tez wprowadzic nabial

i jeszcze w kwestii Sinlaca ktory jest zbawieniem dla dzieci odstawiajacych mleko, wiem, ze w PL pokutuje teoria ze jest bardzo kaloryczny, jest tak samo kaloryczny jak inne kaszki, ponizej wnioski z podobnej rozmowy :)

SINLAC - w 100 g - 417,00 kcal
Kaszka ryzowa Bobovita - w 100 g - 383 kcal

za to np bialko:

SINLAC - w 100 g - 15,20 g
Kaszka ryzowa Bobovita - w 100 g - 5,9 g

------------

jak widzisz roznica kaloryczna prawie zadna za to juz bialko...
zaloze sie ze pediatrze w kwestii ze Sinlac jest bardziej odzywczy chodzilo
o dobrodziejstwo bialka, witamin itd - bo TUCZY tak samo jak inne kaszki :)))
co jest ogromnie WAZNE nie wolno robic Sinlaca na mleku bo zrujnuje sie dziecku nerki, wtedy to prawie jak dieta Dukana ;)

---

mam nadzieje, ze choc troszke komus pomoglam :)
 
reklama
Mamo Bolcia - dziękuję, w ogóle wszytskim dziewczynom dziękuję za odpowiedzi. Już od kilku dni myślę nad tym Sinlaciem i chyba jutro kupię. A dziś na wieczór Młoda zjadła 1,5 jogurcika. Na mleko się wypieła.
 
Mała zjadła na śniadanie twarożek, zupkę na mięsie, potem ziemniaka z mięsem i na kolację Sinlac. Smakował. W nocy może zje butle z mlekiem, a jak nie to Sinlac jej zrobię.
 
moj Oskarek tez odrzcil mleko na przelomie 6 msc...
do tego stopnia ze wymiotowal na sam widok butelki z mlekiem...:no:
kiedys sprobowalam wlasnie na spiocha
radosc moja byla ogromna gdy wypil cala butle
po godzinie sie obudzil i wyszysko zwymiotowal...:crazy:
od tamtego czasu wprowadzilismy sinlac
nasze zbawienie,
mlody baaardzo ja lubi i do dzis dnia wypija 2 butle po 300ml dziennie
jedna przed przedpoludnia drzemka, druga do spania na noc :):-)polecam ta kaszke !!!
dzieci ktore odrzucaja mleko przepadaja za nia bo ma calkiem inny smak !
 
Ale macie dobrze, moja nie chciała tknąć sinlaca :no: i tak jej zostało do dziś ale zjada 2 duże michy kaszek mleczno pszennych i mleczno ryżowych więc nie jest źle.
No i mięsko... od tygodnia zajada się kotletami ;-)

Ola dobrze, że Antosi posmakowało :tak:
 
Ja to nie nadążyłam dziś nabierać na łyżeczkę tego Sinlaca. Tylko, że Tośce nudzą się pokarmy, więc niewiadomo jak będzie... A i najbardziej i tak kocha ziemniaka
 
reklama
reklama
Do góry