reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedobór progesteronu w ciąży - 6 tydzień

x.anja

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Listopad 2016
Postów
17
Witam was drogie mamusie i proszę o pomoc. Jestem dopiero w 6t6d, a moim problemem jest niski poziom progesteronu we krwi.
W środę (16.11) wyniósł tylko 7,18 ng/ml powtorzylam wynik w piątek (18.11) i skoczył do 11,03ng/ml w normie, ale najniższa wartość wg. skali w laboratorium :( Biorę od wczoraj Luteine 100 2x1 i duphaston 2x2.
Na usg wszystko w porzadku, serduszko bije 140 razy na minutę. Zarodek ładnie rośnie, zero plamień, tylko ból brzucha, punktowy po jednej stronie.
Mamusie czy mialyscie problem z tak niskim progesteronem w ciąży? Jak to się skończyło? Dziękuję za odpowiedzi!
 
reklama
Rozwiązanie
G
Dostosuj się do zaleceń lekarza, jak by coś miało Ci zagrozić na pewno by Ci powiedział wprost. Więc bierz leki i ciesz się tym cudownym momentem w swoim życiu :biggrin2:
Nigdy nie miałam sprawdzanego prógesteronu wiec tu nie pomogę. ale myślę, że nie powinnaś się przejmować skoro przyjmujesz regularnie lutke/dupka a do tego poziom po dwóch dniach się podniósł. zapewne w poniedziałek będzie jeszcze większy. idź na badanie by się nie denerwować.
Zapraszam na lipcowki :)
 
Dzisiejszy wynik 27,41 ng/ml, ale zrobiłam badanie w innym laboratorium (mój błąd :(!) w którym norny są od 25-80. I znowu nerwy :( bo biorę od 5 dni duphaston 2x2 i dopochwowo luteine 100mg 2x1 a tu tylko lekko ponad normę. Lekarz mówi, żeby nie robić już progesteronu.
Lilith - co do dołączenia do lipcowek chciałabym jeszcze zaczekać dopóki będzie jasna sytuacja :).
 
Podnosi, ale normy są zupełnie inne :( Lekarz zalecił branie leków, nic wiecej na tym etapie nie jestem w stanie zrobić. Progesteronu już nie badać, żeby się nie denerwować, a po lekach rzekomo stężenie hormonu nie jest adekwatne co do wyników. Zawsze to jakies pocieszenie :)

EDIT: dziewczyny!!! jestem mega zakręcona! źle odczytalam normy z tego stresu, tak chaotycznie były podane!!! :) norma od 11 do 40 ng/ml w pierwszym trymestrze! :):) a więc 27,4 jest ok! ale ulga :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie każdy suplementowany progesteron jest "widoczny" w wynikach z krwi.
Duphaston działa, podnosi poziom naturalnego hormonu, ale nie ujawni się w wynikach.
Natomiast luteina podnosi namacalnie poziom progesteronu.

Poza tym progesteron to hormon wyrzucany pulsacyjnie, więc tak na prawdę jedno oznaczenie w ciągu doby nie jest tak dokładne jakbyśmy chcieli.

Powodzenia :)
 
reklama
Dostosuj się do zaleceń lekarza, jak by coś miało Ci zagrozić na pewno by Ci powiedział wprost. Więc bierz leki i ciesz się tym cudownym momentem w swoim życiu :biggrin2:
 
Rozwiązanie
Do góry