reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedomoga lutealna?

Paulisienka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Grudzień 2019
Postów
51
Cześć Dziewczyny!
Jestem po stracie pierwszej ciąży (poronienie zatrzymanie w 8 tc, zabieg łyżeczkowania 29.07.2019). Moje miesiączki po zabiegu zmieniły się- zaczełam mieć plamienia już nawet 7 dni po owulacji trwające aż do okresu. Na początku są różowe, potem stają się ciemnobrązowe. Byłam już u dwóch ginekologów, twierdzą, że wszystko jest ok, mam owulację, żaden nie skierował mnie na dodatkowe badania. Czy któraś z Was miała podobne problemy po poronieniu? Ja już się załamalam, przy ostatnim cyklu miałam nadzieje, że się udało (pobolewały mnie jajniki, miałam obfity biały sluz po owulacji, niestety znów pojawiło się plamienie... Doradzcie, proszę ☹️😢
 
reklama
Żeby stwierdzić niedomogę powinnaś zbadać progesteron w około 20 dc. Bez tego to ciężko stwierdzić.
 
Żeby stwierdzić niedomogę powinnaś zbadać progesteron w około 20 dc. Bez tego to ciężko stwierdzić.
Jutro idę do gina, poproszę o badania... Bardzo mnie martwią te moje "zmienione" cykle- całe życie nie miałam problemów z miesiączkowaniem, każdy okres punktualnie "jak w zegarku", bez plamień i innych tego typu historii... W pierwszą, niestety nieudaną ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań, a teraz takie numery ☹️
 
Jutro idę do gina, poproszę o badania... Bardzo mnie martwią te moje "zmienione" cykle- całe życie nie miałam problemów z miesiączkowaniem, każdy okres punktualnie "jak w zegarku", bez plamień i innych tego typu historii... W pierwszą, niestety nieudaną ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań, a teraz takie numery ☹️
Witam ciebie 😀 ja mam niedomoge lutealna i brałam duphaston 2 dni po owulacji jedną tabletkę przez 10 dni. W 11 dniu robiłam test ciążowy rano jeśli wyszedł negatywny odstawiłam lek i przychodził okres. Dwa razy poroniłam i za pierwszym razem w 5tygodniu ciąży zaczęłam krwawic. Nigdy nie miałam okresu jak w zegarku ale też nie plamilam przed okresem, czyli musisz zbadać progesteron...gdy się uda i zajdziesz w ciążę mi lekarz kazał zwiększyć duphaston rano i wieczorem plus luteina dowcipna rano i wieczorem ale to już po stwierdzonej ciąży 🤗 także uszy do góry 😁 będzie wszystko dobrze 😀
 
Witam ciebie 😀 ja mam niedomoge lutealna i brałam duphaston 2 dni po owulacji jedną tabletkę przez 10 dni. W 11 dniu robiłam test ciążowy rano jeśli wyszedł negatywny odstawiłam lek i przychodził okres. Dwa razy poroniłam i za pierwszym razem w 5tygodniu ciąży zaczęłam krwawic. Nigdy nie miałam okresu jak w zegarku ale też nie plamilam przed okresem, czyli musisz zbadać progesteron...gdy się uda i zajdziesz w ciążę mi lekarz kazał zwiększyć duphaston rano i wieczorem plus luteina dowcipna rano i wieczorem ale to już po stwierdzonej ciąży 🤗 także uszy do góry 😁 będzie wszystko dobrze 😀
Dziękuję bardzo za odpowiedź ☺️ Zobaczymy, co mi dziś ginka powie, bo ostatnio troche zbagatelizowała problem... Jeżeli znów mnie oleje i odeśle bez badań, zmieniam gina (niestety juz po raz trzeci) ☹️
 
Witam ciebie 😀 ja mam niedomoge lutealna i brałam duphaston 2 dni po owulacji jedną tabletkę przez 10 dni. W 11 dniu robiłam test ciążowy rano jeśli wyszedł negatywny odstawiłam lek i przychodził okres. Dwa razy poroniłam i za pierwszym razem w 5tygodniu ciąży zaczęłam krwawic. Nigdy nie miałam okresu jak w zegarku ale też nie plamilam przed okresem, czyli musisz zbadać progesteron...gdy się uda i zajdziesz w ciążę mi lekarz kazał zwiększyć duphaston rano i wieczorem plus luteina dowcipna rano i wieczorem ale to już po stwierdzonej ciąży 🤗 także uszy do góry 😁 będzie wszystko dobrze 😀
Jeszcze mam pytanko... Czy niedomogę stwierdził Ci ginekolog, czy ginekolog-endokrynolog?
 
Jeszcze mam pytanko... Czy niedomogę stwierdził Ci ginekolog, czy ginekolog-endokrynolog?
Ginekolog, moja lekarka jest specem od trudnych przypadków. Dla niej nie ma problemu prowadzić ciążę na heparynie, sterydach i kosmicznych dawkach progesteronu. Bardzo dużo kobiet do niej jeździ bo nie boi się nowych rzeczy i często jeździ na jakieś konferencje i szkolenia ... żałuję że dopiero po drugiej stracie do niej trafilam. Jest przy okazji ordynatorem ginekologii i położnictwa i jeśli weźmie na odział na badania nie ma problemu zlecić więcej badań 😁 także życzę ci takiego lekarza 😀 i głowa do góry będzie dobrze 😁
 
Ginekolog, moja lekarka jest specem od trudnych przypadków. Dla niej nie ma problemu prowadzić ciążę na heparynie, sterydach i kosmicznych dawkach progesteronu. Bardzo dużo kobiet do niej jeździ bo nie boi się nowych rzeczy i często jeździ na jakieś konferencje i szkolenia ... żałuję że dopiero po drugiej stracie do niej trafilam. Jest przy okazji ordynatorem ginekologii i położnictwa i jeśli weźmie na odział na badania nie ma problemu zlecić więcej badań 😁 także życzę ci takiego lekarza 😀 i głowa do góry będzie dobrze 😁
Dziękuję za dobre słowo 😘 Wspaniale trafiłaś z lekarzem, aż Ci zazdroszczę 😉 Dzisiaj dostałam od mojej Doktor luteinę i badania do wykonania w różnych fazach cyklu. Może w końcu coś się ruszy w tym temacie i będę wiedziała na czym stoję... Zdrowych i Wesołych Świąt! 🎄💚
 
reklama
Dziękuję za dobre słowo 😘 Wspaniale trafiłaś z lekarzem, aż Ci zazdroszczę 😉 Dzisiaj dostałam od mojej Doktor luteinę i badania do wykonania w różnych fazach cyklu. Może w końcu coś się ruszy w tym temacie i będę wiedziała na czym stoję... Zdrowych i Wesołych Świąt! 🎄💚
Hej. Możesz powiedzieć jakie badania ci zleciła lekarka? Niestety tez się zmagam z tą niedomogą . Staram się o pierwsza ciaze już 10 cykl. W dwóch poprzednich dostawałam plamień 5 dni po owu i okres 7-8 dni po owu. Progesteron kiedys kiedyś badałam i był niecałe 1,00. W tym cyku zaczynam po owu pić zioła i zamówiłam masc progesteronowa. Dupek nie pomaga niestety. Pozdrawiam
 
Do góry