reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę budzi się w nocy

AnA Ania

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2019
Postów
30
Witam.
Jestem mamą 4 miesięcznego synka. Maluszek karmiony jest za dnia mlekiem modyfikowanym, a w nocy dostaje pierś, dodatkowo wieczorem dostaje butlę z mlekiem które udało mi się odciągnąć w ciągu dnia.
Problem mam taki iż mały po zjedzeniu przed snem butelki z mlekiem modyfikowanym śpi w swoim łóżeczku przez 3-5 godzin, następnie budzi się lecz nie otwiera oczu, wtedy biorę Go do łóżka i wystawiam pierś. Mały pociągnie sobie przez około 2 minuty, wypluwa cyca i idzie spać. I tak co 2 godziny. 🙂 Niestety śpi wtedy razem ze mną w łóżku bo jak tylko się ruszę to budzi się i znowu cyc.
macie może jakieś pomysły jak nauczyć go spania w swoim łóżeczku. Słyszałam że dzieci w jego wieku przesypiają już cała noc ewentualnie z jedną pobudką na jedzenie.
dodam że mały śpi w ten sposób od 24 do 11 rano i za żadne skarby nie chce pójść spać szybciej jeżeli zaśnie szybciej to tylko na jakieś pół godziny.
z góry dziękuję za pomoc.
 
reklama
Rozwiązanie
A dużo zjada w nocy gdy się przebudzi tak w ml? Czy to jest bardziej żeby się napić bo na przykład moja mama mówi że jak dziecko się obudzi w nocy to daje się mu wodę lub herbatkę a nie mleko tylko to już było ponad 20 lat temu i nie wiem czy nadal tak jest 🙂
Sporo zjada. Przez noc około 400ml. Jak miała 4 miesiące to niestety nie pamiętam ile wtedy piła. Ja herbatę lub sok daje tylko w ciągu dnia
Witam.
Jestem mamą 4 miesięcznego synka. Maluszek karmiony jest za dnia mlekiem modyfikowanym, a w nocy dostaje pierś, dodatkowo wieczorem dostaje butlę z mlekiem które udało mi się odciągnąć w ciągu dnia.
Problem mam taki iż mały po zjedzeniu przed snem butelki z mlekiem modyfikowanym śpi w swoim łóżeczku przez 3-5 godzin, następnie budzi się lecz nie otwiera oczu, wtedy biorę Go do łóżka i wystawiam pierś. Mały pociągnie sobie przez około 2 minuty, wypluwa cyca i idzie spać. I tak co 2 godziny. 🙂 Niestety śpi wtedy razem ze mną w łóżku bo jak tylko się ruszę to budzi się i znowu cyc.
macie może jakieś pomysły jak nauczyć go spania w swoim łóżeczku. Słyszałam że dzieci w jego wieku przesypiają już cała noc ewentualnie z jedną pobudką na jedzenie.
dodam że mały śpi w ten sposób od 24 do 11 rano i za żadne skarby nie chce pójść spać szybciej jeżeli zaśnie szybciej to tylko na jakieś pół godziny.
z góry dziękuję za pomoc.
Nie sluchaj bzdur, moze sie budzic na jedzenie ile razy potrzebuje, tak samo po to by poczuc bliskosc i Twoje cieplo, i to jest calkowicie normalne, z czasem sie unormuje, bedzie momentami gorzej np. przy skoku, zabkach, chorobie, nowych umiejetnosciach. Dziecka sie nie da zaprogramowac na czas spania i czuwania.
 
Trochę ciężko, żeby 4 miesięczne dziecko spało całą noc. Może być jeszcze gorzej. Moja córka do 4 miesiąca budziła się raz w nocy, teraz ma 10 miesięcy i budzi się nie raz nawet co 2 godziny, zazwyczaj 2-3 razy. Śpi od 21/22 do 5/6 czasem dłużej. Jak miała 4 miesiące to spała dłużej. Nigdy całej nocy nie przespała. Na długość snu dziecka nic nie poradzisz, dziecko sobie samo reguluje. Co do spania w łóżeczku to ja córkę przenoszę jak już dobrze zasypia. Do tej pory w łóżeczku nie lubi zasypiać bo wstaje i nie chce się nawet utulić do snu. Spać ze mną nie może bo ja się za bardzo wiercę i bym ją obudziła ;) A i zamiast piersi w nocy daję dziecku moje mleko w butelce (picie mleka z piersi już dawno odrzuciła) i wtedy je w łóżeczku i nie muszę jej rozbudzać i brać do siebie do łóżka.
 
Natuś_ka dziękuję za odpowiedź. Jednak wolałabym nauczyć go spania w swoim łóżeczku, mogę go karmić w nocy lecz wydaje mi się że on chce tylko sobie "pociumciać" cyca 😉 dopiero około 7 rano zje więcej. Może byłby jakiś sposób na to żebym jednak nie musiała brać go do siebie. Może zrezygnować już całkowicie z piersi i gdy się obudził w nocy dać mu butlę? Tylko chciałam jeszcze do wiosny dawać mu chociaż te troszkę cyca.
Pozdrawiam 😉
 
Trochę ciężko, żeby 4 miesięczne dziecko spało całą noc. Może być jeszcze gorzej. Moja córka do 4 miesiąca budziła się raz w nocy, teraz ma 10 miesięcy i budzi się nie raz nawet co 2 godziny, zazwyczaj 2-3 razy. Śpi od 21/22 do 5/6 czasem dłużej. Jak miała 4 miesiące to spała dłużej. Nigdy całej nocy nie przespała. Na długość snu dziecka nic nie poradzisz, dziecko sobie samo reguluje. Co do spania w łóżeczku to ja córkę przenoszę jak już dobrze zasypia. Do tej pory w łóżeczku nie lubi zasypiać bo wstaje i nie chce się nawet utulić do snu. Spać ze mną nie może bo ja się za bardzo wiercę i bym ją obudziła ;) A i zamiast piersi w nocy daję dziecku moje mleko w butelce (picie mleka z piersi już dawno odrzuciła) i wtedy je w łóżeczku i nie muszę jej rozbudzać i brać do siebie do łóżka.
A dużo zjada w nocy gdy się przebudzi tak w ml? Czy to jest bardziej żeby się napić bo na przykład moja mama mówi że jak dziecko się obudzi w nocy to daje się mu wodę lub herbatkę a nie mleko tylko to już było ponad 20 lat temu i nie wiem czy nadal tak jest 🙂
 
Witam.
Jestem mamą 4 miesięcznego synka. Maluszek karmiony jest za dnia mlekiem modyfikowanym, a w nocy dostaje pierś, dodatkowo wieczorem dostaje butlę z mlekiem które udało mi się odciągnąć w ciągu dnia.
Problem mam taki iż mały po zjedzeniu przed snem butelki z mlekiem modyfikowanym śpi w swoim łóżeczku przez 3-5 godzin, następnie budzi się lecz nie otwiera oczu, wtedy biorę Go do łóżka i wystawiam pierś. Mały pociągnie sobie przez około 2 minuty, wypluwa cyca i idzie spać. I tak co 2 godziny. 🙂 Niestety śpi wtedy razem ze mną w łóżku bo jak tylko się ruszę to budzi się i znowu cyc.
macie może jakieś pomysły jak nauczyć go spania w swoim łóżeczku. Słyszałam że dzieci w jego wieku przesypiają już cała noc ewentualnie z jedną pobudką na jedzenie.
dodam że mały śpi w ten sposób od 24 do 11 rano i za żadne skarby nie chce pójść spać szybciej jeżeli zaśnie szybciej to tylko na jakieś pół godziny.
z góry dziękuję za pomoc.
W jego wieku przesypiają cała noc ? Moja zaraz będzie mieć 2 latka a jeszcze nigdy nie przespała nocy, 2-3 pobudki to standard.
Witam.
Jestem mamą 4 miesięcznego synka. Maluszek karmiony jest za dnia mlekiem modyfikowanym, a w nocy dostaje pierś, dodatkowo wieczorem dostaje butlę z mlekiem które udało mi się odciągnąć w ciągu dnia.
Problem mam taki iż mały po zjedzeniu przed snem butelki z mlekiem modyfikowanym śpi w swoim łóżeczku przez 3-5 godzin, następnie budzi się lecz nie otwiera oczu, wtedy biorę Go do łóżka i wystawiam pierś. Mały pociągnie sobie przez około 2 minuty, wypluwa cyca i idzie spać. I tak co 2 godziny. 🙂 Niestety śpi wtedy razem ze mną w łóżku bo jak tylko się ruszę to budzi się i znowu cyc.
macie może jakieś pomysły jak nauczyć go spania w swoim łóżeczku. Słyszałam że dzieci w jego wieku przesypiają już cała noc ewentualnie z jedną pobudką na jedzenie.
dodam że mały śpi w ten sposób od 24 do 11 rano i za żadne skarby nie chce pójść spać szybciej jeżeli zaśnie szybciej to tylko na jakieś pół godziny.
z góry dziękuję za pomoc.
Na przesyłanie całych nocy jeszcze ma czas. Fakt są być może dzieci, które śpią od zawsze całe noce że tak powiem , a są w większości takie jak moja córka która ma zaraz 2 lata że budzi się 2-3 razy w nocy. A co do tego, że on chce cyca.. niestety ale u matek karmiących to częsta przyczyna że dziecko uczy się dobrego w łóżku rodziców i pierś pod ręką. Moja córka od początku śpi w swoim łóżeczku, jednak jest na mleku modyfikowanym. Nigdy nie wzięłam jej do swojego łóżka, ona też sama tego nie chciała. Musi mieć swoją przestrzeń, jednak wstawanie czasem co 1-2 h były koszmarem..
 
Witam.
Jestem mamą 4 miesięcznego synka. Maluszek karmiony jest za dnia mlekiem modyfikowanym, a w nocy dostaje pierś, dodatkowo wieczorem dostaje butlę z mlekiem które udało mi się odciągnąć w ciągu dnia.
Problem mam taki iż mały po zjedzeniu przed snem butelki z mlekiem modyfikowanym śpi w swoim łóżeczku przez 3-5 godzin, następnie budzi się lecz nie otwiera oczu, wtedy biorę Go do łóżka i wystawiam pierś. Mały pociągnie sobie przez około 2 minuty, wypluwa cyca i idzie spać. I tak co 2 godziny. [emoji846] Niestety śpi wtedy razem ze mną w łóżku bo jak tylko się ruszę to budzi się i znowu cyc.
macie może jakieś pomysły jak nauczyć go spania w swoim łóżeczku. Słyszałam że dzieci w jego wieku przesypiają już cała noc ewentualnie z jedną pobudką na jedzenie.
dodam że mały śpi w ten sposób od 24 do 11 rano i za żadne skarby nie chce pójść spać szybciej jeżeli zaśnie szybciej to tylko na jakieś pół godziny.
z góry dziękuję za pomoc.

Moja mała ma 10 miesięcy i budzi się co godzinę-dwie. Czasem są noce, ze nawet co 30 minut. Dostaje na noc mm, dopcha się piersią a i tak budzi się często. Smoczkiem ani tuleniem nie jestem w stanie jej uśpić. Tylko pierś, co jest męczące bo od czerwca nie przespałam ciągiem 3 godzin [emoji25]
Mała zacYna dzień codzienne ok godz 6. Czasem jest to 6:30, czasem 5:30, ale zawsze ok 6 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Odstawienie od piersi nam nie wychodzi.
 
Niestety na Twoje problemy pomoże chyba tylko... czas :(
Ewentualnie podmiana, że w nocy mm a za dnia cyc, może załapie, że w nocy nie wysępi cycka :p Albo smoczek w innym kształcie, bo tym nie idzie jej "oszukać"? ;)
 
reklama
Syna karmilam piersią i do łóżka brałam wyłącznie na karmienie a po nim odkladałam. Zasypiał przy piersi lub w łóżeczku. Po prostu dziecko musi się przyzwyczaić do łóżeczka jak śpi w łóżku rodzica to przyzwyczajone jest do tego miejsca. Budził się co 3h do 3 mies. A później przesypiał noc 22-6. Dobrze przybierał i skoro przesypił nocki pediatra nie kazała mi go wybudzac na nocne karmienia.
Dzieci są różne.
 
reklama
Do góry