reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieobecna akcja serca w 6 tygodniu

Olaoch

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Sierpień 2022
Postów
17
Część,
niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Beta HCG rośnie prawidłowo, za to dzisiaj byłam potwierdzić ciążę u ginekologa. Na USG lekarz stwierdził wiek ciąży 5+2 (Hansmann, 86), 5+4 (Rempen). Akcja serca (ASP) nieobecna...
Lekarz mówił, że to ok, że mam się zgłosić za 3-4 tygodnie i zobaczymy ale ja się bardzo martwię. Czytałam, że w 6 tygodniu można już usłyszeć bicie serca :(
Czy może ktoś miał taką sytuację? Może lepiej jeszcze iść na USG do innego specjalisty? Lekarz też nie zlecił żadnych badań, nie założył karty ciąży, nie wiem czy to ok...
 
reklama
Kartę ciąży zakładają jak jest widoczna akcja serca. Ciaza jest bardzo mloda i nie dziwne, że nie widać jeszcze czynności serca bo jest za wcześnie. Co do czynności serca w 6 tygodniu to trzeba odróżnić rozpoczęty a skończony 6 tydzień. Jeśli Cię to uspokoi idź za tydzień do innego lekarza. Według USG będziesz 6+2 czy tam 6+4 i serce powinno być widoczne
 
Część,
niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Beta HCG rośnie prawidłowo, za to dzisiaj byłam potwierdzić ciążę u ginekologa. Na USG lekarz stwierdził wiek ciąży 5+2 (Hansmann, 86), 5+4 (Rempen). Akcja serca (ASP) nieobecna...
Lekarz mówił, że to ok, że mam się zgłosić za 3-4 tygodnie i zobaczymy ale ja się bardzo martwię. Czytałam, że w 6 tygodniu można już usłyszeć bicie serca :(
Czy może ktoś miał taką sytuację? Może lepiej jeszcze iść na USG do innego specjalisty? Lekarz też nie zlecił żadnych badań, nie założył karty ciąży, nie wiem czy to ok...
Kartę ciąży zakładają jak jest akcja serduszka. U mnie też w 5 tyg i serduszka nie było, poszłam 2 tyg później i już pięknie biło. Także ja bym na Twoim miejscu poszła za 2 tyg, a teraz cierpliwie czekaj :)
 
Część,
niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Beta HCG rośnie prawidłowo, za to dzisiaj byłam potwierdzić ciążę u ginekologa. Na USG lekarz stwierdził wiek ciąży 5+2 (Hansmann, 86), 5+4 (Rempen). Akcja serca (ASP) nieobecna...
Lekarz mówił, że to ok, że mam się zgłosić za 3-4 tygodnie i zobaczymy ale ja się bardzo martwię. Czytałam, że w 6 tygodniu można już usłyszeć bicie serca :(
Czy może ktoś miał taką sytuację? Może lepiej jeszcze iść na USG do innego specjalisty? Lekarz też nie zlecił żadnych badań, nie założył karty ciąży, nie wiem czy to ok...
U mnie w 6+4 był tylko pęcherzyk, lekarz powiedział, że szanse są 50 na 50, że coś z tego będzie. Dwa tygodnie później słuchałam już serduszka, a dziś w nocy, kilka miesięcy po tym wydarzeniu, nie spałam, bo moje trzytygodniowe Serduszko miało inne plany 😅 życzę nudnej ciąży!
 
Osobiście byłam wczoraj u lekarza, z miesiączki wychodzi 6t3d, a z usg 6t1d :-) serduszko pięknie bije. Chyba rzeczywiście to zależy od osoby..
 
reklama
Osobiście byłam wczoraj u lekarza, z miesiączki wychodzi 6t3d, a z usg 6t1d :-) serduszko pięknie bije. Chyba rzeczywiście to zależy od osoby..
U @Olaoch ciąża jest tydzień młodsza niż u Ciebie, więc nie ma co porównywać.
Dlatego czasami nie ma co się spieszyć z tą pierwszą wizytą.
@Olaoch poczekaj 1-2, wtedy już serduszko powinno być. Ja byłam w 7+1 i już była akcja serca. Także głową go góry i na spokojnie trzeba czekać.
 
Do góry