reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepokoje przedporodowe !

W szkole rodzenia uczyli nas co robic jak piersi twardnieja i bola. Jak robic oklady cieple i zimne na bolace piersi. I ze nie tylko dziecko ma prawo zadac piersi ale i my mamy dawac mu piers jak czujemy ze mamy duzo pokarmu.
 
reklama
Dziewczyny poród napewno nie jest bezbolesny w sensie fizycznym i nie jest też szybki ( bo każda minuta i godzina wloką się w nieskończoność). Ale jest ...niesamowitym przeżyciem :-) i zobaczycie że rezygnacja z jakichkolwiek znieczuleń czy cesarki sprawi że odbierzecie poród jako naprawdę w pełni wartosciowe i swiadome przeżycie nad którym to WY miałyscie kontrolę a nie medykamenty czy personel medyczny.
I tak jak pisze Ewa a uwierzcie nam doświadczonym mamom ,które już to przeszły. Skoro zdecydowałyśmy się na to po raz kolejny razem z Dorotak to znaczy że warto, bo nie myśli się wtedy o bólu tylko o tym maleństwie owocu miłości naszej i naszych partnerów:tak:
A z lewatywy, golenia czy nacięcia zawsze można zrezygnowac (teraz też wiem że z tego trzeciego również, można np. złożyć stosowne oświadczenie).
Jednak ja odradzam rezygnację z 2 pierwszych i teraz nie uważam ich za żenujące. Bo krocze lepiej się goi kiedy...co tu dużo mówić jest gładkie a jeśli chodzi o lewatywę to równiez wolę się na nią zgodzić niż mieć dylematy Chylińskiej typu przec a jak tu przec jak zaraz narobię na głowę dziecku :-D
 
na poczatku faktycznie wystepuje nawal pokarmu bo piersi musza sie dostosowac do odpowiedniej ilosci dla dzieciaczka
ja niestety maialam takie nawaly ze cierpialam na zastoje cholernie to boli i dostawalam goraczki przystawialm mala do piersi i zawsze troszke mi odciagala robilam sobie tez oklady z kapusty bialej lisci potluczinych tez troche pomagalo na szczescie pozniej wszystko sie unormowalo i nie bylo juz problemu :-)
u mnie pokarm pojawil sie w drugiej dobie i bylo go tyle ze mialam koszule prawie po kostki zalana mala lezala pod lampami bo miala zoltaczke ale przynoszono mi ja do karmienia
najwazniejsze jest to pierwsze mleko zwane siara bo dzieciak dostaje przeciwciala i jest to bardzo wartosciowe mleko
jako ze rodzilam tez w listopadzie nie musialm malej dopajac calkowicie starczal pokarm na poczatku rzadki pozniej w trakcie karmienia staje sie bardiej tresciwy wiec piers to takie dwa w jednym :-)
pozniej podawalam tylko herbatke z kopru wloskiego na kolke
aha i pamietajcie zeby uwazac co sie je bo to ma wlasnie wplyw na kolki unikac trzeba niktorych produktow
 
;-) ;-) A mnie niepokoje ominely jakos dzis stwierdzam wszem i wobec ze musze dac sobie rade jak z wasnym dzieckiem sobie nie dam to jak to bylo jak sobie dawalam z obcymi ? musi byc OK i juz dzis zamiezam wydac troche nie swojej forsy na siebie i wykochac mojego Ptyska ze mu padnie... wiec blagam nie piszmy juz w tej nucie zaloby i smutku ...:-)


Gufi to fajnie ze bylas zadowolnona z opieki najwazniejsze ze juz w domku cali i zdrowi... ja jednak zostaje przy Madurowiczu zobaczymy czy wybor dobry:tak: :happy: :happy:
 
Do góry