reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niespokojna

Dołączył(a)
10 Październik 2008
Postów
10
Miasto
grebocin
dziewczyny moja córcja ma 9 miesiecy w ciagu dnia śpi dwa razy po dwie godziny bez problemu , wieczorem też zasypia bez problemu około godziny 20:30 ale po godzinie sie budzi jak zsnie ponownie kłade ja do łużeczka ona po godzinie znów sie budzi i tak jest jeszcze conaimniej 3 razy zanim zasnie a rano musze wstac by starsza córke zprowadzic do szkoły , nie wiem co robic moze macie jakies sposoby , czekam:-(
 
reklama
Witaj, podobno przemęczenie dziecka w dzień tzn. nie pozwolenie mu spać nic nie zmieni. ja bym spróbowała później kłaść ją spać bez wcześniejszych drzemek . moze to sprawi że nie będzie sie tak często budziła w nocy, ale może być też odwrotnie :-( moje dziecko też napoczątku chodzilo spać 21, potem 22 teraz 23-24 i wiem że jeśli położę go wcześniej to po 1-1,5godz. się budzi i chce sie bawic.życzę wytrwałości :-)
 
Do spania o 24???? :szok:.
Chyba bym oszalała, żeby nie mieć chwili dla siebie.
Ja mam 7 miesiecznego synka i 6 letnią córkę. Maksowi zdarza się, że po kąpieli (ok. 19-20) przebudza się, nauczony jest jednak od "małego", że puszczam mu karuzelkę z pozytywką i takimi cieniami na sufit. Ostatnio zamieniliśmy karuzelkę na grające akwarium do łóżeczka. Po prostu przyzwyczajony jest do melodyjek. Niekiedy włączam mu ze 2-4 razy (grają dość długo) i zasypia sam.
Córka jak była w tym wieku niesatety nie miała takich ustroistw, a my jak wariaci nosiliśmy ją na rękach i lulaliśmy nawet do 24 :no:.
Może kładź dziecko później na pierwszą drzemkę, a potemprzetrzymaj i wcześniej spać?
 
Xmikusx-mnie sie wydaje ze jednak dziewczynek tak latwo sie nie da "ocyganic" karuzela - na moja to kompletnie nie dziala, a wrecz drazni :szok:. No ale o 24 tez bym nie kladla swojego dziecka...
Pepa-Mala ma chyba po prostu taki rytm (choc oryginalny i wcale Ci nie zazdroszcze) i po prostu przeczekaj az zacznie przesypiac noc. To nie bedzie trwalo wiecznie. Ja bym nie kombinowala z "przemeczaniem" dziecka bo to moze zle wplynac na uklad nerwowy, moze po prostu potrzebyje bliskosci-w dzien jest coraz bardziej samodzielna, juz nie jest tak blisko mamy, zajmuje ja wiele rzeczy (bo sie zapewne cudnie rozwija) no i w nocy nadrabia. Moja tez przesypiala prawie cala noc, ale od 2 tyg. budzi sie minimum 3 razy w nocy. A do tego doszly przebudzenia z placzem i slyszalam ze w tym wieku dzieci moga tak reagowac na zmiane ze stanu snu do czuwania. Latwiej mi znalezc cierpliwosc dla corki gdy pomysle ze tej bliskosci ktorej teraz corcia porzebuje w nocy juz jej pozniej nie dam, bo teraz jest taki etap, ktory sie nie powtorzy...
 
Do góry