reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niewydolność szyjki macicy a druga ciąża

Nika2017

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Marzec 2017
Postów
64
Cześć. Pisze z takim pytaniem . Może ktoś z was ma niewydolność szyjki macicy . Kiedy staraliście się o drugie dziecko? Mamy dziecko, dziecko ma 1,5 roku i chcemy z mężem drugie dziecko. Za ile czasu po urodzeniu pierwszego dziecka najlepiej starać się o drugie dziecko?
 
reklama
Przy stwierdzonej niewydolności szyjki macicy nie ma ograniczeń co do starania sie o kolejne dziecko, natomiast od początku jest to ciąża podwyższonego ryzyka, ze szczególnym monitorowaniem szyjki macicy.
W zależności od lekarza i historii poprzedniej ciąży, od 2 trymestru możesz mieć założony szew i/lub pessar i nakaz prowadzenia oszczędnego trybu życia.
 
Najlepiej zapytać lekarza w jakim stanie jest szyjka i czy nie ma przeciwwskazań do kolejnej ciąży. Ale po 1.5 roku nie powinno być przeszkód :-) Natomiast jest jest jeszcze kwestia co z opieką nad pierwszym dzieckiem w czasie ciąży zagrożonej, pobytami w szpitalu itd. My wyszliśmy z założenia, że dziecko musi być też na tyle samodzielne żeby nie musiec za nie wszystkiego robic.
 
Dzień dobry) dziekuje wszystkim za odpowiedź. Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tu. Okres mam nieregularny, ostatnich 2 miesiące brak @. W piątek zrobiłam bhcg i wyniosła 2,25. Bardzo mnie boli podbrzusze, a jeszcze bardziej piersi. I nie wiem czy to na@ który nie może się zacząć czy to z taką bhcg są szansy. Wiem że to głupie pytanie mając już dziecko, ale jednak zapytam. I z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź
 
Dzień dobry) dziekuje wszystkim za odpowiedź. Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tu. Okres mam nieregularny, ostatnich 2 miesiące brak @. W piątek zrobiłam bhcg i wyniosła 2,25. Bardzo mnie boli podbrzusze, a jeszcze bardziej piersi. I nie wiem czy to na@ który nie może się zacząć czy to z taką bhcg są szansy. Wiem że to głupie pytanie mając już dziecko, ale jednak zapytam. I z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź
Jezeli bys nie miala @2miesiace to beta byla by bardzo wysoka...do 5 nie oznacza ciazy
Udaj sie do lekarza do kontroli
 
Dzień dobry) dziekuje wszystkim za odpowiedź. Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tu. Okres mam nieregularny, ostatnich 2 miesiące brak @. W piątek zrobiłam bhcg i wyniosła 2,25. Bardzo mnie boli podbrzusze, a jeszcze bardziej piersi. I nie wiem czy to na@ który nie może się zacząć czy to z taką bhcg są szansy. Wiem że to głupie pytanie mając już dziecko, ale jednak zapytam. I z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź
To raczej nie ciąża ,ale chyba warto udać się do ginekologa , z tak nieregularną @ będzie ciężko zajść ,a dobrze by było wiedzieć co jest powodem braku @
 
To raczej nie ciąża ,ale chyba warto udać się do ginekologa , z tak nieregularną @ będzie ciężko zajść ,a dobrze by było wiedzieć co jest powodem braku @
Tak, już byłam u ginekologa, powiedział że jest wszystko w porządku. Kazał brać luteine przez 5 dni i czekać na @. Skierował mnie również na bhcg. Ale z wynikami jeszcze nie byłam bo dopiero za dwa tygodni. I zrobiłam jeszcze test na wszelki wypadek i mi się wydaje że ta kreska blada bardzo ale jest lub mam już faktycznie jakieś zwidy.
 

Załączniki

  • IMG_20190828_160727.jpg
    IMG_20190828_160727.jpg
    750 KB · Wyświetleń: 362
reklama
reklama
Dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedzi) już nie będę wam głowy zawracać. Bo już nawet mi głupio się robi.
Na teście nie widzę żadnej kreski, niestety negatywny. To że udzielasz się na forum nie znaczy że zawracasz komuś głowę i nawet tak nie myśl. Nie powinno być Tobie głupio jeżeli czegoś nie wiesz bądź nie jesteś pewna poprostu pytaj. Po to jest forum i po to jesteśmy aby w miarę możliwości pomóc. Kochana myślę że warto na spokojnie poczekać do dnia wizyty i w między czasie chociaż spróbować się nie denerwować, zająć myśli aby czas szybciej zleciał a na wizycie napewno wszystkiego się dowiesz ;)
 
Do góry