reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska beta i plamienie

Dołączył(a)
30 Styczeń 2023
Postów
6
Czesc dziewczyny, ostatnia @ 17.12, cykle ok 32 dniowe. Jestem po 2 poronieniach w 5 i 6 tygodniu. Od 2 dni lekkie plamienia i brak jakiegokolwiek bolu i skurczy. Zrobilam bete, ale wyszla dosc niska 288. Lekarz dopiero za tydzien i nie wiem co myslec. Dodam, ze jestem na duphastonie 3x1 od 20dc ( tak zalecil lekarz), plus niedoczynnosc tarczycy wiec euthyrox. Myslicie ze jest szansa, ze owulacja sie przesunela ? Staramy sie z mezem juz od ponad roku o dzieciatko i tylko same porazki... Doradzcie.
 
reklama
Czesc dziewczyny, ostatnia @ 17.12, cykle ok 32 dniowe. Jestem po 2 poronieniach w 5 i 6 tygodniu. Od 2 dni lekkie plamienia i brak jakiegokolwiek bolu i skurczy. Zrobilam bete, ale wyszla dosc niska 288. Lekarz dopiero za tydzien i nie wiem co myslec. Dodam, ze jestem na duphastonie 3x1 od 20dc ( tak zalecil lekarz), plus niedoczynnosc tarczycy wiec euthyrox. Myslicie ze jest szansa, ze owulacja sie przesunela ? Staramy sie z mezem juz od ponad roku o dzieciatko i tylko same porazki... Doradzcie.
Po pierwsze na taka bete bym się umówiła pilnie do lekarza przy plamieniach, ewentualnie jechała na izbę. A po drugie przyrost sprawdziła i proga.
 
Przy takiej becie nikt nic nie zobaczy natomiast koniecznie powinnaś zrobić przyrost i oznaczyć poziom progesteronu.
Niski prog, słabe przyrosty i plamienia mogą sugerować ciążę pozamaciczna więc to należy wykluczyć w pierwszej kolejności. No i jak już beta osiągnie wartości ponad 1000 koniecznie usg
 
Też tak miałam i w życiu bym nie usiedziała w spokoju, podziwiam
Wczesniejsze poronienia byly calkowicie inne czyli spory bol i odrazu zywa krew ze skrzepami. Przy drugim poronieniu na izbie kazali brac dupka i wyslali mnie do domu... Kazali pojsc na wizyte za tydzien. Ja dobrze wiedzialam ze byli juz po wszystkim i jak bylam 2 dni pozniej u lekarza to tylko to potwierdzil. Dlatego mam cicha nadzieje ze to po prostu pojawila sie pozniej owulacja. Test w dniu spodziewanej miesiaczki byl negatywny ale cos mi mowilo zebym zobaczyla jeszcze za kilka dni.
 
Czesc dziewczyny, ostatnia @ 17.12, cykle ok 32 dniowe. Jestem po 2 poronieniach w 5 i 6 tygodniu. Od 2 dni lekkie plamienia i brak jakiegokolwiek bolu i skurczy. Zrobilam bete, ale wyszla dosc niska 288. Lekarz dopiero za tydzien i nie wiem co myslec. Dodam, ze jestem na duphastonie 3x1 od 20dc ( tak zalecil lekarz), plus niedoczynnosc tarczycy wiec euthyrox. Myslicie ze jest szansa, ze owulacja sie przesunela ? Staramy sie z mezem juz od ponad roku o dzieciatko i tylko same porazki... Doradzcie.
Mi przy nieregularnych cyklach pozytywna beta wyszła w 35dc, bo owulacja była o ponad tydzień przesunięta. W 35 DC wynosiła 26 w 37dc jakoś 100. Ale moje cykle sięgały do 40 dni nawet czasem i dłużej. Możliwe, że Ci się przesunęła. Po 48h zrób betę i progesteron. Jeśli będzie prawidłowo rosła, a Ty będziesz nadal plamić to ja bym umówiła się szybciej do lekarza. Albo jechała na IP. Dziwię się trochę, że tak spokojnie czekasz na wizytę. Ja będąc na Twoim miejscu już dawno byłam pod gabinetem lekarza czekając aż mnie przyjmie.
 
Dziewczyny dzisiaj beta 554 i jeszcze dzisiaj wizyta u lekarza. Zobaczymy co powie. Ale chyba jest jakas cicha nadzieja
 
reklama
Do góry