reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska beta i progesteron mimo duphastonu

alamakootaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2021
Postów
69
Cześć
Może będziecie w stanie coś podpowiedzieć. Wczorajsze wyniki z 26 dc, owulacja 14 dc:
Beta 15,07
Progesteron 7,66
16-25 dc przyjmowałam Duphaston 2x1, ostatniego dnia pojawiło się delikatne plamienie i trwa do teraz. To mój drugi cykl na dupku, podczas pierwszego plamilam już od 3 dnia przyjmowania leku. Dodam, że progesteron na naturalnym cyklu zawsze ponad 20, ten wynik mnie załamał… Oprócz tego przyjmuje Plaquenil oraz Acard, oraz mam zapisaną luteinę 100mg 2x1 od pozytywnego testu. Czy przy takich wynikach jest sens przyjmować luteinę…? Czy Duphaston może na mnie nie działać? Oczywiście zamierzam sprawdzić przyrosty w poniedziałek.
 
reklama
Cześć
Może będziecie w stanie coś podpowiedzieć. Wczorajsze wyniki z 26 dc, owulacja 14 dc:
Beta 15,07
Progesteron 7,66
16-25 dc przyjmowałam Duphaston 2x1, ostatniego dnia pojawiło się delikatne plamienie i trwa do teraz. To mój drugi cykl na dupku, podczas pierwszego plamilam już od 3 dnia przyjmowania leku. Dodam, że progesteron na naturalnym cyklu zawsze ponad 20, ten wynik mnie załamał… Oprócz tego przyjmuje Plaquenil oraz Acard, oraz mam zapisaną luteinę 100mg 2x1 od pozytywnego testu. Czy przy takich wynikach jest sens przyjmować luteinę…? Czy Duphaston może na mnie nie działać? Oczywiście zamierzam sprawdzić przyrosty w poniedziałek.
Progesteron spokojnie może Ci wzrastać wraz z betą, bierz dupka i ponów badania🤞
 
Progesteron mały, ale Duphaston nie wychodzi we krwi więc ogólnie poziom może być wyższy. I jak najbardziej ponów betę.
 
Generalnie jeśli od owulacji bierzesz dupka, to nie przerywa się go nagle, tym bardziej, jak masz pozytywny test.
Jeśli negatywny, to się odstawia, a jak pozytywny to się bierze dalej/ewentualnie zmienia na progesteron np luteinę.
Plamien mogłaś dostać po prostu po odstawieniu dupka. Takie nagłe odstawienie może skutkować nawet poronieniem na takim etapie, tym bardziej, jeśli naturalny masz baaaardzo mały.
Beta może jeszcze urosnąć, na pewno powinnaś ją po prostu po 2 dniach powtórzyć.
 
Generalnie jeśli od owulacji bierzesz dupka, to nie przerywa się go nagle, tym bardziej, jak masz pozytywny test.
Jeśli negatywny, to się odstawia, a jak pozytywny to się bierze dalej/ewentualnie zmienia na progesteron np luteinę.
Plamien mogłaś dostać po prostu po odstawieniu dupka. Takie nagłe odstawienie może skutkować nawet poronieniem na takim etapie, tym bardziej, jeśli naturalny masz baaaardzo mały.
Beta może jeszcze urosnąć, na pewno powinnaś ją po prostu po 2 dniach powtórzyć.
Właśnie tak mam w zaleceniach, duphaston 2x1 i zmiana na luteinę 2x100mg po pozytywnym teście. Cały czas ją przyjmuję, nadal delikatnie plamię. Zrobiłam dziś test, kreska dużo ciemniejszą niż w czwartek. Zobaczymy jakie będą wyniki w poniedziałek :)
 
reklama
Do góry