reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Niski progesteron - cykl stymulowany Clo

Bpbp

Początkująca w BB
Ktoś ma/miał podobnie? Niski progesteron w 14 dc stymulowanym Clo 2,8 ng/ml. 4 duze niepękniete pęcherzyki w 14 dc. Prawdopodobnie problem z pękaniem ale kolejna wizyta dopiero w piątek. W poprzednim cyklu bez stymulacji progesteron 5.7 ng/ml w 21 dc. Jest cos co podwyzszy mi ten progesteron do normalnych poziomow??? Jak bylo u Was?

reklama

jasani

Fanka BB :)
Ale progesteron wzrasta dopiero przy owulacji. Więc jego poziom jest normalny gdy jeszcze do niej nie doszło. Po co oznaczałaś go w 14 dc?

Bpbp

Początkująca w BB
Badanie zlecil mi lekarz na wizycie oceny owulacji. Oprocz tego estriadol (wynik 463) rezerwa Ca (11.90). Czyli ten progesteron ma prawo byc taki niski jesli pecherzyki nie byly jeszcze pękniete? A rezerwa jajeczek tez raczej kiepsko wyglada( norma do 35)???

jasani

Progesteron najlepiej badać tydzień po potwierdzonej owulacji. Wtedy wynik jest miarodajny.
A co to za badanie Ca?

coca

Po owulacji w szczycie progesteron 5,7 to faktycznie niski, zwykle zaleca się wtedy luteinę lub duphaston. Ale przed owulacja progesteron jest niski i jest to zupełnie normalne, wzrasta dopiero po owulacji (pęknięciu pęcherzyka, po którym powstaje ciałko żółte, które ten progesteron wydziela). Mój przed owu około 14dc (owu późniejsze) miał jakieś 0,2 😉

jasani

Po owulacji w szczycie progesteron 5,7 to faktycznie niski, zwykle zaleca się wtedy luteinę lub duphaston. Ale przed owulacja progesteron jest niski i jest to zupełnie normalne, wzrasta dopiero po owulacji (pęknięciu pęcherzyka, po którym powstaje ciałko żółte, które ten progesteron wydziela). Mój przed owu około 14dc (owu późniejsze) miał jakieś 0,2 😉
5,7 to wcale nie niski progesteron. Zauważ w jakich jednostkach jest podany.

Bpbp

Początkująca w BB
Dzieki troche sie mnie uspokoilas. Biore od dzis duphaston ale bylam pewna ze i Clo powyzsza poziom progesteronu.. zawsze sadzilam ze mam szybsze owulacje a przy monitoringu okazuje sie ze są one duzo pozniej.. jesli w ogole pecherzyki pękaja przy tak niskim progesteronie. Zobaczymy jak te moje piekne duze 4 pęcherzyki. W piątek wizyta..

Bpbp

Początkująca w BB
Tez pierwszy raz sie z tym spotykam stad pomylka. To oznaczenie markera nowotworowego a sądzilam ze tzw.rezerwa jajnikow😵

jasani

Dzieki troche sie mnie uspokoilas. Biore od dzis duphaston ale bylam pewna ze i Clo powyzsza poziom progesteronu.. zawsze sadzilam ze mam szybsze owulacje a przy monitoringu okazuje sie ze są one duzo pozniej.. jesli w ogole pecherzyki pękaja przy tak niskim progesteronie. Zobaczymy jak te moje piekne duze 4 pęcherzyki. W piątek wizyta..
Clo nie podwyzsza progesteronu. Nie takie jest jego zadanie. Progesteron miałaś ok. W sam raz jak na fazę lutealna, więc pęcherzyk na pewno pękł.

reklama
Do góry