reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski progesteron początek ciąży

Ale jest mozliwosc wykonania go prywatnie, a nie powinno. Mój ginekolog wyjaśnił mi jakie są ryzyka bo moja beta była zła i widział mnie co tydzień z wynikami badań które zlecał. Nie musiałam dumam co się dzieje gdy coś mnie bolało bo miałam do niego numer telefonu i mogłam się skonsultować a nie szukac diagnoz w necie.
No widzisz, ja nie zdarzyłam pójść na wizytę bo wylądowałam w szpitalu 🤷🏽‍♀️
Nie rozumiem dlaczego tak Cie boli wykonywanie badań bety ale na szczęście to nie Ty decydujesz 😁
 
reklama
Dobrze zdaję sobie sprawę, że nie kazde dwie kreski to dziecko,zamiast wertować strony z historiami lepiej poszukać naprawdę dobrego ginekologa. I nadal uważam, że beta powinna być na skierowanie!

Btw..Skoro Ty z internetu dowiadujesz się co to jest CP to zmień gina.
Ja popieram, że nie ma co porównywać swoich wyników z innymi ludzmi, bo bywa naprawdę różnie. Ale lekarze też potrafią być do kitu i nikt im prawa wykonywania zawodu nie zabiera, więc dalej przyjmują pacjentki - skąd pacjentka ma wiedzieć, że jej lekarz jest olewusem i ją naraża? @Matrynaad robi bete na zlecenia lekarza i konsultuje wyniki - a że to trwa kilka dni i się stresuje, to mnie nie dziwi... Na jednym oddziale szpitala klinicznego dwaj lekarze potrafią mieć sprzeczne zdanie ws leczenia a niby są uczeni przez tych samych profesorów.
 
No widzisz, ja nie zdarzyłam pójść na wizytę bo wylądowałam w szpitalu 🤷🏽‍♀️
Nie rozumiem dlaczego tak Cie boli wykonywanie badań bety ale na szczęście to nie Ty decydujesz 😁
Nie boli mnie, tylko w mojej opinii wywoluje to tylko niepotrzebnych stres. Na swojej skórze doświadczyłam jaka jest różnica jeśli wykonują ją tylko na polecenie lekarza( bez prywatnej mozliwosci) i powiem Ci , że jest ogromna. Dlatego moja opinia jest taka a nie inna.
 
Ja popieram, że nie ma co porównywać swoich wyników z innymi ludzmi, bo bywa naprawdę różnie. Ale lekarze też potrafią być do kitu i nikt im prawa wykonywania zawodu nie zabiera, więc dalej przyjmują pacjentki - skąd pacjentka ma wiedzieć, że jej lekarz jest olewusem i ją naraża? @Matrynaad robi bete na zlecenia lekarza i konsultuje wyniki - a że to trwa kilka dni i się stresuje, to mnie nie dziwi... Na jednym oddziale szpitala klinicznego dwaj lekarze potrafią mieć sprzeczne zdanie ws leczenia a niby są uczeni przez tych samych profesorów.
Dlatego uważam, że powinno poszukać się dobrego lekarza, tak samo jak klepie się wyniki innych można poszukać opini na temat lekarzy. Moja druga tym razem donoszona ciąża była prowadzona w Szwecji, gdzie podchodzi się do tego inaczej i głowa jest naprawdę spokojna.( gdzie w pl miałam bardzo dobrego ginekologa)
 
Nie boli mnie, tylko w mojej opinii wywoluje to tylko niepotrzebnych stres. Na swojej skórze doświadczyłam jaka jest różnica jeśli wykonują ją tylko na polecenie lekarza( bez prywatnej mozliwosci) i powiem Ci , że jest ogromna. Dlatego moja opinia jest taka a nie inna.
Rozumiem, na szczęście wciąż mamy wybór i kazda z dziewczyn robi to, na co ma ochotę i to co dla niej będzie najlepsze.
 
Autorko wiem, że się martwisz i przeżywasz stres ale decyzja lekarza jest słuszna i podjęta z poszanowaniem troski o Twoje zdrowie i być może życie. Bardzo dobrze, że wyłapałas wczesną ciążę i kontrolujesz wzrosty bo dzięki temu jesteś bezpieczna, a to teraz najważniejsze.
Przy takich wartościach bety nie należy suplementowac progesteronu, wyjątkiem jest niedomoga lutealna ale jej nie diagnozuje się w ciąży.
Jeśli ciąża jesy zdrowa i prawidłowo zagnieżdżona to ten progesteron sam skoczy, jeśli jest z nią coś nie tak yo suplementacja progesteronu jej nie uratuje, a Tobie może zagrozić.
Trzymam kciuki za jutrzejsze wyniki ✊
 
Dlatego uważam, że powinno poszukać się dobrego lekarza, tak samo jak klepie się wyniki innych można poszukać opini na temat lekarzy. Moja druga tym razem donoszona ciąża była prowadzona w Szwecji, gdzie podchodzi się do tego inaczej i głowa jest naprawdę spokojna.( gdzie w pl miałam bardzo dobrego ginekologa)
Od dziecka miałam przewlekle problemy ze zdrowiem. Mieszkam w dużym akademickim mieście, moi rodzice mieli wielu znajomych lekarzy, włącznie z bardzo bliska relacja z profesorem, którego nazwisko budziło respekt właściwie u każdego, bo kilkanascie roczników lekarzy zdawało u niego egzaminy. Bylo nas też stać na wizyty prywatne. Nie uchroniło mnie to przed błędnymi diagnozami, źle dobranymi lekami, powikłaniami po zabiegach itd. A jako kobieta, która jest po operacji gin, urodziła 2 wcześniaki i aktualnej jest w szóstej coazyy, mam bogate doswiadczenie z ginekologami i jestem w stanie powiedzieć tylko tyle: lekarz też człowiek, miewa lepsze i gorsze momenty. Warto się konsultować, warto zbierać wiedzę i prosić o wytłumaczenie swojej sytuacji zdrowotnej. Ale sprawy zdrowotne są wrażliwe, szczególnie te związane z płodnością - trudno wymagać, żeby każdy pacjent miał racjonalne podejście i dystans emocjonalny.
 
Kazała zrobić mi betę jutro . Co prawda między piątkiem a poniedziałkiem beta urósła wg kalkulatora 100% ale to raczej o tak zamalo. Okaże się już jutro
A w prawidłowych ciążach jak rośnie beta? Na początku pewnie szybko?

U mnie beta była ponad 200% przy ciąży pozamacicznej

Ale jest mozliwosc wykonania go prywatnie, a nie powinno. Mój ginekolog wyjaśnił mi jakie są ryzyka bo moja beta była zła i widział mnie co tydzień z wynikami badań które zlecał. Nie musiałam dumam co się dzieje gdy coś mnie bolało bo miałam do niego numer telefonu i mogłam się skonsultować a nie szukac diagnoz w necie.

Proszę podaj nazwisko tego lekarza. Moja beta była dobra, progesteron też mimo tego miałam CP i bardzo długo nikt nie rozmawiał o mnie jak to wygląda i jakie mam możliwości więc serio chętnie skorzystam z takiego co po pierwszym pozytywnym teście, dobrych przyrostach mówi i tak jakie są zagrożenia i jak je rozpoznać. Dodam, że szpital jeden z lepszych w kraju też mi o tym nie mówił. Pierwsza wizyta na USG u nich to poronienie chybione, a nie CP
 
reklama
U mnie beta była ponad 200% przy ciąży pozamacicznej



Proszę podaj nazwisko tego lekarza. Moja beta była dobra, progesteron też mimo tego miałam CP i bardzo długo nikt nie rozmawiał o mnie jak to wygląda i jakie mam możliwości więc serio chętnie skorzystam z takiego co po pierwszym pozytywnym teście, dobrych przyrostach mówi i tak jakie są zagrożenia i jak je rozpoznać. Dodam, że szpital jeden z lepszych w kraju też mi o tym nie mówił. Pierwsza wizyta na USG u nich to poronienie chybione, a nie CP
Czy ja powiedziałam, ze miałam dobre przyrosty? Chyba przeciwnie.. katarzyna Gudyka i Arkadiusz Kijewski. Polecam warszawa i okolice
 
Do góry