reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost beta HCG

kasik081

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2019
Postów
432
Hej.
Wylałam już morze łez.
25.01 ostatnia @.
17.02 wizyta u gin w innej sprawie, nic nie było widać.
24.02 test pozytywny (robiony wieczorem).
27.02 beta 1880, 29.02 beta 2715

Jest szansa na prawidłową ciążę??
Czy któraś z Was miala podobne niskie przyrosty i zakończyło sie dobrze?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej
Zapomniałam Wam napisać, a korzystając z bezsennej nocy uzupełniam wpis.
Tydzień temu na wizycie okazało się wszystko ok.
Rozmiar pęcherzyka i zarodka idealny do terminu ciaży, serduszko 140 uderzeń.
Oby tak zasostało :)
Super wiadomosc 😍 ciekawa bylam co u ciebie bo razem zaczynałysmy byc na listopadowych. Chodz do nas 😊
Przyrost rzeczywiście mały, ale może jeszcze nie wszystko stracone. Jeżeli chcesz to powtórz betę jutro i umów się do lekarza bo już na pewno będzie coś widać.
 
Hej.
Wylałam już morze łez.
25.01 ostatnia @.
17.02 wizyta u gin w innej sprawie, nic nie było widać.
24.02 test pozytywny (robiony wieczorem).
27.02 beta 1880, 29.02 beta 2715

Jest szansa na prawidłową ciążę??
Czy któraś z Was miala podobne niskie przyrosty i zakończyło sie dobrze?

Ja miałam. Leżałam w szpitalu w 5 tc bo plamiłam. Usłyszałam od lekarza "przy takiej becie powinno bić serduszko"... Nie chciałam się położyć na kozetce bo bałam się farmakologii x.x teraz jestem w 28 tc :)
Wiem że łatwo mówić "nie martw się", jednak nerwy absolutnie nie pomogą a mogą zaszkodzić :(
Dodam jeszcze że kochane pielęgniarki pocieszały mnie i mówiły że najważniejsze że rośnie a nie spada...
Idź do ginekologa i dowiedz się jak wygląda sytuacja, może zrobić usg i ustalić czy jest pęcherzyk żółtkowy (chyba tak to się nazywa, jeśli nie to proszę o poprawę), ustalić grubość endometrium oraz rozwiać obawy. Weź ze sobą wyniki i poproś o interpretację.

Dodam że nie każda kobieta jest taka sama, u mnie lekarz dupek mnie nastraszył a było ok (chociaż przyjmowałam luteinę i duphaston), najlepiej jest więc skonsultować to z lekarzem.
Trzymam mocno kciuki :)

Edit:
Znalazłam wyniki:
30.09.19- 5871
02.10.19- 8986
04.10.19- 14179
 
Ostatnia edycja:
Hej.
Wylałam już morze łez.
25.01 ostatnia @.
17.02 wizyta u gin w innej sprawie, nic nie było widać.
24.02 test pozytywny (robiony wieczorem).
27.02 beta 1880, 29.02 beta 2715

Jest szansa na prawidłową ciążę??
Czy któraś z Was miala podobne niskie przyrosty i zakończyło sie dobrze?

W teorii może trochę niska. W praktyce? Z tego co pamietam miałam dość podobnie. Na pewno nie podwoiła się po 48 h. Wszystko OK. ;) Od razu rozmawiałam z gin., mówiła, że jest dobrze. Przyjmowałam Duphaston. Synek 11 miesięcy. ;) Głowa do góry. Nie ma nic gorszego niż stres.
 
W teorii może trochę niska. W praktyce? Z tego co pamietam miałam dość podobnie. Na pewno nie podwoiła się po 48 h. Wszystko OK. ;) Od razu rozmawiałam z gin., mówiła, że jest dobrze. Przyjmowałam Duphaston. Synek 11 miesięcy. ;) Głowa do góry. Nie ma nic gorszego niż stres.

Mi w teorii wychodziło że się nie podwaja :/ lekarz miał czelność nawet powiedzieć "zbyt wolno wzrasta" ale jak pisałam wcześniej, pielęgniarki mnie uspokajały mówiąc że najważniejsze że rośnie :)
 
Hej.
Wylałam już morze łez.
25.01 ostatnia @.
17.02 wizyta u gin w innej sprawie, nic nie było widać.
24.02 test pozytywny (robiony wieczorem).
27.02 beta 1880, 29.02 beta 2715

Jest szansa na prawidłową ciążę??
Czy któraś z Was miala podobne niskie przyrosty i zakończyło sie dobrze?
Badania robiłaś o tej samej/podobnej godzinie?
ja bym pewnie zrobiła raz jeszcze badanie jutro, żeby zobaczyć co i jak.
 
Dziękuje za podniesienie na duchu.
Badania robione z różnica niecalej godziny wiec raczej nie ma to znaczenia, jednak w dwoch laboratoriach. Normy maja te same, a przy badaniu napisane jest icd9 l46 na obu. Nie mam pojecia czy mogly byc uzyte inne wspolczynniki lub urządzenia.
Dzis mam ginekologa.
Mam jiz dzieci, ale tez jedna strate za sobą i strasznie się martwię, że będzie powtórka.
 
reklama
reklama
Więc tak.
Faktycznie beta kiepsko rośnie... ale może ro być też błąd laboratorium.
W usg.. prawidłowo umieszczony pęcherzyk ciążowy wraz z pęcherzykiem żółtkowym.
Serduszka na razie brak. Ale to na ten tydzien jest ok.
Bety mam juz nie robić, bo to niepotrzebny już tylko stres.
Dostalam luteinę i czekamy. Za 1.5tyg zobaczymy czy rośnie i czy jest serduszko.
 
Do góry