reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niski przyrost bety

Charmander

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2023
Postów
519
Około 5 tydzień ciąży
Na USG pęcherzyk z ciałkiem żółtym
Progesteron 4,4
Beta hCG 2500
Dwa dni później Beta 4000
Przyrost dwudniowy 37%

Duphaston 10mg dwa rady dziennie.
Co sądzicie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Przede wszystkim progesteron jest stanowczo za niski. Przyrost bety też. Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na rozwój sytuacji.
 
Racja. Niestety trzeba czekać.
Badania można zrobić swoją drogą. Ja uzupełniałam diagnostykę już będąc w ciąży (przed miałam zrobione badania kariotypów i badanie w kierunku trombofilii - dwie donoszone ciąże, później 3 poronienia). U mnie akurat okazało się to przydatne, bo potwierdziło zespół antyfosfolipidowy.
 
A czy niski przyrost może być spowodowany niskim progesteronem? Walczyć u innego lekarza o luteinę, zwiększyć dawkę duphastonu na 3xdziennie?
 
A czy niski przyrost może być spowodowany niskim progesteronem? Walczyć u innego lekarza o luteinę, zwiększyć dawkę duphastonu na 3xdziennie?
Ja bym nie walczyła. Zly przyrost plus niski progesteron nie zwiastują dobrego zakończenia, a progesteronem można sztucznie podtrzymać ciążę, która i tak nie rokuje.
Ja poszłabym do lekarza w piątek, żeby zobaczyć, czy cos się zmienia na USG.

Natomiast lekarz, który uznaje progesteron 4 za dobry to słaby lekarz.
 
A czy niski przyrost może być spowodowany niskim progesteronem? Walczyć u innego lekarza o luteinę, zwiększyć dawkę duphastonu na 3xdziennie?
Obie te rzeczy muszą ze sobą współgrać. Tak jak napisała Loka, jeżeli ciąża ma się nie rozwinąć to nie ma co jej sztucznie podtrzymywać. Umów się do innego lekarza z dobrym sprzętem.
 
Ja bym udała się do innego lekarza prywatnie żeby sprawdzić jeszcze raz wszystko na spokojnie
Według mnie beta przyrasta dobrze lecz progesteron zdecydowanie za niski
 
reklama
Po konsultacji z innym lekarzem- beta nie zawsze przyrasta książkowo, ale przyrost jest, więc jest dobrze. Progesteron do kontroli (na początku taki wynik jest okej) i w razie nadal niskiego będzie zwiększona dawka leków.
 
Do góry