reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Mamy prawie 500 zgłoszeń! Prosimy o więcej! Wiem, że nie jest najłatwiejsza, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby spełnić wasze oczekiwania. Im więcej nam dacie info, tym więcej będziemy mogli zrobić. A ja dziękuję i jeszcze raz dziękuję :) Wypełnij ankietę, proszę. aniaslu - kliknij

Nowa aplikacja do forum na smartfony

Ufff. Długo to trwało, ale wreszcie możemy Wam pokazać nową wersję aplikacji na smartfony. Nie jest jeszcze idealna, ale Wasze uwagi pomogą nam doprowadzić ją do perfekcji. Linki i miejsce do wysyłania uwag - w tym wątku.

reklama

Niskie beta HCG 6 tydzień

Rozwiązania
0
Cześć,
6 stycznia zrobiłam test ciążowy, pokazał wyraźne dwie kreski, 8 stycznia poszłam na badanie i mój poziom beta HCG wyniósł 2199. Powtórzyłam badanie dopiero 16 stycznia i wtedy wynik był 15865. 20 stycznia byłam u ginekologa, pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym, ale brak zarodka. Lekarz powiedział, żebym zrobiła badanie beta HCG jeszcze raz w odstępie 48h. 21 stycznia wynik badania wyniósł 29845, a 23 stycznia 32714. To bardzo mały przyrost... 24 stycznia poszłam do ginekologa, pojawił się zarodek z bijącym serduszkiem i okazało się, że to wczesniejsza ciąża niż się wydawało czyli 6 tydzień ciąży i 2 dni. To moja pierwsza ciąża i bardzo się obawiam. Lekarz zalecił poczekać 2 tygodnie i jesli wszystko będzie w porządku to zrobimy nieinwazyjne badania prenatalne. Czy któraś z Was spotkała się z taką sytuacją? Co może być powodem tak niskiego przyrostu?
Pozdrawiam

reklama

Wiktorka88 O

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Moim zdaniem jeśli jest zarodek z bijącym sercem to nie powinnaś już patrzeć na poziom bety. Moja też słabo przyrastała, a syn zaraz kończy rok. Mój gin tłumaczył mi, że beta przyrasta skokowo i mogłam nie "załapać się" na wyrzut tego hormonu

Patrycja35

Rozwiązania
0
Dokladnie beta na poziome 20000moze sie podniesc tylko o 20 30%na tym poziomie juz sie na to nie patrzy

Kazumi

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Tak, jak piszą pozostałe dziewczyny, jak już jest zarodek to nie patrzy się na przyrost betahcg. Analizuje się już tylko obraz USG - jak rośnie, jak się rozwija.

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Nie badaj już bety i nie rozmyślaj o tym, bo nerwy szkodzą dziecku.
Skoro bije serduszko, to się ciesz i czekaj cierpliwie na kolejne badanie u lekarza :)

Onka4419

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja też robiłam betę co jakiś czas by sprawdzać czy jest odpowiedni przyrost... Kiedy okazało się że jest mniejszy niż powinien to wpadłam w panikę.. A były to też już większe wartości więc na tym poziomie mniejszy przyrost jest jak najbardziej normalny, zresztą lekarz dał mi zakaz robienia bety 😁 mówił że jeśli widać zarodek i serduszko to jedynie obraz usg jest miarodajną informacją o prawidlowym rozwoju ciąży.. A nie beta.
Więc nie myśl o tym nie denerwuj się na zapas bo to nie pomoże. Tylko spokój i dbanie o siebie.

Fado123

Rozwiązania
3
Bez sensu ,już robić bete ,na takich wysokich wartościach, beta bardzo zwalnia ,jest serduszko to najważniejsze, poczekaj spokojnie, a badanie prenatalne zrob jak wszyscy, między 12 a 14 tc

reklama

Unavare

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Jak serduszko bije to nie ma już sensu robić bety 😉. Ja zrobiłam tylko dwa razy na początku żeby zobaczyć przyrost i najwyższy wynik jaki widziałam to coś ponad 4 tysiące. Tydzień później było bijące serduszko i wszystko jak narazie dobrze, a dziś 21tc.

Paulina Ban

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny :) proszę o radę 27 stycznia brałam zastrzyk ovitrelle. 10 dni po zrobiłam sobie betę z krwi wynik wyszedł 3.89. Dziś 14 dni po zrobiłam betę również z krwi wynik 48.11 co sądzicie? 😊 nie wiem czy już mam się cieszyć? Co sądzicie?

reklama
Do góry