reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nisko zagnieżdżony zarodek

Dołączył(a)
10 Styczeń 2020
Postów
6
Witam
Na początku dodam że jestem po poronieniu. Zaszłam w drugą ciążę i na ostatniej wizycie tj 6 tydzień dowiedziałam się ze zarodek jest nisko zagnieżdżony co zwiększa ryzyko poronienia mój ginekolog nie kazał mi leżeć tylko zabronił mi dźwigać. Czy była któraś w podobnej sytuacji jak to się skończyło czy zarodek się "uniósł" czy donosilyscie ciążę?
Kolejna wizytę mam za tydzień a nie ukrywam bardzo się martwie.
 
reklama
Rozwiązanie
Przeczytalam tez historie innej pani na internecie tez ma problem z zagniezdzeniem zarodka....
Niskie zagnieżdżenie pęcherzyka ciążowego nie jest jedynym czynnikiem rokującym. Dalszy rozwój ciąży uzależniony jest także od wzrastania zarodka, pojawienia się jego czynności serca (zwykle w 6 tygodniu ciąży) i wielu innych. Niskie zagnieżdżenie pęcherzyka na pewno niesie za sobą podwyższone ryzyko poronienia. Jeżeli jednak nie ma ma Pani obciążającej historii położniczej (nie roniła Pani), a zarodek będzie rozwijał się prawidłowo istnieją duże szanse na donoszenie ciąży. Niestety w podobnych sytuacjach zalecany jest zwykle reżim łóżkowy i spokój pacjentki. Czas bezwzględnego leżenia w łóżku uzależniony jest dokładnej lokalizacji pęcherzyka...
Przeczytalam tez historie innej pani na internecie tez ma problem z zagniezdzeniem zarodka....
Niskie zagnieżdżenie pęcherzyka ciążowego nie jest jedynym czynnikiem rokującym. Dalszy rozwój ciąży uzależniony jest także od wzrastania zarodka, pojawienia się jego czynności serca (zwykle w 6 tygodniu ciąży) i wielu innych. Niskie zagnieżdżenie pęcherzyka na pewno niesie za sobą podwyższone ryzyko poronienia. Jeżeli jednak nie ma ma Pani obciążającej historii położniczej (nie roniła Pani), a zarodek będzie rozwijał się prawidłowo istnieją duże szanse na donoszenie ciąży. Niestety w podobnych sytuacjach zalecany jest zwykle reżim łóżkowy i spokój pacjentki. Czas bezwzględnego leżenia w łóżku uzależniony jest dokładnej lokalizacji pęcherzyka, a zatem odpowiedzi na to pytanie może udzielić jedynie lekarz mający dostęp do wyniku badania USG. Nierzadko zdarza się, że pacjentka musi przebywać w łóżku przez cały okres ciąży. Z drugiej strony zdarzają się sytuację "podciągnięcia" pęcherzyka w górę macicy. Istotna będzie zatem kolejna wizyta, na której powinna być nie tylko widoczna tendencja do wyższego ułożenia pęcherzyka, ale i czynność serca zarodka. Jeżeli nie ma Pani objawów towarzyszących jak np plamienia, nie ma wskazań do stosowania farmakologii
 
Rozwiązanie
Do góry