reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskorosłość - Hormon wzrostu

reklama
Witam. Czy są tutaj mamy, których dzieci były badane w kierunku wad genetycznych- zespól Turnera i Noonan? Czy ktoś mógłby mi napisać jak wygląda takie badanie? Jak długo się czeka na wynik i na jakiej podstawie lekarz genetyk kieruje na badanie DNA?
My mamy wizytę u genetyka za miesiąc ze względu na niski wzrost córki. Widoczne są też u niej bardzo subtelne cechy dysmorficzne twarzy.
Czy jest tu może jakaś mama dziecka chorego na któreś z tych zespołów?
 
Moja znajoma miała podobne problemy z córeczką. U niej akurat okazało się, że mała ma celiakię i organizm nie przyswajał prawidłowo wszystkich wartości pokarmowych. Genetyk na pewno Ci doradzi co masz robić. Ja swojemu dziecku akurat robiłam badania genetyczne na własną rękę. Możesz zobaczyć Link do: Czym jest test NOVA? | NOVA. To badanie akurat jest robione pod różnym kątem i dla mojego dziecka wybawieniem, okazało się, że leki, które przyjmuje w ogóle nie powinien dostać.
 
Do góry