reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne drgawki i bezdech u dziecka

Roza1111

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Lipiec 2018
Postów
328
Dziewczyny moj syn ma 4,5 roku jest ogolnie zdrowym dzieckiem, wczoraj wieczorem mial stan podgoraczkowy 37.5, zasnal spokojnie a pozniej w nocy okolo 23-00 zaczelo mu jakby brakowac tchu, otwieral buzke jak do kaszlu ale nje kaszlal i zmaykal 3 razy a pozniej zaczal sie trzasc lekko najbardziej rece trwalo to z minute lub nawet nie, nie mogliamy go dobudzic, stan podgoraczkowy spadl, pomozcie co tk moze byc isc juz do lekarza jakiegos jak tak to jakiego czy czekac starsznie sie amrtwie czh to jakis koszmar czy cos powaznego :(
 
reklama
Ja bym poobserwowała czy coś takiego się powtarza. Być może to kwestia przeziębienia i wyrwania z głębokiego snu, a może wymagać dalszej diagnostyki.

W necie znalazłam coś takiego:
"Rzadszą postacią napadów afektywnego bezdechu są tzw. ”blade” określane, również mianem odruchowych drgawek anoksemicznych. Rozpoznanie ich i różnicowanie z padaczką może być trudniejsze. Tu również występuje czynnik prowokujący np. łagodny uraz głowy, gorączka, po którym dziecko blednie, następuje bezdech (nie poprzedzony płaczem), utrata świadomości z obniżeniem napięcia mięśniowego. Częstym objawem są krótkotrwałe drgawki. Napady „blade” występują zazwyczaj w wieku poniemowlęcym i wczesnodziecięcym. Częstotliwość napadów afektywnego bezdechu jest bardzo różna i waha się od kilku do kilkunastu na rok. Ustępują zazwyczaj przed 7 rokiem życia. Częściej występują u chłopców."
źródło: Link do: Zaburzenia napadowe niepadaczkowe u dzieci
 
Do góry