reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocniczek-mój przyjaciel;-)

Hello ...
u nas nocnikowanie poszło w kąt ... zaczeliśmy 8stycznia ... w pierwszy dzień masa wpadek, co chwila mokre majteczki i spodenki w tym 2 razy siku do nocnika ... drugi dzień-kilka razy do nocnika i 5 wpadek, 3 dzień-dwa razy w majtki i za chiny nie chciała usiaść na nocniku, zaczęła wstrzymywac mocz, biegałą po pokoju typała ale na nocnik usiąść nie chciała, nakładke na sedes też mamy ale ani razu w ten sposób nie sikała.
Odstawiliśmy pomysł nocnikowania na kilka dni. Myślicie żeby wrócić do tego za jakiś czas czy może na wiosne dopiero?
 
reklama
Lokata no wlasnie to jest pytanie, moj maly tak samo sika po nogach ile wlezie a na nocniku jesli usiadzie to wstrzymuje a jak tylko wstanie to sika:-(Ja juz mam dosc probowalam tydzien na spokojnie, nie popedzajac ale on nie chce. Teraz zakladam mu pieluchy wielorazowe bo nie chce wracac do pampkow, zakladam wylacznie na spacer i na noc

Ale co dalej odczekac? a potem bedzie jeszcze gorzej, ja juz mam dosyc tych pieluch:no:
 
U nas postęp od kilu dni mały jak zrobi kupę albo siku do pieluchy to woła "kupa , kupa" i łapie się za pieluszkę , na nocnik nadal się załatwiać nie chce po siedzi chwilę i ucieka.Przymierzamy się do nakładki na sedes może bardziej mu się spodoba załatwianie na dorosły kibelek :).Od pieluchowanie zostawiam na wiosne-lato bo u nas jest chłodno mały chodzi ciepło ubrany i nie ma szans żeby go na czas rozebrać :/. Wiosną będzie mniej ubrań kupię majteczki i po próbujemy :)
 
Hej i jak nocnikowanie u naszych dwulatków? U na już pieluchy tylko do spania. Nauka poszła szybko bo 3 dnia już bez wpadek. Nie obyło się bez tablicy motywacyjnej i prezentów od nocnikowej wróżki, ale warto było.
 
No to i my się pochwalimy ;-) od miesiąca pieluch używamy tylko do spania:-D alez jestem dumna z Gosiaczka,tak szybko i łagodnie to poszło:tak:
 
Ola gratki dla Gosiaczka !! :-)

U nas majteczki już kupione i zaczynamy walkę.Mamy postęp bo od kilku dni mały krzyczy siusiu albo kupa zdejmuje sovie pieluszkę ,biegnie po nocnik i siada ale za nim się rozbierze to już się zdąży załatwić w pieluchę.Defakto siada na nocnik już po wszystkim ale to i tak duży krok na przód że woła ,rozbiera się jak zaczyna robić i leci na nocnik to znaczy że już zakumkał po co nocnik :).
 
U nas już prawie 2 miechy :D Pielucha tylko do spania, wpadki bywają, ale rzadko. Już nie muszę co chwila pytać o siusiu, Janko umie już nawet wstrzymać z 15min, bo jak się dobrze zabawi, to powie a-a ale nie idzie, dopiero jak już go przymusi to leci na skręcenie karku :p Teraz wprowadzamy nową technikę! Chcesz siku to idziesz, zdejmujesz majty, siadasz na nocnik i się ubierasz, mama tylko poprawia jak majty robią "bam" czyli wchodzą w rowek ;)
 
reklama
u nas juz oficjalnie moge oglosic ze jakies 2 tyg. temu zupelnie sie odpieluchowala Emi.Ładnie wola sama sciaga majutsie i spodenki i siagada na nocniku na noc jeszcze zakladam chociaz pampers po nocy jest zupelnie suchy wiec moze niebawem odwaze sie sciagnac na noc :)
gratulacje dla odpieluchowanych Marcjaniatek i kciuki za starajace sie ;-)
 
Do góry