reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nosidełka kto już nosi?

belgrano

Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2006
Postów
247
Witam.
Czy ktos z Was już nosi swoje dzieci w nosidełkach-plecaczkach tych na szelkach? Od jakiego wieku nosi się w nich dzieci i czy faktycznie wygodne to jest?
 
reklama
My jeszcze nie nosimy, choć mamy takie, w którym dziecko można nosić poziomo jak do karmienia, ale nasz syn niecierpi tej pozycji.

Są dwa rodzaje nosidelek, takie od 2 m-cy, gdzie jest mocniej usztywniona główka i takie od 4 m-cy, gdy dziecko samo już trzyma sztywno główkę i nie ma wtedy takiego usztywnienia w nosidełku.

Z tego co słyszałam do 4 m-ca nie zalecają noszenia dziecka w nosidełku w pozycji pionowej ze względu na stawy biodrowe, które są wtedy mocno obciążone
 
Wygląda fajnie... :)
Ja na razie się takiego trochę boję, bo pediatra mnie postraszyła, że póki dziecko nie siedzi to lepiej nie używać nosideł bo zbyt obciążają kręgosłup. Na razie mamy chustę bebelulu i jestem z niej bardzo zadowolona ;-)
 
Do góry