reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek nie przeszedl testów słuchu

Dołączył(a)
25 Styczeń 2018
Postów
6
Miasto
Wrocław
Dzień dobry,
urodziła mi się córeczka. Niestety nie przechodzi testów słuchu. Na dwoje uszu. Pierwszy test był drugiej doby, drugi- trzeciej (dzisiaj).
Lekarze mówią, być się nie denerwować, bo może to być jeszcze maź, ale dali skierowanie do poradni.

Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji i wszystko wyszło ok?
Po jakim czasie na później maź powinna zostać wchłonięta, aby dziecko na pewno powinno zareagować na głos?
 
reklama
Mój syn miał problem z jednym uszkiem po porodzie i też dostaliśmy skierowanie do poradni. Wszystko się samo wyczyściło, chyba po miesiącu było ok. Już nie pamiętam dokładnie bo to 2 lata temu było
 
nie martw się tym badaniem w szpitalu, bo ono jest bardzo ogólne, laryngolog sprawdzi dokładnie, wszystko będzie ok. Noworodki "słyszą" oczami, "widzą" uszami itp. wszystkie zmysły jeszcze płynne
 
Spokojnie. Mój syn nie przeszedł badania w drugiej dobie. Położona powiedziała że badanie "nie wyszło" byłam w szoku ale nie kazali się denerwować. W piątej dobie było już ok. Może maleństwo potrzebuje jeszcze czasu.
 
reklama
Dzień dobry,
urodziła mi się córeczka. Niestety nie przechodzi testów słuchu. Na dwoje uszu. Pierwszy test był drugiej doby, drugi- trzeciej (dzisiaj).
Lekarze mówią, być się nie denerwować, bo może to być jeszcze maź, ale dali skierowanie do poradni.

Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji i wszystko wyszło ok?
Po jakim czasie na później maź powinna zostać wchłonięta, aby dziecko na pewno powinno zareagować na głos?
Nie martw się. U mojego synka badanie na jedno uszko nie wyszło. Zamartwialam się i chcialam go rejestrowac do prywatnej poradni ale lekarz wytłumaczył mi, że może zalega jeszcze mam, kazała podejść do poradni kiedy mały skończy 3 miesiace...po uplywie tego czasu było juz ok.
 
Do góry