reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutramigen a rozwolnienie u niemowlaka???

Spytaj się pediatry o Bebilon Pepti I , naprawdę jest trochę lepszy no i tańszy.
probowalam pepti, mala zjadla go chetnie, ale po 1 razie dostala biegunki na tydzien - sama woda i sluz juz w koncu wychodzily:sick: , a po drugiej probie - wymioty i biegunka od nowa. zostal wiec nutra:sick: :sick:
na razie znow jest na piersi do weekendu - licze na pomoc meza
 
reklama
Dara skontaktuj sie z pediatrą to którego, chodzisz z dzieckiem i spytaj, czy zamias nutramigenu, możesz podac dziecku mleczko ISOMIL. Ja miałam identycznie z moim synkiem. Na poczatku nie chciał jeśc, wkońcu jadł, ale zacząło mu się ulewac i wymiotował po każdym posiłku. Poszłam do lekarza i opowiedziałam jak jest i dostałam recepte na mleczko sojowe Isomil. Jest lepsze w smaku (nawet mi smakuje :-p :tak: ) i jest bardzo tanie :tak: Puszka kosztuje ok 13 zł a jeśli weźmiesz na recepte to masz jeszcze 50% taniej. Spróbuj, bo szkoda, żeby dziecinka się tak męczyła ;-)
Trzymam kciuki, żeby wszystko się unormowało. Pozdrawiam :-) ;-)
 
dzieki za rady, dziewczyny!
mowie jak to z nami jest: probowalismy sojowe PROSOBEE (bez efektu, bo nie chciala tego pic, a ja nie nalegalam), ale gastroenterolog, do ktorej nas skierowano, powiedziala, bym odstawila to, bo soja daje jakies uczulenie krzyzowe, czy jakos tak...
zreszta po nutra tez mi zwymiotowala, jak po pepti, ale tym razem stawiam na przeciazenie zoladka (tydz temu nutre wupila wreszcie jak miala juz 6 godz po jedzeniu, a ja glupia za godzine zaserwowalam jej pelen obiadek i wyslalam na spacer - no i po 2 godz. zaczelo sie).
ale wczoraj znow byly wymioty - znow zwrocila pbiadek po spacerze(bylo miesko z kurczaka ze sloiczka gerbera, i juz go kiedys jadla - bez sensacji). juz nie wiem, o co chodzi z tym zoladkiem :(.
 
Moja Wiki też musi pić nutramigen i o dziwo woli to od piersi. Wcina baaardzo chętnie. Teraz to nie wiem jak ją nauczć pić herbatki.
 
witajcie!:) ja ze swoim dzidziusiem miałam problem od urodzenia do 5 mc-a życia jeśli chodzi o alergię.miał ostre stany zapalne skóry i jeżdziliśmy od lekarza do lekarza i nikt nie mógł stwierdzić od czego może być to uczulenie, ponieważ, jadł tylko nutramigen, ubrania prane w płatkach mydlanych, zero piór, no i wkońcu sama doszłam do tego że uczulony był na herbatkę HIIP, która zawierała różne ziółka na dobre trawienie a przede wszystkim rumianek który szkodził mu najbardzoej. A jeśli chodzi o Nutramigen, to w 1 mc-u życia mieszałam mu z Nan1 w proporcji 2:2 na początku i z dnia na dzień coraz mniej Nan1 aż w końcu jadł już tylko Nutramigen - tak mi poleciła pedriatra i owszem zadziałało. Kiedy mały skończył 5mc-y znowu mu przestało smakować więc lekarz polecił aby dodawać do Nutramigenu specjalne kaszki ryżowe bezmleczne, bezglutenowe smakowe. Super rozwiązanie, kaszki zabijają obrzydliwy smak Nutramigen-u smakiem np. banaka albo brzoskwinką i zagęszczają go przez co robi się mniejszą porcję bo dziecko szybko się najada. warto spróbować...:0 pozdrawiam
 
Moja Dzidzia tez nie chciala pic Nutamigenu, nawet jak Ja probowalam przeglodzic to go nie ruszyla, wystarczylo ze zmieszalam1 lyzeczke Nutramigenu z wczesniej pitym mleczkiem (Bebilon) nie chciala juz tego paskudztwa pic. Jak sama sprobowalam jak on smakuje to sie nie zdziwilam Jej reakcjom. Lekarka zastapila Nutramigen najbardziej podobnym mleczkiem, Bebilonem Pepiti, ktory bardzo Malej zasmakowal od samego poczatku .
 
Moj Robert tez jest na nutramigenie. Wczesniej pil NAN1. U nas podzialala glukoza. Dosladzalam mu pol plaskiej lyzeczki na 120ml mleka. Teraz juz pije bez glukozy. Stopniowo dawalam mniej az w koncu nie musialam wcale.
 
dzieki za rady! na razie znow probujemy bebilon pepti, ale malenka go nie chce (o dziwo, w styczniu raz wypila bez problemow!). na razie przemycam go w kaszce w malych dawkach, by sie przezwyczaila do smaku (nie chciala pic mieszsanego z moim, ani doslodzonego, ani po glodzie). na razie jest bez sensacji, mam nadzieje, ze nie bedziemy musieli walczyc z nutra.
 
reklama
Witam. Niestety ie wiem jak Ci pomóc. Moja mała też pije nutramigen i co jest ciekawe - ona to mleko kocha. Uwielbia się nim zachłysnąć, ciągnie jak szalona. Woli zdecydowanie to mleko od mleka nan. Ja mam problem z herbatkami - nie lubi ich. Czasem włączam suszarkę do włosów, to działa uspokajająco i zaczyna pić. Może spróbuj w ten sposób i nie poddawaj się. Pa.
 
Do góry