reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutramigen a rozwolnienie u niemowlaka???

Witam!
Mam problem z moim 4 miesięcznym synkiem,ma alergie pokarmową i na początku dostał bebilon pepti,pił je bez problemu jednak pediatra zalecił zmianę mleka i zaczeły się problemy,mały nie chce jeść,ma rozwolnienie.Przerzuciłam go z powrotem na bebilon pepti pije je chętniej ale są momenty że nie chce butli.Nie wiem czy znowu musi się do niego przekonać,proszę o poradę czy ktoś mam ten sam problem
 
reklama
Mój mału od ponad roku je Nutramigen i nie zauważyłam zadnej biegunki.....może po prostu Twojemu dziecku ta mieszanka nie i odpowiada.......................skoro Bebilon Pepti był dobrze tolerowany to dlaczego pediatra go zmienił na inne mleko?
Przyczyna moze też być nagła zmiana mleka
 
Być może to jest przyczyna,a zmienił dlatego że zaczeły mu wychodzić czerwone plamki na twarzy.
 
Agi, moja Hania tez jest na Nutra i nigdy biegunki związanej z tym mlekiem nie zaobserwowałam .
Czy moge spytac jak wprowadzałaś Nutri? Bo jeśli skokowo, czyli jednego dnia Pepti a drugiego Nutra to być może dlatego są teraz perturbacje. Zmiana mleka dla takiego malucha to niemal zmiana całego świata, trzeba tego dokonywać powolutku. Tez przechodziłam z pepti na nutra i moja pani pediatra kazała stopniowo: jednego dnia do pepti dodac 1 miareczke nutri( zamiast 1 miareczki pepti). Po dwoch dniach dwie.... i tak do stopniowego zastapienia pepti nutra. Zaleta tego systemu jest taka , że dziecko stopniowo przyzwyczaja sie do smaku Nutra- a wiemy , że to paskudztwo jest nie do zjedzenia. Po dwóch tygodniach Hanka zajadała Nutri bez najmniejszej różnicy z Pepti....tyle, że kończyły się reakcje alergiczne...:tak:
 
Dokładnie tak samo przechodziłam z bebilonu na nutramigen stopniowo,jednak i tak nie chce go jeść i nadal ma rozwolnienie
 
Bebilon Pepti to przy Nutramigenie pychotka:-D:-D:-D-ja się dziwie że moje dziecię je to tyle czasu już:confused::confused::confused:

Ja nawet z Nutramigenu 1 stopniowo na 2 przechodziłam

Poradź się innego pediatry jeszcze
 
Do góry