reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutramigen a ulewanie

ibag0311

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2022
Postów
62
Witam
Od wczoraj podaje nutramigen mojej 3 miesięcznej córeczce. Tylko ona strasznie po nim ulewa. Czy to normalne po tego typu mleku? Czy to minie?
I pytanie czy jeśli np chciałabym skończyć otwarta puszkę nutramigenu i wrócić do pepti który chętniej jadła i nie ulewała, jedynie wysypka delikatnie się utrzymuję, to mogę tak zrobić czy dopiero po 2 tyg.
 
reklama
A może stopniowo zmieniaj na Nutramigen? Tj. np. 1 miarkę z porcji Pepti zastąp Nutramigenem?

edit. Równie dobrze może to być przypadek, że ulewa, bo np. złapała jakiegoś wirusa 🤷‍♀️
 
A może stopniowo zmieniaj na Nutramigen? Tj. np. 1 miarkę z porcji Pepti zastąp Nutramigenem?

edit. Równie dobrze może to być przypadek, że ulewa, bo np. złapała jakiegoś wirusa 🤷‍♀️
Pytałam o to pediatry to mówiła, żeby spróbować od razu i jak będziecie jeść to nie muszę mieszać. No i spróbowałam i cały dzień wczoraj podawałam sam nutramigen. Czyli mogę dziś mieszać z pepti czy już nie kombinować?
 
Jeśli jest przypuszczenie, że córka ma uczulenie na laktozę, to lepiej nie mieszać.
Do tego jeśli w miarę chętnie je Nutramigen, to bym nie wracała do Pepti (które smakowo jest lepsze).
Wydaje mi się, że 1 dzień to za krótko by ocenić czy mleko służy.
 
Moj syn ulewa przez pierwsze kilka dni nowych rzeczy. Przy zmianie mleka na Pepti, przy zmianie z 1 na 2, przy okazji skończenia sterylizowania butelek, przy pierwszych dniach rozszerzania diety... kilka dni i ulewanie się kończy.
 
Witam
Od wczoraj podaje nutramigen mojej 3 miesięcznej córeczce. Tylko ona strasznie po nim ulewa. Czy to normalne po tego typu mleku? Czy to minie?
I pytanie czy jeśli np chciałabym skończyć otwarta puszkę nutramigenu i wrócić do pepti który chętniej jadła i nie ulewała, jedynie wysypka delikatnie się utrzymuję, to mogę tak zrobić czy dopiero po 2 tyg.
U mojej córki nutramigen powodował koszmarne chlustające wymioty. To było najgorsze mleko jakie mieliśmy i niestety dopiero zmiana mleka pomogła. Zaczęłam walczyć o relaktacje z desperacji i dopiero po powrocie do kp ustały wszelkie problemy zdrowotne ..😵‍💫
 
U mojej córki nutramigen powodował koszmarne chlustające wymioty. To było najgorsze mleko jakie mieliśmy i niestety dopiero zmiana mleka pomogła. Zaczęłam walczyć o relaktacje z desperacji i dopiero po powrocie do kp ustały wszelkie problemy zdrowotne ..😵‍💫
hej;) mam pytanie a jak z powrotem udało Ci się karmić? Po jakim czasie wróciłaś po kp?
 
U nas wszelkie problemy zdrowotne przeszły po Nutramigenie. Bebilon pepti nie był wystarczający. Córka ma refluks i o dziwo po bebilonie wymiotowała a po Nutramigenie nie. Zawsze każdy mówił poczekaj minimum dwa tygodnie z każdym mlekiem a ja patrzyłam ciągle jak dziecko się męczy i czekałam a jak trafiliśmy wkoncu na odpowiednie mleko czy Nutramigen to wystarczyła jedna butelka i dziecko wkoncu spokojne.
 
hej;) mam pytanie a jak z powrotem udało Ci się karmić? Po jakim czasie wróciłaś po kp?
Już jedna dziewczyna pytała mnie na priv więc wklejam to co jej odpisałam 😊

Pokarm zanikł mi całkowicie, dostałam miesiączkę normalnie. Myślę że jakieś dwa miesiące po odstawieniu zaczęłam wznawiać laktacje. Na początku robiłam sesje samym laktatorem 7-5-3 co trzy godziny a w nocy co cztery. Ale po jakimś czasie znalazłam zestaw medela sns, tam się wlewa mleczko do zbiornika, przykleja rurki do piersi i dziecko ssie pierś, choć mleko leci z butelki. Ale po tym stymulacja jest ogromna, do takiego stanu przywróciłam laktacje że karmiłam z powrotem córkę piersią bez dokarmiania! Myślę, że jak od razu Pani zacznie z tym zestawem to pójdzie szybko, może z dwa tygodnie. Później i tak laktator żeby cały czas pobudzać i mleczko wroci 🙂 piłam codziennie ********** i inne suplementy, nie wiem czy coś dały ale walczyłam z całych sił bo moja córka strasznie źle reagowała na wszystkie mieszanki...😔 warunkiem sukcesu jest natychmiastowe odstawienie od butli, bo jak będzie Pani podawać z tego systemu sns a później dokarmiać butlą to nie ma sensu, dziecko musi cały posiłek zjadać z tego systemu. Więc po prostu 2 tygodnie trzeba się zamknąć w domu 🙂
 
reklama
Już jedna dziewczyna pytała mnie na priv więc wklejam to co jej odpisałam 😊

Pokarm zanikł mi całkowicie, dostałam miesiączkę normalnie. Myślę że jakieś dwa miesiące po odstawieniu zaczęłam wznawiać laktacje. Na początku robiłam sesje samym laktatorem 7-5-3 co trzy godziny a w nocy co cztery. Ale po jakimś czasie znalazłam zestaw medela sns, tam się wlewa mleczko do zbiornika, przykleja rurki do piersi i dziecko ssie pierś, choć mleko leci z butelki. Ale po tym stymulacja jest ogromna, do takiego stanu przywróciłam laktacje że karmiłam z powrotem córkę piersią bez dokarmiania! Myślę, że jak od razu Pani zacznie z tym zestawem to pójdzie szybko, może z dwa tygodnie. Później i tak laktator żeby cały czas pobudzać i mleczko wroci 🙂 piłam codziennie ********** i inne suplementy, nie wiem czy coś dały ale walczyłam z całych sił bo moja córka strasznie źle reagowała na wszystkie mieszanki...😔 warunkiem sukcesu jest natychmiastowe odstawienie od butli, bo jak będzie Pani podawać z tego systemu sns a później dokarmiać butlą to nie ma sensu, dziecko musi cały posiłek zjadać z tego systemu. Więc po prostu 2 tygodnie trzeba się zamknąć w domu 🙂
dziękuję za odpowiedź:)
Nie wiedziałam że jest możliwy powrót do karmienia piersią po odstawieniu.
Pytam z ciekawości i próbuje pomóc mojej znajomej, która odstawiła a chciałaby wrócić do kp.
Ja karmie piersią do tej pory, corka skończyła 13 miesięcy.
 
Do góry