reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana mleka na bebilon

Lilkamilka97

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Styczeń 2022
Postów
1 723
Hej.

Dostałyśmy recepte na bebilon pepti, bo mojej córce nie służy obecne mleko (nan opti pro plus, wypróżnienie co 2 dni, bóle brzuszka, a teraz katar/sapka i lekko popuchnięte i załzawione oczy). Chciałabym prosić Was o opinie o Bebilonie Pepti- sprawdziło się u Was po zmianie, a jeśli nie, to co innego później zaproponował lekarz? Przyznam, ze bije się z myślami czy nie zaczerpnąć jeszcze opinii innego lekarza, bo boje się trochę tej zmiany na akurat to mleko.

Drugie pytanie (proszę nie wyśmiewać, bo nie znam się na tym) to czy np karmiąc w takim razie dziecko mlekiem typu bebilon pepti właśnie, to czy po 6 miesiącu zmieniając mleko z 1 na 2 można wrócić do zwykłego mleka modyfikowanego? Jak to wyglada?
 
reklama
Nasz synek miał problemy z brzuszkiem kupa co kilka dni i mieliśmy Bebilon pepti dostaliśmy w szpitalu, ale nie miał on alergii więc nie pomogę w tej kwestii, lekarz tylko podejrzewał alergie. Mieliśmy jeszcze Bebilon prosyneo. Ale wróciliśmy do zwykłego bebilonu jak mały miał ok 6msc tzn mieszalam mu pepti i jedną łyżeczkę zwykłego bebilonu, potem robiłam pół na pół a na końcu jedna łyżeczkę pepti i reszta bebilonu. No ale u nas mały nie jest alergikiem.
 
Hej.

Dostałyśmy recepte na bebilon pepti, bo mojej córce nie służy obecne mleko (nan opti pro plus, wypróżnienie co 2 dni, bóle brzuszka, a teraz katar/sapka i lekko popuchnięte i załzawione oczy). Chciałabym prosić Was o opinie o Bebilonie Pepti- sprawdziło się u Was po zmianie, a jeśli nie, to co innego później zaproponował lekarz? Przyznam, ze bije się z myślami czy nie zaczerpnąć jeszcze opinii innego lekarza, bo boje się trochę tej zmiany na akurat to mleko.

Drugie pytanie (proszę nie wyśmiewać, bo nie znam się na tym) to czy np karmiąc w takim razie dziecko mlekiem typu bebilon pepti właśnie, to czy po 6 miesiącu zmieniając mleko z 1 na 2 można wrócić do zwykłego mleka modyfikowanego? Jak to wyglada?
U nas pepti że względu na alergie na bmk. Mleko jak mleko, specyficzne. Córka ma się dobrze 😉 przechodząc z 1 na 2 nie mieszałam tylko od razu przeszłam. Skład ten sam, zawartość składników mineralnych się tylko zwiększa. A jak chodzi na przejście na mleko innej marki to już nie pomogę 😉
No i na przyzwyczajenie mleka lub wypatrywanie zmian u dziecka to potrzeba minimum tygodnia.
 
Hej.

Dostałyśmy recepte na bebilon pepti, bo mojej córce nie służy obecne mleko (nan opti pro plus, wypróżnienie co 2 dni, bóle brzuszka, a teraz katar/sapka i lekko popuchnięte i załzawione oczy). Chciałabym prosić Was o opinie o Bebilonie Pepti- sprawdziło się u Was po zmianie, a jeśli nie, to co innego później zaproponował lekarz? Przyznam, ze bije się z myślami czy nie zaczerpnąć jeszcze opinii innego lekarza, bo boje się trochę tej zmiany na akurat to mleko.

Drugie pytanie (proszę nie wyśmiewać, bo nie znam się na tym) to czy np karmiąc w takim razie dziecko mlekiem typu bebilon pepti właśnie, to czy po 6 miesiącu zmieniając mleko z 1 na 2 można wrócić do zwykłego mleka modyfikowanego? Jak to wyglada?
My mamy silną alergię na białko mleka krowiego, która według badań nie istnieje :) z wyników alergia nam nie wychodzi, ale niestety objawy są. Do tego dochodzi parę alergii pokarmowych, no i alergie wziewne (kurz, roztocza, jakiegos rod,lzaju grzyby), psy, koty. Bebilon pepti nie dawał najmnienszej ulgi dziecku, chociaż mialam w nim duze nadzieje i miesiącami kupowałam bez recepty. Nas uratowal Neocate lcp, ale to ponoć cięższy kaliber. Nawet nie wiecie jaka byla panika, kiedy ta mieszanka mlekozastępcza (bo tak poprawia mnie zawsze lekarz) nie byla nigdzie dostępna i musialam jezdzic po puszki ponad 100 km... Dziecko bylo malutkie, zywilo sie tylko mlekiem, wszystko inne uczulalo, a on pochlanial jedna puszkę w dwa dni.

Nie wiem czy rozumiem drugie pytanie? Pytasz czy wraz w koncem 6 msc mozesz odstawić pepti i przejść na zwykle mleko nr 2? Nie wiem jak w przypadku problemów z brzuszkiem , w przypadku alergii nie. Po roku robimy prowokacje z mlekiem lżejszym, w naszym przypadku pepti. Najlepiej skonsultować z lekarzem. Ale i tak nas wysypalo 🙄 chętnie odsprzedam :p teraz chce sie pozbyć, a pół roku temu nigdzie nie bylo dostępne, i kupowalam je za krocie przez internet...
 
My mamy silną alergię na białko mleka krowiego, która według badań nie istnieje :) z wyników alergia nam nie wychodzi, ale niestety objawy są. Do tego dochodzi parę alergii pokarmowych, no i alergie wziewne (kurz, roztocza, jakiegos rod,lzaju grzyby), psy, koty. Bebilon pepti nie dawał najmnienszej ulgi dziecku, chociaż mialam w nim duze nadzieje i miesiącami kupowałam bez recepty. Nas uratowal Neocate lcp, ale to ponoć cięższy kaliber. Nawet nie wiecie jaka byla panika, kiedy ta mieszanka mlekozastępcza (bo tak poprawia mnie zawsze lekarz) nie byla nigdzie dostępna i musialam jezdzic po puszki ponad 100 km... Dziecko bylo malutkie, zywilo sie tylko mlekiem, wszystko inne uczulalo, a on pochlanial jedna puszkę w dwa dni.

Nie wiem czy rozumiem drugie pytanie? Pytasz czy wraz w koncem 6 msc mozesz odstawić pepti i przejść na zwykle mleko nr 2? Nie wiem jak w przypadku problemów z brzuszkiem , w przypadku alergii nie. Po roku robimy prowokacje z mlekiem lżejszym, w naszym przypadku pepti. Najlepiej skonsultować z lekarzem. Ale i tak nas wysypalo 🙄 chętnie odsprzedam :p teraz chce sie pozbyć, a pół roku temu nigdzie nie bylo dostępne, i kupowalam je za krocie przez internet...
Tak, dokładnie o to chodziło czy po 6 msc możemy jak coś wrócić do zwykłego mleka 😄 U nas lekarz jedynie podejrzewa alergie na białko mleka krowiego stąd ten Bebilon Pepti, ale strasznie się go boje, bo koleżanki dziecko okropnie je znosiło. No i dlatego tez zastanawiałam się co innego w zamian za to mleko mógł lekarz zaproponować. Żałuje, ze nie zapytałam lekarza czy najpierw moglibyśmy spróbować z jakimś mlekiem HA, ale może skoro przepisał takie, to nie ma takiej opcji 🙈
 
Tak, dokładnie o to chodziło czy po 6 msc możemy jak coś wrócić do zwykłego mleka 😄 U nas lekarz jedynie podejrzewa alergie na białko mleka krowiego stąd ten Bebilon Pepti, ale strasznie się go boje, bo koleżanki dziecko okropnie je znosiło. No i dlatego tez zastanawiałam się co innego w zamian za to mleko mógł lekarz zaproponować. Żałuje, ze nie zapytałam lekarza czy najpierw moglibyśmy spróbować z jakimś mlekiem HA, ale może skoro przepisał takie, to nie ma takiej opcji 🙈

U nas podejrzenie alergii się nie potwierdzilo. Mały jadł chętnie to mleko ( dla mnie śmierdziało) ale kupę robił raz na 3 dni i to z wielkim wysiłkiem. Nie było poprawy, więc przeszłam na Bebilon advance i nadal jesteśmy przy tym mleku już prawie 2 lata. Ale u nas synek nie miał objawów skórnych, nie puchły mu oczka i nic z tych rzeczy.
Więc myślę że najlepiej zapytać lekarza, bo częsta zmiana mleka nie jest dobra dla dziecka potrzeba jakichś conajmniej 2 tyg żeby cokolwiek zaobserwować, czy będzie poprawa z brzuszkiem, no u nas nie było po pepti poprawy z kupkami.
 
Tak, dokładnie o to chodziło czy po 6 msc możemy jak coś wrócić do zwykłego mleka 😄 U nas lekarz jedynie podejrzewa alergie na białko mleka krowiego stąd ten Bebilon Pepti, ale strasznie się go boje, bo koleżanki dziecko okropnie je znosiło. No i dlatego tez zastanawiałam się co innego w zamian za to mleko mógł lekarz zaproponować. Żałuje, ze nie zapytałam lekarza czy najpierw moglibyśmy spróbować z jakimś mlekiem HA, ale może skoro przepisał takie, to nie ma takiej opcji 🙈
Ha przy alergii się nie sprawdza. To jest mleko dla dzieci które są w grupie ryzyka, ale koecys czytalam jakis artykuł że tak naprawdę nie minimalizują w zadnym stopniu ryzyka alergii.
 
U nas podejrzenie alergii się nie potwierdzilo. Mały jadł chętnie to mleko ( dla mnie śmierdziało) ale kupę robił raz na 3 dni i to z wielkim wysiłkiem. Nie było poprawy, więc przeszłam na Bebilon advance i nadal jesteśmy przy tym mleku już prawie 2 lata. Ale u nas synek nie miał objawów skórnych, nie puchły mu oczka i nic z tych rzeczy.
Więc myślę że najlepiej zapytać lekarza, bo częsta zmiana mleka nie jest dobra dla dziecka potrzeba jakichś conajmniej 2 tyg żeby cokolwiek zaobserwować, czy będzie poprawa z brzuszkiem, no u nas nie było po pepti poprawy z kupkami.
Właśnie tez o to wypróżnienie się boje, chociaż teraz na tym Nan było 1x co drugi dzień (ostatnio się trafiło 1x codziennie) wiec tez tak nie wiem czy dobrze. Ciagle strach, żeby tylko nie wpakować dziecka w jakieś zaparcia, bóle brzucha itd. Tak ciężko stwierdzić co jest winą mleka, a co niedojrzałością układu trawiennego czy coś tam 😔
 
@Lilkamilka97 używacie jakiegos probiotyku? Ile twoje dziecko ma msc?
Wiesz, najlepiej zrobić badania. Badanie ogólne kału plus na krew utajoną plus ciala redukujące.
A kto zaproponował pepti? Alergolog?
Proponuję wizytę u gastroenterologa
 
reklama
Właśnie tez o to wypróżnienie się boje, chociaż teraz na tym Nan było 1x co drugi dzień (ostatnio się trafiło 1x codziennie) wiec tez tak nie wiem czy dobrze. Ciagle strach, żeby tylko nie wpakować dziecka w jakieś zaparcia, bóle brzucha itd. Tak ciężko stwierdzić co jest winą mleka, a co niedojrzałością układu trawiennego czy coś tam 😔

Ja w nocy z dzieckiem trafiłam do szpitala bo płakał non stop. Nie mogłam go uspokoić, na IP zrobil kupkę i jak ręką odjął cisza, ale lekarz się uparł żeby wziąsc małego ma oddział...
Wyniki ok w szpitalu też płakał więc uznali że albo kółka albo alergia... Ja poprawy nie widziałam w zachowaniu dziecka po tym pepti mimo to w wypisie napisali że cytuje " matka zaobserwowala widoczną poprawę w zachowaniu dziecka po podaniu mleka pepti" 😱😱😱 no ale poprawy nie było płakał co wieczór, i w dzień kupy robił z wysiłkiem co 3 dni, ale po 3 msc przeszłam na Bebilon advance i po jakichś 2 tyg kupki już były codziennie bez wysiłku, do dziś mały jest na tym mleku i nic się nie dzieje kupka 1-2 razy dnia ewentualnie co 2 dni.
Można powiedzieć że ja sama zmieniłam mleko ale pediatra pochwalił moją decyzję bo mówił że sama wiem czy dziecko lepiej radziło sobie na advance czy na pepti. Ale sam lekarz uznał że to zwykła niedojrzałość układu trawiennego była i kolki i po 3 msc życia samo się poprawiło i dobrze że nie " trulam " zdrowego dziecka tamtym mlekiem.
Wiadomo że alergik zareaguje inaczej niestety.
Kuzynki synek jest alergikiem i to bardzo. Dawali mu ten pepti ale nie pomagało mu nic. Szukali pomocy za granicą ale jakie w końcu to mleko dostał to nie wiem w każdym bądź razie jeździli do Niemiec do lekarza z nim
 
Do góry