reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutramigen czy Bebilon Omeno

Dołączył(a)
30 Wrzesień 2008
Postów
11
Mam pytanie,mój 6,5 msc synek jest alergikiem i odkąd skończył 2 msc przeszedł na Nutra:no: paskudne,smierdzące...masakra,ale na moje szczęscie pił to:-) niestety teraz gdy zaczął poznawac nowe smaki ( zupki,przeciery owocowe i warzywne ) zaczął kręcic nosem na mleko, z cięzkim sercem wypija 120-150ml,a wypijał nawet 210! Zastanawiam się nad Bebilon Omeno:dry:, czy Któraś z Mam podawała Omeno?? Jak smakuje? a może jest jeszcze gorsze:szok:.
Proszę o jakieś info.
Z góry dziękuję!
 
reklama
Z tego co wiem,nie ma takiego mleka w polskiej ofercie.Było do tamtego roku Bebilon Amino,znacznie gorsze w smaku.Już nie produkowane na rynek polski.:confused:
Istnieje Bebilon Pepti,wg. mnie znacznie smaczniejsze (jeżeli w ogóle tak mozna pisac o tych mieszankach)niż Nutramigen.:tak:
A to,że dziecko nie chce pic mleka,zdarza sie często,gdy malec zasmakuje nowych produktów.Często to mija z czasem.
 
Zgadza się. Bebilon Amino wycofano w marcu 2008 r. Na polskim rynku dla alergików dostepny jest jedynie Nutramigen i Bebilon Pepti. Oprócz tego mleka sojowe (Humana SL, Bebilon sojowy, Prosbee, Bebiko sojowe) ale z tego co wiem niezbyt zalecane przez alergologów.:-(

A bebilonu omeno nie ma. Chyba ze masz na mysli mleko Bebilon Omneo ale to nie jest mleko dla alergików tylko dla zdrowych niemowląt. (z tendencją do zaparć) :-)
 
Ja mieszkam w Holandii i tutaj jest mleko omneo,ale to nie jest odpowiednik nutramigenu.Smakuje lepiej ale to jest mleko dla dzieci z zaparciami,ulewajacych,bo ma w sobie zageszczacz w postaci maczki chleba swietojanskiego,czyli gestnieje w brzuchu,zeby dziecko ulewajace nie moglo go zwrocic.
Prawda jets,ze dziecko jak posmakuje innych smakow to czesto ma kryzys mlekowy,ale to nie jest regula.Radze poczekac jeszcze bo jednak zjada mleko.Powodzenia zycze:tak:;-)
 
Ja równiez uważam zeby jednak przeczekac jeszcze zanim sie zmieni mleko ...nutra nie wiem jak smakuje ale wierze ze jest dla Nas niesmaczne ... i tak jak pisza dziewczeta bebilon pepti (rowniez niesmaczny ;-)) jest dla alergików ... omneo stosowalismy na zaparcia :tak:
 
Dziękuję za odpowiedzi, w nazwie tego mleka poprzestawiałam literki i wyszło omeno :):):) rzeczywiś ie przetrzymam go jeszcze, poza tym świetnie wcina zupki, kaszki także nie będę sobie tym zaprzątac głowy. Pozdrawiam serdecznie!
 
Do góry