reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawiam się że mogę być w ciąży

@joana136 na litość boską nie trzeba mieć specjalnych lekcji w szkole . Już na biologi mówią co i jak . Zawsze można porozmawiać z rodzicami , przyjaciółka , lekarZem …
W internecie czy książkach tez pełno informacji jak dochodzi do zapłodnienia i jakie warunki musza zostać spełnione . 20 letnia dziewczyna to już nie dziecko … uważam ze jeżeli podejmuje się decyzje o współżyciu to podstawowe informacje powinno się wiedzieć 😉
Takie lekcje na biologii w skali całego roku to może 2h, według mnie zdecydowanie za mało. Druga sprawa, że w dobie internetu z jednej strony mozna dużo informacji wyczytać samemu a z drugiej internet ogłupia ludzi bo zamiast samodzielnie poszukać informacji (jak kiedyś w książkach w bibliotece) ludzie idą na łatwiznę, zakładają nowy wątek i ciach odpowiedzi same się wysypują. Autorka dostala odpowiedź, że w ciąży na niemal na 100 procent nie jest ale moge się założyć, że nie szukała informacji kiedy i w jaki sposób faktycznie dochodzi do zapłodnienia. Dzisiaj ludzie w internecie pytają o takie pierdoły że niedługo samodzielnie nie będą potrafili się podetrzeć 😑😑
 
reklama
Takie lekcje na biologii w skali całego roku to może 2h, według mnie zdecydowanie za mało. Druga sprawa, że w dobie internetu z jednej strony mozna dużo informacji wyczytać samemu a z drugiej internet ogłupia ludzi bo zamiast samodzielnie poszukać informacji (jak kiedyś w książkach w bibliotece) ludzie idą na łatwiznę, zakładają nowy wątek i ciach odpowiedzi same się wysypują. Autorka dostala odpowiedź, że w ciąży na niemal na 100 procent nie jest ale moge się założyć, że nie szukała informacji kiedy i w jaki sposób faktycznie dochodzi do zapłodnienia. Dzisiaj ludzie w internecie pytają o takie pierdoły że niedługo samodzielnie nie będą potrafili się podetrzeć 😑😑
Nie wiem który jesteś rocznik, ale ja takie lekcje miałam w liceum :)
 
Witam proszę o radę I opinie!!!
Okresu mialam dostać 01.08 lecz przez kolejne 4 dni bolał tylko brzuch nic więcej, po kolejnych 2 dniach dostałam obfitego okresu który trwał 2 dni i na tym się skończyło (gdzie zawsze 5-7) I bez boli teraz mialam a zawsze bardzo bolalo. Dodam ze gdy robilam 03.08 bete to wyszla <2.30 czy mogło się coś zmienić? Czy to mogłoby plamienie ? Czy jest szansa abym byla w ciazy ? Piersi mnie narazie nie bolą
 
Takie lekcje na biologii w skali całego roku to może 2h, według mnie zdecydowanie za mało. Druga sprawa, że w dobie internetu z jednej strony mozna dużo informacji wyczytać samemu a z drugiej internet ogłupia ludzi bo zamiast samodzielnie poszukać informacji (jak kiedyś w książkach w bibliotece) ludzie idą na łatwiznę, zakładają nowy wątek i ciach odpowiedzi same się wysypują. Autorka dostala odpowiedź, że w ciąży na niemal na 100 procent nie jest ale moge się założyć, że nie szukała informacji kiedy i w jaki sposób faktycznie dochodzi do zapłodnienia. Dzisiaj ludzie w internecie pytają o takie pierdoły że niedługo samodzielnie nie będą potrafili się podetrzeć 😑😑
Oczywiście! Ale głupota i lenistwo innych to nie wina braku edukacji seksualnej. Oczywiście uważam, że przedmiotem powinieneś w szkole być. Ale niestety nie wszystko można zrzucić na jego brak. Moje pokolenie takiego przedmiotu nie uświadczyło. Od mamy też za wiele się nie dowiedziałam. Ale nigdy nie przyszło mi do głowy, że mogę być w ciąży z wytrysku na brzuch.
 
Witam proszę o radę I opinie!!!
Okresu mialam dostać 01.08 lecz przez kolejne 4 dni bolał tylko brzuch nic więcej, po kolejnych 2 dniach dostałam obfitego okresu który trwał 2 dni i na tym się skończyło (gdzie zawsze 5-7) I bez boli teraz mialam a zawsze bardzo bolalo. Dodam ze gdy robilam 03.08 bete to wyszla <2.30 czy mogło się coś zmienić? Czy to mogłoby plamienie ? Czy jest szansa abym byla w ciazy ? Piersi mnie narazie nie bolą
Beta negatywna = ciąży brak. Dostałaś okres = ciąży brak. Miesiączka nie musi być co miesiąc taka sama i o czasie. Cykle są podatne na różne czynniki i takie "odchylenia" się zdarzają.
 
Objawy jakie opisujesz są raczej przez tabletki. Organizm do nich przyzwyczaja się kilka miesiecy, więc jeśli nie było ryzykownej sytuacji, tabletki i prezerwatywa to wystarczające zabezpieczenie. Serio nie jest tam łatwo zajść w ciążę. Ale rozumiem, sama spanikowałam jakiś czas temu.
 
reklama
Nie wiem który jesteś rocznik, ale ja takie lekcje miałam w liceum :)
Ja jestem z tego rocznika, kiedy na lekcjach Pani mówiła, że najlepsza metoda antykoncepcji są spirale domaciczne i sama taką ma :) później okazało się, że niestety spirala wcale nie jest taka dobra...
 
Do góry