reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy implantacji

Agnes4312

Moderator
Dołączył(a)
10 Luty 2021
Postów
14 594
Zastanawiam się czy oprócz słynnego plamienia implantacyjnego da się w inny sposób rozpoznać moment implantacji? Plamienie dotyczy ponoć ok 20% kobiet.
Nie pytam o wczesne objawy ciąży tylko o samą implantację. Ja jestem w 10dpo i od wczoraj mam temperaturę mierzoną w pochwie 37,8 a wcześniej była ok 37,1 - 37,2.
Czuję ogólnie się rozpalona, choć chora nie jestem. Czy to może być to?
 
reklama
Zastanawiam się czy oprócz słynnego plamienia implantacyjnego da się w inny sposób rozpoznać moment implantacji? Plamienie dotyczy ponoć ok 20% kobiet.
Nie pytam o wczesne objawy ciąży tylko o samą implantację. Ja jestem w 10dpo i od wczoraj mam temperaturę mierzoną w pochwie 37,8 a wcześniej była ok 37,1 - 37,2.
Czuję ogólnie się rozpalona, choć chora nie jestem. Czy to może być to?
Nie da się wyczuć momentu implantacji.

Czy prawidłowo mierzysz temperaturę? Po przebudzeniu? O stałej porze? Termometrem z dwoma miesiącami po przecinku? Nie było żadnego zdarzenia, które mogło pomiar zaburzyć?

Skąd wiesz ile jesteś dpo? Byłaś na monitoringu? Czy wyznaczasz moment owu w inny sposób?

Temperatura rośnie w skutek wzrostu progesteronu, a on wzrasta w drugiej fazie. Niektóre źródła podają, że w dniu implantacji możliwy jest spadek temperatury. A później dalszy wzrost.

Aby na podstawie temperatury podejrzewać ciążę potrzeba 16 temperatur wyższych. Więc lepiej poczekać do 14 dpo i zrobić test.

Jeżeli implantacja faktycznie miała u Ciebie miejsce po 48 h beta będzie już w organizmie na poziome milowym do wykrycia testem sikanym.
 
Do góry