reklama

Objawy lekowe u 4 latka

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez Kasiekiej, 8 Maj 2008.

 1. Kasiekiej

  Kasiekiej Początkująca w BB

  Witajcie kochani!!:szok:
  Jestem mamą 4 letniego Kacperka. Od jakiegoś czsu nasz synek przerażająco boi się zostać sam np. w swoim pokoiku. Jego wyobraźnia jest coraz bujniejsza. Panicznie boi się wyimaginowanych przez siebiue postaci. Wiem ze w wieku przedszkolnym mogą pojawić się elementy strachu u malca, jest to wpisane w rozwój dziecka, ale boję się czy aby nasz synek nie przekracza pewnych norm. Czy macie lub znacie podobne sytuacje? Czy może powinnam udać się do specjalisty, czy to raczej normalne?
   
 2. reklama
 3. nikita33

  nikita33 Fan(ka)

  Mój synek jest w podobnym wieku i też zdarza mu się, że czasem się czegoś boi, szczególnie dotyczy to sytuacji lub postaci z bajek (jest taka jedna wieczorynka, którą z uporem ogląda, a potem twierdzi, że się boi i że będzie mu się śniła w nocy). Ale te "strachy" nie są jakoś bardzo nasilone, jak się go zagada na inny temat, to szybko zapomina, że czegoś się wystraszył. Generalnie jeśli się czegoś boi, to przeważnie jest to po prostu coś, czego nie rozumie. Nie ma na pewno takich napadów lęku, jakie Ty opisujesz. Córka koleżanki miała taki okres, że bała się zostać sama w pokoju, ale to minęło bardzo szybko.
  Z pewnością nie zaszkodzi zainteresować się, skąd te lęki u Twojego synka się biorą, może wynikają z jakiejś konkretnej sytuacji, a może jego bujna wyobraźnia produkuje takie straszne postacie, bo ogląda właśnie jakieś bajki, w których podobne postaci występują. Może powinnaś bardziej kontrolować, co maluch ogląda. W końcu pomysły na te postaci, które mu się rodzą w głowie skądś musi czerpać.... na pewno nie zaszkodzi poradzić się specjalisty, choćby przedszkolnego psychologa, jeśli dziecko do przedszkola chodzi.

  pozdrawiam
  nikita
   

Poleć forum