reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odlegle planowanie dziecka

Ja muszę co pół rpku rpbić cytologię. Mialam poltora roku temu w lipcu stan przednowotworowy i od stycznia zeszlego roku po zabiegu juz dwie cyto mialam. Poki co grupa 2 i potem grupa 1 tak że póki co jest ok. A sobie troche zaniedbalam bo od porodu w 2007 przez 9 lat cyto nie mialam robionej. Aż wstyd mi za to. W ostatniej mozliwej chwili chyba to zrobilam i to tez przypadkiem bo szlam tam z guzem w piersi, który na szczęście okazał się tylko włókniakiem.

f2wlk6nllyt56xuu.png

Aniołek [*] 10.12.2017 8t3d
 
reklama
:errr: no to rzeczywiście baaardzo dlugo nie bylaś.
Kurcze to nie ciekawie:frown: ale teraz pilnujesz sobie tego. Istotna sprawa.
 
Tak wyszlo. Glupia mloda nie chodzilam przez 9 lat. Za to teraz mam nagrode w postaci skroconej szyjki pp konizacji ale poki co jestem zdrowa. Teoretycznie bo mam hpv 16 :-/ i to dlatego musze sie tak czesto badać.

f2wlk6nllyt56xuu.png

Aniołek [*] 10.12.2017 8t3d
 
Dziewczyny moze wy sie orientujecie, w jakim czasie po odstawieniu dziecka od piersi powinnam dostać okres? Miesiąc juz mija a tu dalej nic. Chyba na wszelki wypadek zrobię test i umowie się do gina.

Witam, ja pierwsza corke karmilam 10 miesiecy i dostalam okres jeszcze w trakcie karmienia, 9 miesiecy po porodzie. Druga corke karmilam prawie 5 miesiecy i okres dostalam po dwoch miesiacach od odstawienia :)
 
Dziewczyny moze wy sie orientujecie, w jakim czasie po odstawieniu dziecka od piersi powinnam dostać okres? Miesiąc juz mija a tu dalej nic. Chyba na wszelki wypadek zrobię test i umowie się do gina.
Ja to wybitnie jestem poza tematem bo pierwszego okresu po porodzie dostalam dwa lub trzy miesiące po porodzie a karmilam dwa lata w sumie.

f2wlk6nllyt56xuu.png

Aniołek [*] 10.12.2017 8t3d
 
Test zrobiłam, negatywny. @Anet23 , dzięki za odpowiedź, w takim razie jeszcze wstrzymam się z ginekologiem i poczekam jeszcze miesiąc.
@mamunia86 dobrze jest usłyszeć że jednak trzecia ciąża może być inna niż dwie poprzednie, chociaż jakoś specjalnie się nie nastawiam. W drugiej ciąży starałam się oszczędzać od samego początku a już w 13 tyg zaczęły się problemy z szyjką...
Ja nie zaczynam żadnych przygotowań na razie, tyle tylko że na pewno przy następnej wizycie u ginekologa zapytam jak by wszystko wyglądało przy następnej ciąży - co robić żeby problem szyjkowy się nie powtórzył, jak to wygląda z założeniem pessara czy szwu (będę na pewno chciała założyć go wcześniej niż w poprzedniej ciazy). A jakieś bardziej konkretne przygotowania pewnie pół roku przed tym zanim się zaczniemy starać o maluszka. Nie chcę się nakręcać jakoś juz teraz, bo boje się że coś głupiego przyjdzie mi do głowy :D
 
Tak u nas trzecia ciaza była tak bezproblemowa, że gdyby nie rosnący brzuszek i ruchy dziecka nawet bym nie wiedziała o ciąży. Tak się bałam, że będę znów leżeć a tu dwoje dzieci jeszcze jest malych. Pracowałam sobie jeszcze spokojnoe do 6 miesiaca tak dobrze się czulam więc od czego to zależy nie wiem choć mam silne przypuszczenia, że dobrze ustawione leczenie endykronologiczne przed i w trakcie ciąży + wiek...chyba mój organizm był nie taki jak trzeba.

@Anet23, napisz coś o sobie!
 
Ostatnia edycja:
Witam dziewczęta moje kochane!

Czy wiecie, że już dziś zaczęliśmy 2 tydzień nowego roku? Jesuesmyo te kilka dni do przodu!

Jak się macie?
Ja w pracy mam chwile wiec zagladam.
 
reklama
Do góry