reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenie

Mama035

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Grudzień 2021
Postów
22
Jak sobie poradzić z odparzenie szyi.
Kilka razy miał już wcześniej i na to pomógł sudocrem ale nie tym razem dziś przemywając mu szyje zauważyłam krew.
Pediatra dziś widziała powiedział że smarować kremem nic więcej.
Macie jakieś sprawdzone sposoby na to?
 

Załączniki

  • IMG_20220222_121111.jpg
    IMG_20220222_121111.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 169
  • IMG_20220222_121123.jpg
    IMG_20220222_121123.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 65
reklama
Uważaj na sudocrem. Ma cynk i potrafi zaognić sytuację. Z tego co mówiła położna nie powinno się go stosować, choć nadal jest powszechnie polecany.
 
Podobno bardzo pomaga posypywanie mąką ziemniaczaną albo kąpiele w krochmalu (zamiast kąpieli można po prostu zrobić na kilka minut okład na szyję). Z używaniem Sudocremu różnie bywa. Są rodzice, którzy stosowali u dzieci latami i nigdy nic się nie działo, a są tacy, którzy mówią o znacznym pogorszeniu sprawy (stany zapalne, zaogniona skóra, krew). Ja na wszelki wypadek unikałam stosowania tego kremu.
 
Ja bym się jednak przeszła z synkiem do dermatologa dziecięciego, trzeba uważać zeby tam się nie wdało żadne zakażenie.
Pediatra dziś widział to i olał totalnie sprawę nic mi nie powiedział na ten temat a co dopiero dawać jakieś skierowanie do lekarza. Niestety prywatnie nie mam jak
 
Na pewno nie sudocrem - on ma cynk i wysusza. Nie nadaje się na tego typu rany. Je trzeba natłuszczać spróbuj maści linomag - albo jak wyżej mąka ziemniaczana
 
Pediatra dziś widział to i olał totalnie sprawę nic mi nie powiedział na ten temat a co dopiero dawać jakieś skierowanie do lekarza. Niestety prywatnie nie mam jak
możesz iść na nocną opiekę medyczną, może oni coś zaradzą. Trzeba uważać, żeby zaskarżenie się nie wdało.
 
reklama
Do góry