reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie tabletek a ciąża

Ol.

Dołączył(a)
11 Sierpień 2021
Postów
3
Witam, od 2 lat przyjmowałam tabletki kontracept, ostatnia tabletkę z blistra przyjęłam 23.07 miesiączkę dostałam 27.07 do 30.07. zakończyłam branie tabletek na stałe w dniach 03.08, 05.08,06.08,07.08 współżyłam bez zabezpieczenia, stosunek kończył się zawsze w środku. Dnia 07.08 wieczorem w okolicy podbrzusza zaczęło mnie kłuć podczas chodzenia czy siedzenia dostałam wzdęty brzuch w tym miejscu i mam go do dziś tzn. 11.08 czy jest możliwość że zaszłam w ciążę? Kiedy mogę wykonać test ciążowy?
 
reklama
Tak - jest duże prawdopodobieństwo ciąży. Test ciążowy możesz wykonać kiedy tylko chcesz 🤷‍♀️ A jeśli chcesz potwierdzić czy ze stosunku z powyższych dat jesteś w ciąży, to za jakieś 2 tygodnie (min 10 dni licząc od ostatniej daty).
 
Witam, od 2 lat przyjmowałam tabletki kontracept, ostatnia tabletkę z blistra przyjęłam 23.07 miesiączkę dostałam 27.07 do 30.07. zakończyłam branie tabletek na stałe w dniach 03.08, 05.08,06.08,07.08 współżyłam bez zabezpieczenia, stosunek kończył się zawsze w środku. Dnia 07.08 wieczorem w okolicy podbrzusza zaczęło mnie kłuć podczas chodzenia czy siedzenia dostałam wzdęty brzuch w tym miejscu i mam go do dziś tzn. 11.08 czy jest możliwość że zaszłam w ciążę? Kiedy mogę wykonać test ciążowy?
Uprawiając seks bez zabezpieczenia zawsze jest ryzyko zajścia w ciążę. Z pewnością objawy, które odczuwasz nie są ciążowe bo to jeszcze za wcześnie. Test najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki ewentualnie odczekać 10-14 dni od owulacji ( ale trzeba wiedzieć kiedy się to owulację miało ) gdyż tyle trwa mniej więcej zagnieżdżenie się zarodka. Najlepiej wykonać test beta w krwi, który daje pewność co do ciąży lub jej braku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry