reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

ja nadal nie daje cyca w dzien ale noc i nad ranem- bez tego nie da rady:no: moj synek dostaje takiej histerii przy usypianiu wieczornym, ze nie wiem co z nim robic i boje sie ze dostanie przepukliny. juz nie wiem jak postepowac by to lagodnie przeprowadzic, przeciez nie mam zamiaru karmic go do 18stki:no:
 
reklama
moja Corcia Za Tydzien Konczy 8 Miesięcy Chciała Bym Odstawic Ja Od Cycusia Ponieważ Bardzo Mnie Gryzie Ma Juz 6 Ząbków A Nastepne Juz Sie Szykuja Do Wybicia , Jest To Bardzo Bolesne. Postanowiłam że Narazie Bede Odciagac Pokarm I Jej Podawac W Butelce. Problem W Tym że Mała Nigdy Nie Chciala Jesc Z Butli. Zdecydowałam Ze Bede Ja Karmic Jeszcze Tylko Raz Po Kompaniu Przed Spaniem Nocnym. Ale Co Z Reszta Dnia Jak Jej Podawac To Mleczko Skoro Do Butli Sie Nie Chce Przekonac.
 
Hej!
Ten wątek jest tak długi, że nie dam rady go całego przeczytać więc przepraszam jeśli powtórzę coś co było omawiane :sorry2:
Od jakiegos tygodnia nie podaję już Anielce piersi, nie mam zastojów (odpukać) ale nadal wypływa mi pokarm ( był to główny powód odstawienia od ponad 10 miesięcy muszę chodzic z wkładkami laktacyjnymi...) Czy któraś z Was tak miała? Co robić w takiej sytuacji? Bo ja już mam na prawdę dosyć tych wkładek, szybkiego ubierania po kąpieli bo zaraz wszystko zalane, spania w staniku itd...
 
czesc,no ja wlasnie tez mysle,zeby odstawic na noc,bo zbliza mi sie wesele,i tu pytanie:ile razy dawalas mu butle i czy wogole dawalas i jakie byly poczatki jak sie juz krecil na jedzenie?bo moj antos jak sie kreci i ja zaspie to zaczyna plakac.
 
moj synek tez nie chce butli i tez chce go pomalu odstawic.jesli dostaniesz jakies fajne odp to skieruj je do mnie jesli mozesz,dzieki
 
Ja od jakiegos miesiaca dokarmiam synka sztucznym mleczkiem i zauwazylam,ze mam troszke mniej pokarmu. Probowalam pobudzilc laktacje, nie wiem czy poskutkowalo, ale chyba juz nie bede sie tak strac, bo przynajmniej bedzie mi latwiej odstawic synka od cycka. Bede mu co jakis czas zwiekszac porcje sztucznego i jakos mam nadzieje karmic go cyckiem rzadziej,ale choc do 9 miesiaca
 
A może i mnie coś doradzicie. Mój Franuś za dwa tyg. skończy roczek i w nocy budzi się co 3 godziny :-( W ciągu dnia nie karmię w ogóle dostaje na zaśnięcie i potem w nocy. Próbowałam mu dać rano butlę ale nie chce, może jeszcze spróbuję przez sen około 22. Sama nie wiem....chciałabym w końcu po roku przespać noc w całości.
Tak sobie wymyśliłam, że na razie nauczę go zasypiać samemu, a w święta odstawię od piersi. Co Wy na to??
Pozdrawiam



 
hej
ja dawno tu nie zaglądałam ...
a też muszę już zabrać się za odstawianie synka od cyca bo niebawem będzie miał 2,5 roku i szukam pomysłów....
Czy któraś z Was brała tabletki na zatrzymanie laktacji??
 
nareszcie odstawilam;-) dlugo sie psychicznie wzbranialam mimo zmeczenia i niewyspania, synek od ur. budzil sie w nocy nawet 10-12 razy!!! oczywiscie uzaleznione to bylo potrzeba ssania cycusia, ktorego dostawal na kazde zadanie

bratowa polecila mi rewelacyjny sposob, przykleic plastry na obie piersi, pokazac synkowi i powiedziec, ze mama ma ała, cycusie sa chore i od tej pory nie ma juz mleczka, ze to juz koniec. tak zrobilam po pewnej "koszmarnej" nocy podczas ktorej synek poszedl spac dopiero o 23 i potem co chwile sie budzil az do rana z wrzaskami i awanturami! dodam ze nic mu nie dolega i nie dolegalo, a stopniowe odstawianie od piersi nie wchodzilo w gre, poniewaz synek za kazdym razem ograniczania dostepu do cycusia strasznie sie awanturowal-wiedzialam ze mozna to uciac jedynie radykalnie, synek ma juz prawie 2 latka! wiec madry i rozumny chlopczyk z niego:) i mialam racje:) nie dosc ze sie bardzo przejal cycusiowymi ała to jeszcze w dodatku w ogole przestal sie do nich dobierac! a nawet gdy probowal (w nocy) tlumaczylam od nowa i pokazywalam plastry, rozumial i dawal spokoj:)

natomiast na zatrzymanie laktacji stosuje lek homeopatyczny ricinus communis 30ch za ok. 10 zl-bez recepty, w Gdyni dostalam go jedynie w aptece homeopatycznej na ul. Witominskiej, po 5 granulek 2 razy dziennie oraz masaz piersi pod ciepla woda i odciagam troche pokarmu zeby nie bolalo i nie doszlo do zapalenia.

pozdrawiam serdecznie:)))
 
reklama
Hej:)
Moja Córcia właśnie skończyła 9 miesięcy i ssa cyca jeszcze rano i wieczorem. Chcę ją zacząć niedługo odstawiać i mam nadzieję, że nie będzie tak źle, gdyż moja mała je tyle różnych smakołyków w dzień, że wieczorem ssa już coraz mniej.Może sama się odstawi?
A jeśli chodzi o karmienie w nocy to moja Wiki śpi całą noc odkąd skończyła 5 miesięcy. Najpierw dawałam jej cyca jeszcze przez sen o 23, ale jak miała 6 miesięcy położna doradziła mi, żeby i z tego karmienia jak najszybciej zrezygnować, bo najciężej jest oduczyć dziecko ssania w nocy. Im starsze tym cwańsze. No i teraz noce super przespane. Ale pierwsze dwie noce bez cyca były ciężkie. Mała budziła się w swoich porach karmienia i chciała cyca (nie była głodna, ale przyzwyczaiła się do ssania go o tej porze). Płakała około godziny, a my wyrodni rodzice nie reagowaliśmy. Serce pękało, ale wytrzymaliśmy. W końcu mała sama zasypiała i nie udało jej się wymusić cyca. Trzeciej nocy obudziła się tylko raz, popłakała 15 minut i zasnęła w swoim łóżeczku. Kolejną noc przespaliśmy już wszyscy cała i tak jest do dziś.
Trochę może drastyczny sposób, ale warto spróbować i przetrzymać jakoś płacz swojego kochanego Terrorysty.

 
Do góry