reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

okularki - sposoby na przekonanie dziecka...

Dołączył(a)
22 Czerwiec 2012
Postów
3
Witam! Jak przekonać 5-latkę do noszenia okularów? Niebawem czeka mnie takie wyzwanie, a moja córka to sraszny uparciuch... Pozdrawiam serdecznie! :)
 
reklama
witam,

nie sugeruj się, że nie będzie chciała nosić.

mam synka 27 miesięcy, od miesiąca nosi okularki. bez problemu. wręcz sam prosi rano, że je chce. przynosi jak się zabrudzą. Kąpie się w nich, zasypia nawet. Sami byliśmy zaskoczeni, że tak bez problemu je zaakceptował. Pewnie widzi różnicę bez okularków a w okularkach. Także sama może się jeszcze zdziwisz.

Pocieszyłaś mnie trochę :) Ale już usłyszałam słowa protestu. Byłyśmy nawet razem wybierać okulary, odwiedziłyśmy kilka optyków - wszystko na NIE, bo NIE. Nie sądzę więc, że to kwestia brzydkich oprawek ;) Dlatego też szukam skutecznych sposobów, aby zachęcić małą do noszenia okularów... Może jakieś mi podsuniecie? Jakiej firmy okulary noszą Wasze dzieci?
 
U mnie w takich przypadkach zwykle działa autorytet - czyli albo okulistka powinna zachęcić dziecko do noszenia okularów albo optyk. Nasze namowy często były bez skutku :)

Może babcia jest autorytetem?
 
Sposób na autorytet okazał się idealnym rozwiązaniem! W zmaganiach wsparł nas dziadek noszący okulary. Razem z nim córka poszła do optyka wybrać swoje własne "patrzałki" ;) Jeśli chodzi o markę, to padło na JZO. Miałyście rację - mała teraz nie rozstaje się z okularami :)
 
Do góry