reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ospa a ciąża .

Dołączył(a)
10 Grudzień 2023
Postów
1
Witam . Pisze z pytaniem może głupim ale martwiącymi dla mnie . Staramy się z partnerem o dziecko . Mój 5 latek przyniósł z przedszkola ospę na która najpierw zachorował on a teraz od 3 dni ja . Do zapłodnienia doszło w piątek a na następny tydzień w piątek dostałam ospę ja gdyż nie miałam za dziecka . Chciałbym zapytać gdybym zaszła w ciąże czy cos może się stać z płodem ? . Na test ciążowy za szybko a to bardzo martwiący dla mnie sytuacja . Koniec ospy będę mieć za tydzień . Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
A skad wiesz kiedy doszlo do zaplodnienia? Mylisz pojecia chyba. Jesli chodzi o stosunek, ze byl w piatek w okolicach owulacji to nawet niewiadomo, czy do zaplodnienia doszlo. Nie martw sie na zapas.
 
Hej
Myślę że raczej nie ma to żadnego wpływu na ciążę w tak wczesnym okresie
Możesz być spokojna
No właśnie ospa wietrzna jest bardzo niebezpieczna dla kobiety w ciąży, zwłaszcza, gdy kobieta nie przechorowala ospy wcześniej albo nie jest zaszczepiona. Ospa jest niebezpieczna w każdym momencie, ale najbardziej w pierwszym trymestrze, gdy kształtują się wszystkie organy dziecka. Dlatego najlepiej zadbać o odporność na choroby zakaźne przed ciążą. W ciąży można przyjąć immonoglobuline, najlepiej w ciągu 72h od kontaktu z osobą chorą.
Inna sprawa, że autorka jeszcze nie wie czy w ciazy jest.
 
Do góry