reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak brzuszka ciąża

Kajakoo

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Październik 2023
Postów
39
Jestem w 12+6 tygodniu ciąży , czyli za chwilę zaczynam drugi trymestr, termin mam na 12 czerwca i coraz bardziej się zamartwiam bo wciąż mam płaski brzuch , tylko jak się najem to coś odstaje ale nie wygląda to prawie na ciążę , oglądam różne filmiki i kobiety które mają termin na czerwiec mają już pokaźny brzuszek :( Dodam że jestem niska i szczupła i to moja pierwsza ciąża. Czy któraś z was miała może podobnie a później wystrzelił fajny okrągły brzuszek ?
 
reklama
Też nie mogłam się doczekać brzuszka. Pojawił się bardzo późno. jednak wygodniej było bez. Właściwie nawet w 37 TC przy luźniejszym ubraniu nie było widać. Musiało być coś obcisłego żeby ktoś zauważyły, że jestem w ciąży.
 
W pierwszej ciąży dopiero ok 20 tyg widać było cokolwiek, właściwie tylko się trochę zaokrąglił, a później właśnie wystrzelił i z dnia na dzień rósł 😄 Jeżeli wszystko inne jest ok to nie ma się czym martwić.
 
W pierwszej ciąży zaczął być widoczny dopiero w piątym miesiącu, ale nie „wystrzelił” - był mały do porodu, a kilka dniu po już nie było po nim praktycznie śladu :)
 
A mi szybko było widać brzuch, ale za to na końcu był raczej z tych mniejszych. 12tydzien to naprawdę wcześnie.

Jeszcze może być tak, że będziesz się dziwila, że czekałaś na brzuch. Ja pod koniec już bardzo chciałam żeby on zniknął a córka była ze mną...
 
U mnie w pierwszej ciąży ludzie zaczęli się orientować, że w niej jestem w połowie 7 miesiąca, czyli gdzieś ok 30tc ;-) Do ok 26tc mogłam nosić większość ubrań sprzed ciąży.

W drugiej ciąży zaś już ok 10tc musiałam przejść na ciążowe ciuchy, a ludzie zaczęli zauważać ciążę jakoś po 20tc 🤷‍♀️

Także to zupełnie normalne, że w 12tc nic nie widać.
 
Też nie mogłam się doczekać brzuszka. Pojawił się bardzo późno. jednak wygodniej było bez. Właściwie nawet w 37 TC przy luźniejszym ubraniu nie było widać. Musiało być coś obcisłego żeby ktoś zauważyły, że jestem w ciąży.
Ciesz się ile możesz, że możesz się jeszcze w miarę ruszać i funkcjonować:D. Wejdziesz w 2 trymestr to zobaczysz co znaczy brzuszek, u mnie w 5 miesiącu nie było prawie nic widać, a teraz w 7 to mam już duży brzuch, także spokojnie:).
 
Hej, spokojnie. Ja mam 1.70m wzrostu i przed ciążą miałam lekką nadwagę, pierwszy trymestr mnie tak dojechał, że zaczynając drugi trymestr byłam szczuplejsza niż przed ciążą. Termin miałam na końcówkę lipca, dopiero w maju miałam śliczny mały okrągły brzuszek, w czerwcu byłam balonem, a na początku lipca modliłam się o jak najszybszy poród 😆
 
reklama
Cześć. Jestem w 15 tygodniu i zaczęłam już wyczuwać brzuszek (mam nadwagę przed ciąża też miałam dość widoczny brzuch). Była to taka "kulka" poniżej pępka. Od 2 dni jakby się zmniejszył. Już go tak nie wyczuwam
Czy, któraś z Pań też tak miała? Albo podpowie mi jaki powinien być to brzuszek? Na ostatniej wizycie(prenatalne) 14.01 było wszystko ok. Teraz mam wizytę w poniedziałek, ale zaczynam się martwić.
 
Do góry