reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ondansteron lek na wymioty

Torecan czopki i diphergan też nie jest zalecany w ciąży, a ja brałam, jako tako pomagało i urodziłam w pełni zdrowego synka. Nie panikuj, dobrze że pomogło. I jeśli się tak boisz, weź to, co dziewczyny polecają.
Od siebie dodam, że ja w takim stanie jak Ty w czasie ciąży, byłam 4x, współczuję bardzo.
 
reklama
Onadenstron przyjmowany w pierwszym trymestrze nieznacznie zwiększa ryzyko rozszczepienia wargi/podniebienia u dziecka (z 11 na 10.000 urodzeń bez leku do 14 na 10.000 urodzeń z lekiem). Jest na ten temat dużo literatury po angielsku, zwłaszcza w UK. Lek jest bardzo popularny na niepohamowane wymioty w niektórych krajach, w tym uk, i inne poważne konsekwencje dla płodu nie są znane. Ze względu na to małe ryzyko rozszczepienia wargi, w pierwszym trymestrze podaje się go raczej jako ostateczność, jeśli inne leki nie pomogły. Ja się przebiłam przez 3 inne leki i od 11 tygodnia biorę regularnie ondansetron. Lekarz i położne na sorze ginekologicznym w Anglii stwierdzili, że ryzyko powikłań z odwodnienia i innych skutków niepohamowanych wymiotów jest większe niż ryzyko powikłań z leku. Ja też dostalam szczegółową ulotkę informacyjną do wglądu, przed podaniem, i szczerze mówiąc, jestem spokojna z tą decyzją a lek przynosi niewyobrażalną ulgę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry