reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Witam was mam pytanie ostatnio tak glosno sie w gazetach i zachcecaja aby dzieci zaprowadzac do stomatologa juz jak maja kilka zabkow bo podobno oceniaja ksztalt i to czy bedzie mial dobry zgryz. Co sadzice o tych nowsciach warto isc bo tak sie wlsnie zastanwiam. Szezej o tym opisane jest w gazecie Twoj maluszek numer luty srt.33. Czekam na porady
ticker.php
 
reklama
Witam was mam pytanie ostatnio tak glosno sie w gazetach i zachcecaja aby dzieci zaprowadzac do stomatologa juz jak maja kilka zabkow bo podobno oceniaja ksztalt i to czy bedzie mial dobry zgryz. Co sadzice o tych nowsciach warto isc bo tak sie wlsnie zastanwiam. Szezej o tym opisane jest w gazecie Twoj maluszek numer luty srt.33. Czekam na porady
ticker.php

Oczywiście że warto pójść:tak:, po pierwsze po to aby dziecko pomalutku przyzwyczajać do wizyt. Jeśli rodzic przychodzi z dzieckiem które już boli ząb to ono ma potem uraz bo każdą wizyte będzie wiązało z bólem i niedobrymi wspomnieniami. Po drubie rodzic dowie się czy ząbki się dobrze wyrzynają , czy nie ma jakiś odwapnień i plam próchnicowych , ewentualnie może stomatolog coś polakierować przy początkach próchnicy. Co do zgryzu to on się bardzo zmienia jak rosną mleczaki. Dopiero jak dziecko ma już wszystkie ząbki to można coś ocenić . Natomiast aparaty do korekty zgryzu daje się dzieciom które mają już mieszane uzębienie tzn rosną już zęby stałe. Za taką wizyte pierwszą , bardziej kontrolną dzieci najczęściej wybierają sobie naklejki albo malowanki i już w pamięci mają miłe skojarzenia. Dlatego takie wczesne bezbolesne wizyty dają świetne efekty na kolejnych nawet jeśli już wtedy jest konieczne jakieś leczenie. Najlepiej wybrać jakiegoś znajomego stomatologa lub z polecenia który ma podejście do dzieci i nie zrazi nam dziecka.:tak:
 
Bylasiu sprawdź czy Adaś na każdy smoczek reaguje odruchem wymiotnym. Możliwe że będzie trzeba z nim pójść do logopedy, jeśli tak.

Petinko gratulacje dla Filipa!

Agnieszka super że wyniki już dobre :) :)
 
Oczywiście że warto pójść:tak:, po pierwsze po to aby dziecko pomalutku przyzwyczajać do wizyt. Jeśli rodzic przychodzi z dzieckiem które już boli ząb to ono ma potem uraz bo każdą wizyte będzie wiązało z bólem i niedobrymi wspomnieniami. Po drubie rodzic dowie się czy ząbki się dobrze wyrzynają , czy nie ma jakiś odwapnień i plam próchnicowych , ewentualnie może stomatolog coś polakierować przy początkach próchnicy. Co do zgryzu to on się bardzo zmienia jak rosną mleczaki. Dopiero jak dziecko ma już wszystkie ząbki to można coś ocenić . Natomiast aparaty do korekty zgryzu daje się dzieciom które mają już mieszane uzębienie tzn rosną już zęby stałe. Za taką wizyte pierwszą , bardziej kontrolną dzieci najczęściej wybierają sobie naklejki albo malowanki i już w pamięci mają miłe skojarzenia. Dlatego takie wczesne bezbolesne wizyty dają świetne efekty na kolejnych nawet jeśli już wtedy jest konieczne jakieś leczenie. Najlepiej wybrać jakiegoś znajomego stomatologa lub z polecenia który ma podejście do dzieci i nie zrazi nam dziecka.:tak:
Znam lekarz bo mnie leczyla ona sama tez ma juz dziecko 3 letnie podbno ona przeprowadza takie badania. Zapisze sie opowiem wam jak bylo
ticker.php
 
Bylasiu sprawdź czy Adaś na każdy smoczek reaguje odruchem wymiotnym. Możliwe że będzie trzeba z nim pójść do logopedy, jeśli tak.

Amelkowa dziś testowałam dwa smoczki. Taki bardziej płaski z Aventu i z Canpolu z okrągłą główką. Ten z Aventu Adasiowi chyba pasuje, ale jakoś trudno mu załapać ssanie z Canpolu zdecydowanie nie. Wydaje mi się, że inaczej musi układać języczek do tego niż do ssania piersi. W końcu udało mu się załapać i nawet 2 razy z nim zasnął, jednak zaraz po zaśnięciu go wypluwa ( to akurat mnie cieszy). W sumie to jak odrzucił smoka w 2 miesiącu nie miałam potrzeby mu go dawać, aż do teraz kiedy znów żeby zasnąć musi sobie possać a nie chce, żeby pierś mu się z tym kojarzyła. I nawet się cieszyłam, że go nie chce.. napisz mi proszę dlaczego musiałabym skonsultować to z logopedą gdyby nadal miał taki odruch przy ssaniu ??

Mój Adaś pierwszą wizytę u dentysty zaliczył jak miał 2 miesiące, jak zrobiła mu się ta torbielka zastoiskowa wyglądająca jak ząbek :)
 
Bylasiu, koleżanki córeczka była z tym samym problemem wysłana do logopedy. Tam się okazało że trzeba jej troszkę 'podstymulować' mięśnie aparatu mowy :tak: dostały ćwiczenia, przy okazji pani logopeda sprawdzała jak ciągnie cyca itd., ćwiczyły z butlą, a teraz są na etapie łyżeczki i już wszystko ok.;-)
 
Amelkowa dziś testowałam dwa smoczki. Taki bardziej płaski z Aventu i z Canpolu z okrągłą główką. Ten z Aventu Adasiowi chyba pasuje, ale jakoś trudno mu załapać ssanie z Canpolu zdecydowanie nie. Wydaje mi się, że inaczej musi układać języczek do tego niż do ssania piersi. W końcu udało mu się załapać i nawet 2 razy z nim zasnął, jednak zaraz po zaśnięciu go wypluwa ( to akurat mnie cieszy). W sumie to jak odrzucił smoka w 2 miesiącu nie miałam potrzeby mu go dawać, aż do teraz kiedy znów żeby zasnąć musi sobie possać a nie chce, żeby pierś mu się z tym kojarzyła. I nawet się cieszyłam, że go nie chce.. napisz mi proszę dlaczego musiałabym skonsultować to z logopedą gdyby nadal miał taki odruch przy ssaniu ??

to ja sobie teraz popisze jak ja próbowałam Zośkę nauczyć ssania smoka...

moje zakupy:
canpol z okrągłą przeźroczystą końcówką
canpol z miękką brązową końcówką
mamma (jakaś nowa amerykańska firma) miękka silikonowa końcówka
nuby (imitacja sutka matki) przeźroczysty z taką ciągającą się końcówką
avent klasyczny przeźroczysty
nuk pomarańczowy ze ścięta końcówką
difrax mięciutki z miękkim ustnikiem

i wiecie co? z każdym próbowałam kilka dni... przytrzymywałam, masowałam, wkładałam razem z cycem i potem wyciągałam cyca, smarowałam dentinoxem i NIC...

jak tylko poczuje obce ciało w buzi inne niż cyc to jest większy ryk niż go nie ma wogóle w buzi:sorry:
no i wszystkie zamiast ssać od początku ewentualnie żuje robiąc przy tym miny jakby miała zwymiotować:eek:

może ktoś potrzebuje kolekcję smoczków? :p
 
Catedra niestety u nas ma to przełożenie i na smoczki butelkowe. Trenujemy od tygodnia i dziś Adam z rykiem wypił 20 ml mojego mleka z butelki TT. Zawsze to jakiś postęp..

u mnie jest dokładnie to samo...

nie chce jeść w żłobku... ale załapała łyżeczkę niedawno... może będzie coś jadła jak mnie nie ma:sorry:
 
reklama
Do góry