reklama

OPIEKA NAD DZIDZIA

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2006' rozpoczęty przez Anek@, 10 Kwiecień 2006.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Anek@

Anek@ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ok zakladam ten watek poniewaz jak wyszlo w praktyce opieka nad dzieckiem to jednak wyzwanie :) zachecam wszystkie mamy do dzielenia sie doswiadczeniem w tematach : kolek, czkawek (moj synek ma je po kazdym prawie jedzeniu), metod aby dzidzius poszedl spac, kapieli oraz innych codziennych czynnosci..razem latwiej no i pomyslow wiecej :)

2. dori

dori Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja niunia na szczęście kolek narazie nie ma ale czkawki to i owszem bardzo często. Pytałam pielęgniarek czym to może być spowodowane i kazały sprawdzać czy dzieciaczkom nie jest zimno. Bo często się zdarza, że własnie jak maja zimne rączki lub stópki to dostają czkawki. A najlepszy sposób na pozbycie się jej to dać cyca.

3. reklama
  4. martap22

martap22 Mama kwietniowa 2006

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hej,moja mala tez ma ciagle czkawki,przystawiam ja wtedy do cycusia i pomaga a jesli nie chce daje jej glukozki lub po prostu otulam glowke.poza tym jak je to pryka i robi kupke:) i ma potowki-za goraco jej.a dzis odpadl kikucik.

5. dori

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Marta to szybciutko Wiktoria zgubiła kikucik.

A powiedzcie mi jak i kiedy podaje się tą glukozę. Domyslam się, że się rozpuszcza w wodzie ale w jakich proporcjach i w jakim celu? tzn czy trzeba kiedy dziecku wystarcza mleczka z cyca.

6. Anek@

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mi polozne powiedzialy zeby dawac cycka, rzeczywiscie czkawki sa tez od zimna, ale chyba u Kubuska to kwestia polykania powietrza przy jedzeniu...potowki tez mu sie chwilowo pojawily, niestety wygrzewanie sie pod lampa w temp.34 stopni ma skutki uboczne, no ale zoltaczka przynajmniej odpuscila.

7. martap22

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    karmionemu piersia dziecku nie trzeba dawac glukozy,pokarm mamy wystarcza,ale polozna mi zalecila zebym czasem dala malej choc odrobinke wtedy gdy mala sama nie wie czego chce,tzn.najadla sie,pupka czysta a ona ciagle grymasi i grymasi.wtedy daje jej tej glukozy i wystarcza doslownie kilka lyczkow. a rozrabia sie to w cieplej przegotowanej wodzie,pol lyzeczki na 50 ml wody. z tym ze ja przygotowuje tylko na 20ml bo Wiki tyle i tak nie wypija.wiec sie nie martw,nie musisz dawac swojej glukozy,chyba ze chce sie jej bardzo pic.

8. martap22

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moze i rzeczywiscie czkawki sa od zimna bo mala moja je dostaje przewaznie przy przewijaniu albo po kapieli.

9. martap22

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a znacie jakis sposob na potowki?oprocz zmiany temperatury?a jak wam wychodzi kąpiel?i często wasz maluchy wołają cyca?i ile kupek robią?

10. reklama
  11. Anek@

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Potowki zwalczylam lzejszym ubrankiem, sprawdzam czy ma cieple raczki, nozki ale tez staram sie nie przegrzewac malego. Kapiele spoko nawet sie zdziwilam ze mi tak gladko idzie a przyznam sie ze strasznie sie tego balam, ze zrobie krzywde naleci malemu wody do buzki albo zamocze kikuta. Co do kupek to np. wczoraj maly nie zrobil i caly czas czekam zeby dzisiaj mamusie uraczyl :) ale podobno dzidzia taka mala moze nawet trzy dni nie robic wiec jeszcze nie panikuje, bo Kubek caly czas puszcza baczki wiec mam nadzieje ze te baczki to zapowiedz kupki :) ale potrafi tez zrobic do pieciu dziennie.

12. dori

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja tez byłam zdziwiona że kapiel mi tak gładko idzie. Wojtek mi pomaga ale myślę, że i sama dałabym radę.

Z kupkami różnie bywa. Czasami raz dziennie a dzisiaj już 3 były z czego jedna kupa-gigant; wszystko do prania

Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum