reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ortopeda w ciazy? Bol nogi

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Zaczela mnie bolec dosc mocno lewa noga i kolano ktore strzyka. Od dluzszego czasu przed ciaza mialam problemy z kregoslupem od czasu do czasu. lapal mnie tak silny bol ze musialam dostac zastrzyk lub brac leki po ktorych pomagalo. Raz mialam tak silny bol barku ze tez musialam isc do lekarza. Mialam zlecona serie cwiczeni, rehabilitacje manualna na bark i kregoslup ale to olalam bo po lekach bol od razu mijal.
Teraz sie martwie bo w sobote wieczorem zlapal mnie bol lewej nogi. Przeszlo, ale wczoraj wieczorem znowu zaczelo bolec i teraz tez boli.
Czy w ciazy ortopeda moze przepisac jakies leki? Mial ktos taki problem? Bralam chyba silne leki ze od razu pomagalo. Teraz mam nadzieje ze bol mi sam przejdzie, nie chcialabym brac zadnych lekow.
 
reklama
Rozwiązanie
Dzis sie konczy 20 tydzien, a wedlug usg ciaza jest o tydzien starsza. Nie mialam nigdy wczesniej problemow z zylami. Moge poczekac do przyszlego tygodnia z konsultacja? Za tydzien mam wizyte u ginekologa. Czasem ten bol ustepuje i ogolnie nie jest jakis mega mocny, ale nieprzyjemny. I ta noga nie moze miec zwiazku z lozyskiem? To moja pierwsza ciaza wiec wszystko mnie stresuje i mam niewielka wiedze.
Musisz iść po prostu do lekarza. To się pewnie bedzie nasilać wraz z rozwojem ciąży. Ja nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem, a w ciąży bardzo bolą mnie plecy. Jeśli jesteś pod opieką ortopedy to idź. Może jakieś leki są bezpieczne na takie dolegliwości, a jak nie, to napewno fizjoterapeuta mógłby coś pomóc.
 
A czy bo l nogi nie moze swiadczyc o odklejeniu sie lozyska? Mam lozysko ba scianie przedniej poza ryzykiem przodowania. Dzis w nocy bylo odrobinke krwi ze sluzem, ale doslownie odrobinke. Mam polipa szyjki macicy ktory na poczatku ciazy dosc mocno krwawil od czasu do czasu, potem coraz mniej. Ostatnio krwawil w kwietniu.
Usg polowkowe i wizyte u ginekologa mam w przyszlym tygodniu.
Wczoraj tez mialam zgage i chwile wymioty, ale zgage mam teraz czesto.
 
I czuje takie pulsowanie ale wysoko nad brzuchem. Wyszlo ze mam bardzo duzo wod plodowych, czytalam ze to moga byc te wody powodowane falujace przez ruchy dziecka?
 
reklama
I czuje takie pulsowanie ale wysoko nad brzuchem. Wyszlo ze mam bardzo duzo wod plodowych, czytalam ze to moga byc te wody powodowane falujace przez ruchy dziecka?
W którym jestes tygodniu ciąży? Bóle nogi zwlaszcza jednej często mogą świadczyć o problemach naczyniowych, a nie ortopedycznych zwłaszcza że w ciąży ryzyko zakrzepicy jest dużo większe. Niewiele jest silnych leków które można w ciąży natomiast sa ćwiczenia ktore działają dlugofalowo. Lekarz wskazany ale może i fizjoterapeuta.
 
Dzis sie konczy 20 tydzien, a wedlug usg ciaza jest o tydzien starsza. Nie mialam nigdy wczesniej problemow z zylami. Moge poczekac do przyszlego tygodnia z konsultacja? Za tydzien mam wizyte u ginekologa. Czasem ten bol ustepuje i ogolnie nie jest jakis mega mocny, ale nieprzyjemny. I ta noga nie moze miec zwiazku z lozyskiem? To moja pierwsza ciaza wiec wszystko mnie stresuje i mam niewielka wiedze.
 
Rozwiązanie
Do góry