reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Hej Dziewczyny,

Miałam jedno postanowienie noworoczne - przestać kupować niepotrzebne rzeczy... ale tak piszecie o tym ali ekspres że chyba zaraz wejdę i zamówię coś na próbę [emoji16]

Właśnie wróciłam od internisty, poszłam się prosić o skierowanie na badania (w tym tygodniu mam dietetyka nr 3 a w przyszłym endokrynologa). Była bardzo miła i dała więcej badań niż chciałam nawet i skierowanie na USG jamy brzusznej pewnie, żeby zobaczyć na ile mam otłuszczone narządy wewnętrzne...

Też tak macie, że unikacie lekarzy i każda wizyta to stres, że coś skomentują? [emoji53] ale o dziwo ciśnienie miałam 110 na 80 i to w gabinecie!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej Dziewczyny,

Miałam jedno postanowienie noworoczne - przestać kupować niepotrzebne rzeczy... ale tak piszecie o tym ali ekspres że chyba zaraz wejdę i zamówię coś na próbę [emoji16]

Właśnie wróciłam od internisty, poszłam się prosić o skierowanie na badania (w tym tygodniu mam dietetyka nr 3 a w przyszłym endokrynologa). Była bardzo miła i dała więcej badań niż chciałam nawet i skierowanie na USG jamy brzusznej pewnie, żeby zobaczyć na ile mam otłuszczone narządy wewnętrzne...

Też tak macie, że unikacie lekarzy i każda wizyta to stres, że coś skomentują? [emoji53] ale o dziwo ciśnienie miałam 110 na 80 i to w gabinecie!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ka, z takim ciśnieniem w gabinecie i Ty żyjesz? Na pewno masz puls? [emoji1]

U mnie zawsze +20 do wartości [emoji23]

Fajnie, że dała skierowanie na więcej niż chciałaś. Ja z moim lekarzem w wieku mocno poemerytalnym [emoji16] dałam już sobie spokój [emoji16] teraz w ciąży będę przebadana na wskroś, no ale i tak za własną kaskę [emoji31]

Też zawsze mam obawy. Z drugiej strony jestem na to już znieczulona i niestety mam mocno w nosie zalecenia odnośnie wagi. Gdyby wiedzieli, jak ciężko jest zrzucić te paskudne kg, jakby sami mieli taki problem, to może inaczej by podchodzili do pacjenta.
Zresztą, palaczowi muszą powiedzieć, żeby rzucił, a nam grubszym, że mamy schudnąć [emoji16]

A usg nie powinno Ci źle wyjść, bo ruszasz się :) a wątroba jest stłuszczona jak jest mało ruchu i paściowe jedzenie :)

8une3e3kck8m6mea.png
 
U mnie trochę posypało i jakaś odrobina się utrzymuje, ale to pewnie na chwilę.

A to mój dzisiejszy zakup. Korzystała któraś z Was?

1515775613-99bd2e6ea8b35640-aaaaaa.jpeg


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie się zupełnie nie sprawdziły. Niby pokazywało owulacje (tylko te z rossmanna- miałam też z allegro i nigdy nie pokazały owu) ale zaszłam w ciążę akurat w tym miesiącu w którym ich nie używałam, kochaliśmy się co 2 dzień od 8 dnia cyklu do 17 o ile dobrze pamiętam ;)
 
Agunia a czymś zastepowalas mleko? Dawalas więcej nabiału? Filip je wszystko i wszystko mu smakuje. No tylko to mleko.

Też unikam lekarzy jak się da. Tylko nie zawsze się da8-)

Szafirek jak się czujecie?
 
No właśnie a to unikanie lekarzy to błędne koło bo tylko sobie problemy robimy... w sobotę nie było nic a dziś (15 dc) coś się dzieje :)
1516019643-197e77804cf4c951-aaaaaa.jpeg


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ka, ale lekarze też często nie pomagają [emoji16] jeśli pozostałabym wierna pierwszej endokrynolog, do której trafiłam, to jedynym zaleceniem było jeść euthyrox, za to nie jeść nic innego, bo miałam tak rozwalony metabolizm, że nawet od wody bym tyła [emoji16]a wszystkich moich problemów upatrywała wyłącznie mojej wadze. Nie trafiał do niej argument, że jak ważyłam 70kg to też miałam te same problemy...

Tak więc dobrze jest się badać, dbać o siebie, ale lekarza mądrego też trzeba znaleść. Tez mogłabym brać lekko stówkę za powiedzenie komuś z powagą, że trzeba po prostu mniej żreć [emoji16]

Trzymam kciuki, działajcie! Przynajmniej masz szansę na własną automatyczną owu! [emoji1]

8une3e3kck8m6mea.png
 
To fakt, że dobry lekarz do podstawa... Ta moja pierwszego kontaktu wydaje się całkiem sensowna, może nawet kiedyś pójdę z przeziębieniem, a będę leczyć się fervexem, żeby nie iść do lekarza [emoji16]

No ucieszyła mnie ta kreseczka, właśnie z tego względu, że chociaż mam owulację. Chociaż te testy też podobno kłamią.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Dziewczyny,

Miałam jedno postanowienie noworoczne - przestać kupować niepotrzebne rzeczy... ale tak piszecie o tym ali ekspres że chyba zaraz wejdę i zamówię coś na próbę [emoji16]

Właśnie wróciłam od internisty, poszłam się prosić o skierowanie na badania (w tym tygodniu mam dietetyka nr 3 a w przyszłym endokrynologa). Była bardzo miła i dała więcej badań niż chciałam nawet i skierowanie na USG jamy brzusznej pewnie, żeby zobaczyć na ile mam otłuszczone narządy wewnętrzne...

Też tak macie, że unikacie lekarzy i każda wizyta to stres, że coś skomentują? [emoji53] ale o dziwo ciśnienie miałam 110 na 80 i to w gabinecie!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
To fajnie że na taką trafiłaś.
Ja tylko raz poszłam prosić o badania to koleś mi odmówił i powiedział żeby gin mi dał i nawet notatkę zrobił w mojej karcie ze prowadzę ciąże prywatnie A do niego poszłam po badania.... duren!

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
reklama
Do góry