reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Jeżeli któraś z Was walczy z IO lub innym problemem zdrowotnym, to również chętnie podpowiem [emoji5]
Ja mam IO i niedoczynność. Chętnie posłucham twoich rad jeżeli chodzi o IO :)

A tak poza tym to muszę coś wam powiedzieć. W sobotę mam mieć @ Ale dziwnie się poczułam i niedawno zrobiłam test a taaam blada kreska :D jutro z rana powtórzę. Jej Ale byłoby superrrr
 
reklama
Wow, pokaż też! [emoji16][emoji16][emoji16]
Ja mam IO i niedoczynność. Chętnie posłucham twoich rad jeżeli chodzi o IO :)

A tak poza tym to muszę coś wam powiedzieć. W sobotę mam mieć @ Ale dziwnie się poczułam i niedawno zrobiłam test a taaam blada kreska :D jutro z rana powtórzę. Jej Ale byłoby superrrr
 
Ha czyli jednak I know nothing o majtach :) dziękujemy Zmijka25, czyli możemy się zaopatrzyć i liczyć na to, że wepchniemy się w nie.
Molka84 nie wiem czy można już gratulowac, ale trzymam kciuki bardzo ;)) ja z tego co pamiętam też miałam taka blada kreskę na każdym teście.
 
Hej dziewczyny, wetnę wam się w temat (Oczekująca, podczytuję Twoją historię od dawna i bardzo trzymam za Was kciuki :p)
Miałam 30 kwietnia cesarkę ze wskazań i siatkowe majty są bardzo potrzebne bo jakoś przytrzymać podkłady trzeba (normalnie krwawisz po cc, mniej niż po sn ale i tak macica musi się do końca oczyscic) no i siatkowe majty nie urażają rany na brzuchu bo są aż do pępka.
Są bardzo rozciągliwe, myślę że jak kupicie sobie te największe to na luzie będą dobre, a może nawet zbyt duże :)
W razie czego na pewno poratują was w szpitalu, ale warto mieć chociaż jedną, dwie pary swoich jakby się zakrwawiły.

Trzymam za Was mocno kciuki! [emoji1307] i pozwolę sobie dalej podczytywać od czasu do czasu [emoji14]
Dzięki za cenne informacje :)
Też właśnie słyszałam, że te majty są potrzebne i po naturalnym i po cesarce też, bo się krwawi.
Tylko ten rozmiar własnie mnie zastanawiał ;), bo ja mam, że tak powiem, co w nie wmieścić :D
 
Dzięki za cenne informacje :)
Też właśnie słyszałam, że te majty są potrzebne i po naturalnym i po cesarce też, bo się krwawi.
Tylko ten rozmiar własnie mnie zastanawiał ;), bo ja mam, że tak powiem, co w nie wmieścić :D
Myślę że spokojnie dasz radę :D one już z założenia są luźne żeby nie cisnęły nic :) bardzo dobry link tam wyżej koleżanka podesłała, dokładnie takie w szpitalu dawali ;) możecie śmiało robić małe zakupy [emoji14]
 
Myślę że spokojnie dasz radę :D one już z założenia są luźne żeby nie cisnęły nic :) bardzo dobry link tam wyżej koleżanka podesłała, dokładnie takie w szpitalu dawali ;) możecie śmiało robić małe zakupy [emoji14]
Super! Pocieszyłaś mnie :)
Jeśli mogę zapytać... to jakbyś mogła powiedzieć jak to u Ciebie wyglądały dni po cesarce w szpitalu i ile dni w ogóle w nim spędziłaś? Tzn mam na myśli co się dzieje z dzieckiem jak już je wyciągną, kiedy Tobie je przynoszą, czy jest cały czas z Tobą potem, czy na noc je zabierają, jak sobie radziłaś, jak z karmieniem, kiedy Ciebie pionizowali itp?
Byłabym ogromnie wdzięczna jeśli zechciałabyś trochę poopowiadać :)
 
reklama
Ja mam IO i niedoczynność. Chętnie posłucham twoich rad jeżeli chodzi o IO :)

A tak poza tym to muszę coś wam powiedzieć. W sobotę mam mieć @ Ale dziwnie się poczułam i niedawno zrobiłam test a taaam blada kreska :D jutro z rana powtórzę. Jej Ale byłoby superrrr
Zacznę od tego, żeby dobrze się wysypiać, bo to bardzo istotne. Pierwszy posiłek najpóźniej godzinę po przebudzeniu. Ze względu na IO najczęściej sprawdzają się 3 do 4 posiłków w ciągu dnia. Eliminacja produktów przetworzonych, słodkich, białej mąki, ograniczenie produktów mlecznych i słodkich owoców. Ogólnie wskazane są produkty z niskim indeksem glikemicznym i bez większego trudu na googlu można znaleźć tabelę z IG produktów. Produkty węglowodanowe wybierać z pełnego przemiału, ale w miarę możliwości spożywać ich jak najmniej. Dobrym zamiennikiem mleka będą tzw. mleka roslinne- owsiane, migdałowe itp, ale ważne, żeby nie były dosładzane. Dieta powinna oparta być na warzywach, chudym mięsie i rybach, jajach, płatkach owsianych lub jaglanych, orzechach. Po wprowadzeniu sobie intensywnej diety konieczne jest zrobienie podstawowych badań krwi i glukozy, ponieważ trzeba sprawdzić, jak organizm reaguje i czasami trzeba wprowadzać modyfikacje dostosowane do konkretnego organizmu i wyników badań.
 
Do góry