reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
Zuza a jak Twój brzuszek. Bo ja mam wrażenie że jest wielki. Koszulki sa krótkie te co wcześniej nosiłam. Pytam bo mamy podobny termin.

Buziaki dla Was dziewczyny ☺
 
Ale fajnie..... A powiedz masz jakąś rozpiske z zasadami tej dietki? Liczysz dodatkowo kalorie?
Rozpiski jako takiej nie mam, dostałam na szkoleniu tabelkę z wymiennikami węglowodanowymi. Tak w skrócie to wyrzuciłam z jadłospisu cukier i białą mąkę (pod każdą postacią, więc odpada też miód, soki nawet świeżo wyciskane, grahamki, makaron, przetwory mleczne spożywam, ale w bardzo ograniczonej ilości - lepiej wybrać fermentowane, czyli jogurt, kefir, naturalne, żadnych owocowych). Ograniczyć też trzeba owoce (fruktoza to też cukier), mięsa wybierać chude, zrezygnować ze smażonego na rzecz grilla, piekarnika, gotowania. Do każdego posiłku warzywo (nie zawsze mi się to udaje) o niskim indeksie glikemicznym (tabelki dostępne w internecie). I to chyba najważniejsze. Oczywiście muszę też kontrolować poziom cukru po głównych posiłkach. Co do kalorii to nie liczę - raz policzyłam, bo miałam ciała ketonowe w moczu i się okazało, że za mało kalorii przyjmowałam - dołożyłam porcję dziennie ryżu (ma dużo węglowodanów a praktycznie nie zawiera cukru) i od tego czasu jest ok :)
 
Ja dodam jeszcze od siebie że sprawdzałam metodą prób i błędów co mi podnosi cukier.I tak np.nabiał mi go nie podnosi co jest sprzeczne z wytycznymi.Na śniadanie i kolacje zjadam serek wiejski lekki + 2 kanapki chleba żytniego z salatą,chuda wędliną i dodatkiem innych warzyw i dwie godziny po posiłku mam ok.80.Tak samo jako nocny posiłek wypijam szklankę mleka 2% a na rano mam cukier między 76 a 83:)

Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja póki co mam dietę z jednego z portali O odchudzaniu i mam tam 1800kcal więc chyba powinno być ok. Tylko, ze u mnie kłopot ze słodkim... ciągle mnie kusi i podjadam :/
 
Zuza Ty zadnej cukrzycy nie masz ☺ po 24 tyg znow bedziesz robic krzywa i zobaczysz bedzie dobry.
Wiec tak tymi d-dimerami narazie sie nie przejmuj ale ja bym to za jakis czas sprawdzila. A loda zjedz nic Ci nie bedzie. Kurcze dziewczyny przed ciaza sie nie odchudzalyscie a teraz bedziecie chodz tez powiem Wam ze moim zdaniem az tak nie mozna bo to szok dla organizmu jak jadlas wszystko a teraz prawie nic to tak jak poza ciaza czesto przy diecie okres zanika czy cos. Po ciazach bedziemy sie odchudzac.
Pokazcie swoje brzuszki prosze ☺

Dzis fajna rzecz ta lekarka o szczepieniach mowila ze jak dziecko ma 3 miesiace to powinno miec z nami kontakt wzrokowy juz przez kilka minut z nasza twarza nie zabawka czy cos jak nie ma to moze swiadczyc ze ma autyzm a on dopiero wychodzi ok 2 roku zycia . Ja bede szczepic tylko na te podstawowe te co sama bylam szczepiona bez dokupowania niczego nie podobaja mi sie te szczepionki 5w1 dla mnie to jakos za duzo. A Ty Zuza kiedys z synem cos dokupowalas?
 
Nie,nie dokupowałam.Nie wiem jak to jest teraz ze szczepieniami ale jak Kuba byl maly to za jednym razem dawali ttzy szczepionki,np.w uda i reke.Jak miał półtora roku nie chcieliśmy żeby kłuli go 3razy więc zapłacilismy za skojarzona i stalo sie to co sie stalo:(

Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A no wlasnie ta mowila ze jak juz wybierze aie te co 3 tazy kluja to nie zmieniac juz na te 5w1 na te platne bo to moze zaszkodzic zeby jak sie podejmujesz placic to do konca jak darmowe to tez do konca noe wiem jaka prawda.
 
reklama
Ja póki co mam dietę z jednego z portali O odchudzaniu i mam tam 1800kcal więc chyba powinno być ok. Tylko, ze u mnie kłopot ze słodkim... ciągle mnie kusi i podjadam :/
W ciąży to lepiej zrezygnuj z diety odchudzającej, bo to może być niebezpieczne. Lepiej przejść po prostu na zdrowe odżywianie (a takie jest właśnie żywienie w cukrzycy). Jak bardzo cię ciągnie do słodkiego a chcesz mimo wszystko kontrolować wagę, to możesz na początek wprowadzić sobie jeden dzień,w tygodniu w którym będziesz jeść jakieś ciastko/batonik przy okazji innego posiłku - będzie ci łatwiej wytrwać w pozostałe dni, bo będziesz wiedziała, że najdalej za sześć dni coś sobie skubniesz :)
 
Do góry