reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Ja już pisałam jak u Nas było.Kuba mówił mama tata baba itp,śmiał się,bawił a później zero reakcji jak się do niego mówiło,siedział patrzył na swoje ręce,zaczął uderzać głową o ścianę,przestał słuchać co się do niego mówi...Następny raz usłyszałam mama jak miał 4latka i 4 miesiące...

Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No wlasnie. Dziecko rozwija sie prawidlowo, dostaje trucizne i wszystko sie cofa.. to jest straszne Zuza bardzo mi przykro.. A jak jest teraz? Podobno jest jakis sposob diety u dziecka ktory pomaga w autyzmie ale nie pamietam o co dokladnie chodzi. A te szczepionki to troche jak cicha i inteligentna metoda hitlerowska by zmniejszyc liczebnosc ludnosci i wywolac ułomnosci.. wiem brzmi jak fantasy ale to juz kiedys przeciez mialo miejsce w historii.. Swiat to zle miejsce.
 
Ja jesli bym sie zdecydowala na szczepienia to wczesniej robie przeswietlenie glowki czy nie ma zadnych uszkodzen neurologicznych, badanie krwi pod katem stanow zapalnych i zblizajacej sie chorobie. Jesli tylko cos byloby nie tak to odraczam.
 
Dzień dobry:)
Byłam siusiu i chciałam jeszcze pospać ale maluszek tak fika że odpuściłam spanie;) Pierwszy raz jest tak żywy:) Obudziłam męża,on przyłożył ucho do brzucha bo lubi słuchać jak dzidzia "pływa" a dziś oberwał ;p
Miłego dnia Kochane:*

Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paulina teraz jest lepiej.Nie chcę mówić że zapanowaliśmy nad tym bo zdarzają się lepsze i gorsze okresy ale jest dobrze.Nie mamy większych problemów. Trafiło się nam szczęście w nieszczęściu i Kuba ma autyzm zaliczany do umiarkowanych. Znam dzieci które mimo nastu lat nie mówią,nawet nie próbują się komunikować.Słyszałam też o nastolatku który jest tak agresywny że sąsiedzi policje wiele razy wzywali...Także jestem szczęśliwa że u nas jest dobrze.Ludzie zwykle nie zauważają że Kuba jest inny,to też zależy jakie ma samopoczucie. Mam sporo zdjęć na których po prostu widać że był to gorszy czas.Kuba ma na nich podkrążone oczy,zaczerwienione usta dookoła:( Teraz wiemy jak sobie z tym radzić,więc jest na prawdę o niebo lepiej:)

Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to dobrze Zuza, oby bylo tylko coraz lepiej.. :) Wlasnie sa rozne spektra autyzmu lekkie i ciezkie. Te lekkie czasami sa w ogole niezauwazalne, mozna powiedziec ze dziecko jest po prostu bardziej aspoleczne, skryte albo po prostu taka ich natura. :)
 
Nie,nie dokupowałam.Nie wiem jak to jest teraz ze szczepieniami ale jak Kuba byl maly to za jednym razem dawali ttzy szczepionki,np.w uda i reke.Jak miał półtora roku nie chcieliśmy żeby kłuli go 3razy więc zapłacilismy za skojarzona i stalo sie to co sie stalo:(

Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie lekarka i położna przestrzegały, żeby dzieci zaszczepić dziecko jedną szczepionka od początku do końca tzn jesli pierwsza skojarzona 5w1 to do samego końca tymi a nie któraś np 6w1 lub darmowa. Zresztą u nas w przychodni nawet inną nie zaszczepią. Nie pozwalają inaczej.
Zuza, bardzo ci współczuję, ale to, co was spotkało, nie ma żadnego związku ze szczepionkami... Są badania na ten temat.
No i tutaj mam troszkę odmienne zdanie bo są badania które sugerują, że szczepienia mają wpływ na autym i teraz są robione pod tym kątem dodatkowe badania na potwierdzenie tezy, że autyzm jest powiklaniem poszczepiennym. Mam ciocię, która jest położną z wieloletnim stażem i wielokrotnie rozmawiałam z nią na temat tych badań oraz szczepionek na pneumokoki. I ona powiedziała wyraźnie że badania nad autyznem cały czas trwają i są blisko udowodnienia że to od szczepionek a wszelkie materiały są publikowane póki co w środowisku medycznym. Jak będą ostateczne wyniki tych badań będą one opublikowane a szeroką skalę.
No i na moje pytanie czy zaszczepić na pbeumokoki to kategorycznie powiedziała że nie, bo w tych szczepionkach jest wiecej zagrożeń niż korzyści.
Ja czekam, aż będą ostateczne publikacje na temat tych szczepionek bo tyle ile ludzi tyle jest opinii. No i każdy mowi że ma rację ale jak to z tym jest to nie wiem.

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aj z tymi szczepieniami kurcze kiedys szczepili i bylo ok nikt nie slyszal o autyzmie itd. To kazdego indywidualna sprawa.
Jak mija dzien dziewczynki? Ja bylam na cwiczeniach w szkole rodzenia i taka jakas zmeczona wrocilam ze tylko lezakowanie mi w glowie ☺
Milego dnia dziewczynki ☺
 
reklama
Asia moim zdaniem kiedyś nie było tyle chemii we wszystkim jak teraz to i choroby były inne...
A co dziś robiliście na zajęciach?

Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry