reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja Hiperprolaktynemia PCOS

Dołączył(a)
10 Wrzesień 2021
Postów
6
Cześć,
Jestem tu nowa. Od 2 miesięcy staramy się o dziecko. Miałam robione badania, stwierdzona hiperprolaktynemia. Otrzymałam dostinex 0,5 tabletki co 7 dni. Na podstawie USG TV podejrzenie PCOS. Badanie testosteronu do powtórzenia za 2 m-ce, do tej pory wynik w normie, natomiast badanie było robione w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Dziś wykonałam test owulacyjny i wynik jest pozytywny. Czy oznacza to że owulacja jest na 100%? Czy długo staralyscie się o dziecko przy hiperprolaktynemii i PCOS? Lekarz powiedział że jeśli w przeciągu 3 m-cy nie uda się zajść w ciążę, powinnam skierować się do kliniki nieplodnosci. Będę bardzo wdzięczna za radę.
 

Załączniki

  • IMG_20210910_123610.jpg
    IMG_20210910_123610.jpg
    93 KB · Wyświetleń: 334
reklama
Test nie jest pozytywny… kreska musi być równa bądź ciemniejsza od testowej i to, ze wyjdzie test pozytywny nawet nie daje 100%pewnosci, ze owulacja występuje. Pewność daje jedynie monitoring owulacji u ginekologa.
 
Cześć. Od początku cyklu. Zgodnie z instrukcją wynika że test jest pozytywny jeśli kolor linii w polu testowym jest bardziej intensywny od koloru linii w polu kontrolnym. Pole kontrolne jest po prawej stronie - tzn po stronie zielonej części paska przeznaczonej do przyznania.
 
Cześć. Od początku cyklu. Zgodnie z instrukcją wynika że test jest pozytywny jeśli kolor linii w polu testowym jest bardziej intensywny od koloru linii w polu kontrolnym. Pole kontrolne jest po prawej stronie - tzn po stronie zielonej części paska przeznaczonej do przyznania.
to moje niedopatrzenie jeśli jest ciemniejsza to jest możliwa owulacja ale możliwa podkreślam bo jak wyżej pisałam może nie wystąpić mimo pozytywy w max 72h
 
reklama
Dziewczyny, mam jeszcze pytanie, bo nie mam doświadczenia. Jak wygląda monitorowanie owulacji u ginekologa? Czy to są codzienne wizyty? Każdorazowo należy zapisywać się na wizytę? Ginekolodzy chętnie zlecają takie badanie?
 
Do góry