reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja

M

Martyna00

Gość
Witam,według kalendarzyka dni płodne miały mi się zacząć wczoraj (03.02) i robiąc wczoraj test owulacyjny wyszedł negatywny ,natomiast robiąc dziś widać delikatnie kreskę , czy jeżeli jutro będzie ona wyraźniejsza to znaczy ze mam owulacje ? Dodam ze według kalendarzyka owulacja wypada mi (08.02) czy może już dziś ona jest skoro coś przebija?
 

Załączniki

  • 5ECC47A3-C66F-4845-BF3F-4511E870A1BE.jpeg
    5ECC47A3-C66F-4845-BF3F-4511E870A1BE.jpeg
    2,8 MB · Wyświetleń: 331
reklama
Pozytywny test owulacyjny jest wtedy kiedy kreska testowa (z lewej strony) jest równie ciemna jak kreska kontrolna (z prawej) lub ciemniejsza od niej.
U Ciebie testowa jest jaśniejsza więc powtórz test jutro. Testy owulacyjne robi się do pierwszego pozytywnego
 

Załączniki

  • IMG_4089.jpeg
    IMG_4089.jpeg
    5,6 KB · Wyświetleń: 56
Pozytywny test owulacyjny jest wtedy kiedy kreska testowa (z lewej strony) jest równie ciemna jak kreska kontrolna (z prawej) lub ciemniejsza od niej.
U Ciebie testowa jest jaśniejsza więc powtórz test jutro. Testy owulacyjne robi się do pierwszego pozytywnego
Piękny obrazek 🤩
 
Nie radzę, az tak wierzyć w te testy. Mi nie wychodziły wgl, a zaszłam w ciążę. (Moja ginekolog takze tak miała i mówi zeby temu nie wierzyć) :-)
 
Nie radzę, az tak wierzyć w te testy. Mi nie wychodziły wgl, a zaszłam w ciążę. (Moja ginekolog takze tak miała i mówi zeby temu nie wierzyć) :-)
testy owulacyjne nie są wyznacznikiem owulacji a wskazują na wyrzut hormonu LH. Może nie wyłapalaś takiego wyrzutu. Baa nawet wyrzut nie wskazuje, że owulacja na pewno będzie. Ale może to służyć jako pomoc :)
Z tym, że owulacja odbywa się od 12 do 36h po piku (kreska testowa musi być taka sama lub ciemniejsza od kontrolnej). I trzeba robić je zgodnie z instrukcją.
 
Robiłam przez kilka dni pod rząd zgodnie z instrukcją i to kilka razy i nigdy się nie zgadzało. Zgadzam się moze byc traktowane jako pomoc, ale uważam ze nie jako wyznacznik. Bo jak ktos zacznie tylko się na nim opierać to może żałować straconego cennego czasu.
 
Robiłam przez kilka dni pod rząd zgodnie z instrukcją i to kilka razy i nigdy się nie zgadzało. Zgadzam się moze byc traktowane jako pomoc, ale uważam ze nie jako wyznacznik. Bo jak ktos zacznie tylko się na nim opierać to może żałować straconego cennego czasu.
nigdy się nie zgadzało tzn co wychodziło? Kreski testowej nie było czy był pik w innym terminie niż owulacja?
 
reklama
Do góry