reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paciorkowiec typu b w 8tc

emilia098

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Październik 2019
Postów
65
Hej dziewczynki. I znowu kolejny problem... Czasami zastanawiam się czy urodzę szczęśliwie dzieciątko... Moje pytanie to Czy któraś z Was miała paciorkowca typu b we wczesnej ciąży? Czy miałyście jakieś powikłania, czy z dzieciątkiem wszystko było dobrze? Obecnie jestem w 8 tc i znowu się boję... Lekarza mam jutro i przejmuję się, że znowu będę miała antybiotyk...
 
reklama
reklama
To że po antybiotyku to nie ma w tej chwili ,nie znaczy że za miesiąc tez nie będzie, niestety to lubi wracać, antybiotyk jeśli lekarz zleci to na pewno dziecku nie zaszkodzi
 
Czemu miałaś robiony test na obecność paciorkowca? Z tego co wiem testy się robi przed porodem, jak wyjdzie dodatni to w trakcie porodu podaje się antybiotyk- ja tak miałam.
poszlam z uplawami w 7tc i cos mnie jakby kulo w pochwie i przez to zrobil mi wymaz z pochwy no i wyszedł paciorkowiec... juz bylam właśnie u lekarza dostalam duomox co 12h i gynalgin i znowu stres czy to brac...
 
poszlam z uplawami w 7tc i cos mnie jakby kulo w pochwie i przez to zrobil mi wymaz z pochwy no i wyszedł paciorkowiec... juz bylam właśnie u lekarza dostalam duomox co 12h i gynalgin i znowu stres czy to brac...
Kurcze ciężko mi powiedzieć bo z tego co słyszałam to paciorkowce i inne bytuja normalnie w pochwie tylko ich przerost dodaje objawy i są uciążliwe. Masz możliwość skonsultowania z innym lekarzem ?
 
Kurcze ciężko mi powiedzieć bo z tego co słyszałam to paciorkowce i inne bytuja normalnie w pochwie tylko ich przerost dodaje objawy i są uciążliwe. Masz możliwość skonsultowania z innym lekarzem ?
no i ponoć mam przerost i za malo kwasu mlekowego więc po gynalginie mam brac lactowaginal i kwas borowy (również nie zalecany w ciąży)... już sama niewiem co mam robić bylam u innych lekarzy wcześniej i sie zawiodlam jestem po 2 stratach... ten to juz chyba ostatnia deska ratunku
 
Ja wlasnie wrocilam dzis od gin i dostalam. Wynik gbs dodatni. Zostalo mi 27 dni do porodu i zlecil branie antybiotyku juz od dzisiaj. Dostalam zinnat. Czy ktoras orientuje sie czy mimo to bede musiala przed porodem tez dostać? I ile taki antybiotyk dziala ?
 
reklama
no i ponoć mam przerost i za malo kwasu mlekowego więc po gynalginie mam brac lactowaginal i kwas borowy (również nie zalecany w ciąży)... już sama niewiem co mam robić bylam u innych lekarzy wcześniej i sie zawiodlam jestem po 2 stratach... ten to juz chyba ostatnia deska ratunku
Myślę że jeśli lekarz zna Twoja historię to nie będzie działał na niekorzyść. Zdarzają się infekcje w ciąży i to się leczy bo nieleczona jest zagrożeniem. 3 mam kciuki żeby wszystko się dobrze ułożyło, staraj się nie zamartwiać;*
 
Do góry