reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paranoja w ciąży. Pomocy!

Ilona1991

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Lipiec 2019
Postów
40
Hej wszystkim. We wtorek wyszłam ze szpitala. Miałam obkurczającą się macicę. Wyszłam w stanie dobrym i lekarz mówił że jest ok.
Jestem w ok 21 tyg i pierwsze ruchy zaczęłam czuć w szpitalu. Wraz z ruchami przylgnęły do mnie nowe zmartwienia i paranoje. . . Ruchy są bardzo słabe o nieregularne, czy to normalne ??
Martwię się cały czas że ta macica się kurczy, niby bólu nie czuje ale coś tam czuję, ale naprawdę nie jestem.w stanie stwierdzić czy to skurcz, czy tak ma być. . . Wiem że nie powinnam się stresować ale nic nie poradzę. Dziewczyny powiedzcie jak to jest w 1 ciąży? Nie chcę z każdą sprawa latać do lekarza. Staram.sie nie panikować. Mam iść do szpitala kiedy? Jak co się stanie?. . .
 
reklama
Na początku ruchy sa zawsze słabe i nieregularne nie masz czym sie przejmować :) jeszcze daleka droga zanim poczujesz prawdziwe kopniaki. Jesli bedziesz miała jakies bóle lub cos Cie zaniepokoi innego to wtedy jedz do szpitala. Pamiętaj, ze stres nie pomaga, ani Tobie ani dzidzi. Bedzie dobrze :).
 
Na takim etapie ruchy ,w jeden dzień są ,a na następny mogą być praktycznie nie wyczuwalne , dziecko ma jeszcze dużo miejsca ,tym się nie przejmuj , a co do macicy nie pomogę niestety ,ale na pewno nakręcanie się i wyszukiwanie nie pomoże ;)
 
I każda ciąża tez jest inna.
Ja w pierwszej się tak cieszyłam bo ruchy były delikatne, subtelne niczym lekkie motylki fruwające mi w żołądku. Normalnie tęcza i jednorożce.
A teraz w tej drugiej to mam wrazenie, ze moja macica stała się polem bitwy między drugim dzieckiem i goblinami z Warcraftu.
W 21 tygodniu to jeszcze ruchy są chaotyczne i nie maja żadnego konkretnego schematu. Grunt jednak, ze są.
 
Co do ruchow to wszystko ok .

Co do skurczy to wtedy brzuch na chwilkę robi sie twardy, tak jakby stopniowo rośnie i opad. Widoczne podczas leżenia. Miałam tak od 18 tyg. Ale lekarz po badaniu stwierdził, ze te skurcze nie maja wpływu na szyjkę. Brałam leki i urodziłam w terminie. Także tylko lekarz może stwierdzić co i jak
 
Do góry