reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2008

Dzien doberek:-) Wczoraj piekne sloneczko i tak wiosennie a dzisiaj moze i zimno nie jest ale szaro buro i ponuro...
Siedziemy ze Stasiulem w domku bo bidny chory, pewnie dopiero w poniedzialek do przedszkola pojdzie, ale przynajmniej sie widzimy cale dopoludnia, bo niestety teraz pracuje non stop popoludniami i mam dosyc. dzisiaj 1 marzec a ja juz chce kwiecien:-D

Trina poczatki sa zawsze najgorsze, jezcze troszke i dotrzecie sie z malutka, macius tez sie przyzwyczai do nowej sytuacji i bedzie pieknie:tak:Na brzuszek nie pomoge, bo nie mielismy na szczescie takich problemow.

Wanilia moj Stasio chodzi 8.30 (czasami 8) do 15-16 w zaleznosci ktogo odbiera. Jak ja to zawsze ide o 15, jak jacek lub tesciowa to kolo 16. Generalnie mozesz zapisac malego na max godzin i wszystkie posilki, "w praniu" wyjdzie jak bedzie wygladac jego pobyt w przedszkolu. Jak mu sie spodoba to bedzie dluzej jak nie to krocej:tak: W sumie do niczeo nie moga cie zmusic, i z tego co wiem dziecko ktore nie je np. podwieczorkow nie musi za nie placic (tzn. trzeba powiedziecze ze bedzie wczesniej odbierany) i to ze napisas ze bedzie jadl do niczego cie nie zobliguje.

Czarna jakos nie moge sobie ciebie wyobrazi siedzaca i nic nie robiaca:-D sciemniasz kochana:-p A co do Laury, to powiem ci ze ja bym nie posala jej szybciej do szkoly. Ustawa jak dla mnie debilna, i ma na celu wyksztalcic jak najszybciej nowych roboli ktorzy beda pracowac (z tym ze nie wiem gdzie skoro mamy my pracowac do 67 roku zycia...) Zosia potrafila czytac, liczyc, ale to naprawde nie wszystko. Gdyby wszystkie dzieci z jej grupy szly wczesniej do 1 klasy to oczywiscie tez bym ja poslala (ze wzgledu na to ze tam byly jej kolezanki i koledzy a to juz jden stres mniej), ale tylko jedni rodzice sie zdecydowali na to, a po co fundowac stres dziecku. Wiem ze to trudna decyzja, ale dla mnie zerowka to jeszcze czas takiej beztroski, wiec po co to zabierac dzieciom.
 
reklama
Trina przytulam Cię mocno!
Zobacz załącznik 442700
Współczuje!
We wtorek minęło dokładnie 10 lat od śmierci mojego taty, którą strasznie przeżyłam, do tej pory mi go brakuje, tesknie, a nawet śni mi się po nocach, ale z drugiej strony jak sobie przypomne jak chorował 1,5 roku, jak cierpiał, jak momentami był jak roślinka to myśle że tam mu lepiej i wierzę że pilnuje nas tam z góry. We wtorek płakałam na cmentarzu i go wspominałam...
Ktos kiedys powiedział, że jak rodzi się nowa istotka to umiera ktos z bliskich, tak jakby życie za życie i u mnie się sprawdziło. W obydwóch ciązach pożegnałam bliskie mi osoby. Pamiętaj że masz dla kogo życ i musisz byc silna. A może faktycznie Twojej mamie tam lepiej, a Ty bedziesz z czasem juz spokojniejsza. Trzymaj się!
 
Ostatnia edycja:
Danusiu
swieca.jpg
 
Kaka masakra widać taki twój urok ale bynajmniej kropek zdrowo rosnie:tak::tak: aaaaa i widziałam cię jak skocznie wracałaś do domu z Karmelkiem!!!! bez kurtki w polarku

Magdasf ja ogólnie też byłam przeciwna 6-cio latkom idącym do szkoły i nadal uważam ze to debilny pomysł bo bynajmniej u nas szkoły nie są na to gotowe!!!! Ale ja sama widze róznicę rozwojową u Laury w stosunku do innych dzieci:tak::tak:i niechciałabym jej skrzywdzic w drugą stronę hamujac ten proces. A co do zerówek to ona była tym rocznikiem co wszedł obowiązkowe i wyjdzie ze będzie chodziła do niej 2 lata:baffled: lol pojeb.. to jakoś wszystko,

Danusia tulę cię mocno i bardzo mi przykro:(
[*]
[*]
[*]
 
Danusia tulę mocno. Trzymaj się [']

Martynka masz rację. W moim przypadku było dokładnie tak samo. Najpierw ktoś mi bliski umierał a za chwile okazywało się że jestem w ciąży. Ba nawet moje dziecko rodził się w dniu w sensie numeru nie miesiąca, którym ta osoba się urodziła. np. moja babcie ur. 13 czerwca, zmarła 13 grudnia w lutym byłam w ciąży a Kacper urodził się 13 października.

Czarna może najpierw idź z nią do poradni i niech jej zrobią gotowość szkolną czy jest pod każdym względem gotowa do pójścia do szkoły. Wtedy zawsze będziesz miała pewność, że nie popełniłaś błędu. No i to, że dziecko umie liczyć i czytać nie koniecznie musi oznaczać, że jego umysł jest gotowy do nauki szkolnej. Nie mówię, że jest tak w przypadku Laury. Ja po prostu bym wolała się upewnić w swojej decyzji, niż np później żałować, że dziecko ma niepowodzenia szkolne.

Kaka współczuję biedaku. Oby szybko minęło.

No to ja się chwalę. Od tygodnia Przemek przesypia całe noce bez pobudki na cokolwiek :-D:-D:-DJestem szczęśliwą wyspaną osobą :-D:-D:-D

A co u mnie, poza tym. Zaczęłam rehabilitację i łudzę się nadzieją, że coś pomoże ;-) Oprócz tego piszę pracę, bo w maju mam obronę. Zostały mi 3 ostatnie zjazdy i od września otwieram swój gabinet :-)
 
Danusia bardzo współczuje, duzo sily i spokoju ci teraz zycze.


Czarna moja Zocha chodzila 2 lata do zerowki. Bylo 3 dzieci ktore potrafiloy czytac (w tym zocha) ani jedeno do 1 klasy nie poszlo, i nie sadze zeby sie cofnela. Moze zrob jak Dagmara pisze.
 
DANUSIA WSPOŁCZUJE .
cO DO OBOWIAZKU SZKOLNEGO DLA 6 LATKOW DO ZAEZY OD DZIECKO . AK DZIECKO ROZWIJA SIE SZYBCIEJ TO SZKODA ABY SIE MECZYŁO I NUDZIŁO W PRZEDSZKOLU . JESLI MAKS BEDZIE ROZWIJAŁ SIE TAK JAK ROZWIJA TO JESLI OTRZYMA POZWOLENIE POJDZIE RAZEM Z ANTOSIEM . WG . MNIE TO NIE JEST SKRACANIA DZIECINSTWA BO SKORO DZIECKO OSIAGNEŁO JAKIS POZIOM TO NALEZY MU UMOZLIWIC ABY DALEJ SZŁO A NIE STAŁO W MIEJSCU . ALE TO MOJE ZDANIE

KAKA - KOBIETA W CIAZY JEST ZAWSZE SUPER . A CO DO CIEBIE TO WIEM ZE NIE JESTES TAKA KTÓRA BY ZLE WYGLADAŁA

A JA DALEJ W DOMU . DOSTAŁAM NASWIETLANIA ZATOK, NOWY ANTYBIOTYK NA OSKRZELAC I OKAZE SIE CO DALEJ
 
reklama
Danusiu współczuję, tu radość z nowego dzieciątka a teraz smutek z powodu straty mamy, niestety takie są koleje losu na co nie mamy większego wpływu....

Kaka oby Ci szybko te mdłości ustąpiły

Agamir zdrówka!!!

Marma gratulacje dla synka, że taki dzielny i daje się mamie wyspać:tak:


Hello witam się w piękny wiosenny dzień, słońce świeci i aż chce się żyć:tak:

Lenka sobie drzemkę ucięła bo się wybiegała całe popołudnie na dworze, więc czeka nas długi wieczór, a Karolinka teraz poszła do koleżanek, M pracuje więc ja się obijam po całym dniu sprzątania.

Reszta jak to się mowi kopiuj-wklej:-)
 
Do góry